Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy érdemes tárolni a HTML...

Hogy érdemes tárolni a HTML és CSS fájlokat? Külön? Egyben?

Figyelt kérdés

Ti hogyan szoktátok?

Vannak a html fájlok, majd egy general.css fájl és mindent styling oda megy?

Vagy érdemes például mindent külön, tehát index.css, home.css, conract.css stb


Vagy érdemes használni egy general.css-t ami a topnav, háttér, meg azok a dolgok ami ugyanaz minden oldalon, majd a többinek ugyanúgy van külön-külön egy css fájlja, tehát vegyes?

Ebben az esetben ha van general styling fájl, van hogy csak egy-két elementnek kell css némelyik oldalon. Azt is érdemes külön szedni ha csak pár sor is, vagy azt benne lehet hagyni a html fájlban?


Valamint az rendben van, ha a php fájlban van html is? Vagy azt is külön kell szedegetni?


Leginkább az érdekel, hogy rendes munkahelyi körülmények között hogy szokták.



2021. nov. 7. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:

cssnél külön van szedve a layout és a style

phpnál pedig valami template engine-t használunk pl. twig


html-t és a css - t külön

2021. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Mindenképp külön legyen egy nagy general css, ami minden oldalra kihat, hogy egységes legyen. Aztán ha ezen felül a megrendelő kitalál egy olyan hülyeséget, hogy csak ennek a táblának legyen piros a kerete, azt inline css-el felülírom.
2021. nov. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát felesleges minden oldalnak egy külön css fájl minden a általános design-on felüli dolgoknak, és elég ha csak egyetlen egy general css fájlba teszek mindent?
2021. nov. 7. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

#3 Hmm. Hát én ezt nem mondanám, hogy felesleges. Pontosabban a gyakorlatban én nem így csinálom:


1) Alapvetően template engine-t használok (tehát php kód nem nagyon keveredik a html-el)


2) Sima css-t már nem használok, csak scss-t. Ez úgy néz ki, hogy NAGYON sok részre van szétbontva, logikusan, hogy áttekinthető legyen. Majd van egy fő scss-es ahova import-al be van húzva minden ami egy adott felülethez tartozik. (pl admin felületnek külön "fő" scss van mert az teljesen eltér)

Először a fontok, aztán a css framework, majd a vendorok vannak importálva és végül a saját 8-10-14 scss fájlom. Így teljesen átlátható és másodpercek alatt megtalálok mindent.

A csavar a történetben, hogy a végén webpack fordítja az egészet (ja igen, a JS is hasonlóan műkdöik) tehát dev módban "tömörítetlenül" lesz egy 8MB-os css kb. Aztán ha megy élesítésre, akkor ott már prod módban fordítja a CI/CD és lesz belőle (most megnéztem egyet direkt) ~42.1KB méretű fájl amit használok minden oldalon. (kivéve ugye admin pl.. oda egyedi van használva) tehát mondhatjuk, hogy akkor érdemes teljesen külön css fájlt generálni, ha a layout NAGYON eltér.


Szóval igen: külön fájlba kell szedni, hogy átlátható legyen, ugyanakkor nem, a végén egy fájl kerül fel a weboldalra. :)


Javaslom használj template engine-t és webpack-et erre a célra és könnyebb lesz az életed. Nem véletlenül használják a keretrendszerek is ezeket ;)

2021. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés:

Én inline css-t nem használok soha sehol. Ennek azaz oka, hogy az egyedi scss fájlokban is változókkal dolgozok, (pl tipikusan ilyen mondjuk a szín), mert ha épp a költő meggondolja magát akkor elég 1 fájlban módosítanom a változók értékeit és mindenhol ahol használatban volt, lecserélődik. Sőt, ez megoldja azt is ha egy adott szín több árnyalatával kell dolgozni.

Az inline css-től én óva intenélek, mert egy év után ha hozzá kell nyúlni akkor a jóisten se találja meg, hogy mi hol van még beégetve a kódba és ez igencsak sok bosszúságot tud okozni, mikor nem érted pl hogy egy táblázatban miért van minden középre igazítva, holott te már mindenhol megadtad hogy ne úgy legyen.


A php és a html keveredéséhez pedig még annyit fűznék hozzá, hogy a template fájloknak is ugye php kiterjesztése van, de (én pl blade-t használok) ez nem jelenti azt hogy a view-kba üzleti logika is kerülne. Ritka esetben szükséges használni a @php() direktívát, ahol 1 sor php kód kerül beszúrásra, de a keretrendszer és az ORM mellett a táblakapcsolatoknál sem szükséges többnyire, tehát ha ki akarod listázni a felhasználókat és a hozzájuk tartozó postokat, akkor kb így néz ki:

@foreach ($users as $user)

@foreach ($user->posts as $post)

{{$post->body}}

@endforeach

@endforeach

2021. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az érvelés nélküli negatív értékelést nem tudom elkülöníteni a trollkodástól, tehát aki leszavazta a #4-es hozzászólásom: megindokolnád kérlek szakmailag, hogy mi a probléma vele? (Nincs semmi sértődés. Valóban érdekel, hogy ki-hogy csinálja és hogy szerintetek ezzel mi a gond.)
2021. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!