Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerül egy webshop...

Mennyibe kerül egy webshop készítése?

Figyelt kérdés

Van egy régi Joomla alapú webshopunk, amik elég elavult a designja, kb 1500 termékkel.


Régóta meg van, de szinte semmit nem fogolalkoztunk vele, de most szeretnénk egy normálisan, intuitíven működő szép webshopot.


Ez mennyibe kerülne?

Milyen cégeket érdemes felkeresnem akik jó áron jó munkát végeznek?



2021. okt. 30. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Alapok:

Animátor + programozó + domain regisztráció (ha nincs) + szerver(ek)

Egy jobb szerver 100.000+ forint, domain regisztrációnál attól függ, hogy van birtokosa..., de ez már elég olcsó összeg max 1000-2000Ft. Animátor anyagmennyiség függvényében dolgozik 100.000Ft+, programozó is hasonló. (Szervert bérelni is lehet akár)

Részletek:

Termék beszerzése , vagyis fuvardíj + Telefonos ügyfélszolgálat (vagy e-mailes) + (Szerver esetén, felügyelő) + Munkatárs aki az új termékeket csinálja + email domain

2021. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
#1 te miről beszélsz?
2021. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de szerintem 1500 terméket simán elvisz egy Wordpress+Woocommerce+Divi vagy Elementor triád.

És egy jó tárhelyen szépen eldolgozik, nyilván ne a leg olcsóbb és leggagyibb közel nulla sávszélességet adó tárhely ilyen esetben a nyerő.


Viszont a fentiekből Egyedül a Divi vagy Elementor a fizetős

Ha nem akarsz érte sokat fizetni vedd meg itt: https:hellowp.io


Számlázáshoz a Billingót javaslom könyebb bekötni szerintem mint a számláz.hu-t


Bankkártyás fizetéshez pedig használhatsz PayPal-t vagy Stripe-ot Ezek is viszonylag egyszerűen pluginnal integrálhatók. A Stripe ráadásul a pénztár oldalon be tudja kérni a bankártya adatokat, és lehet vele akár havidíjas fizetést is be állítani. Az egyetlen hátránya, hogy 1hét mire a számládra teszi a pénzt.


A termékek tömeges feltöltéssel mehetnek fel teljesen jól működik, most csináltam 2 napja szóval tudom.


Az egészet össze tudod rakni majdnem SK is ha értesz egy kicsit a Webes dolgokhoz. A dizájn az már macerásabb De Divivel vagy Elementorral az sem nagy dolog.


Szerintem nagyjából egy hét alatt össze lehet rakni, mindenestül ebbe már a kimenö levelek át írása formázása is belefér és az ASZF meg Adatvédelmi sablonok átírása is. Feltéve, hogy nincs még ilyen nálad.

2021. okt. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja bocs csak árat nem írtam, szóval domain nem kell 0 Ft

Tárhely ha jót akarsz az kb 30-40 000 egy évre.

Wordpress 0Ft

Woocommerce 0 Ft

Billingó számlázó kb 30 000 / év Ennyi termékhez kell a legnagyobb csomag

A Divi a helló wp.io-nál 9900


De ennyiért kész webshopot is vehetsz náluk. Érdemes rá nézni.

A webshopok 9900 tól indulnak és bármilyen oldalon használhatók, életartam licencet kapsz, csak fel kell telepíteni és feltölteni termékkel.


Ha nem tudnád megoldani akkor tudok segíteni kb 35-40K ből átrakom neked az egészet és ebbe belefér a tárhelyen kívül minden.

2021. okt. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én is a WordPress + WooCommerce-t ajánlom. A tapasztalatom szerint 5-10.000 termékig jó, ha megfelelő tárhelyet választunk hozzá.


Webáruházhoz a Nethely Cloud tárhelyét ajánlom: [link]

A termékképek számától függően 3Gb vagy 5Gb tárhely szerintem elég lesz, a nagyobb 5Gb-os évente most bruttó 10.668 Ft (mert akciós), egyébként 15.240 Ft lenne.

Ehhez kell egy domain név, ez a Forpsinál évente bruttó 1638 Ft. De most náluk is van egy akció, ezért a pénzért két évre bejegyzik a domaint (első évre 0 Ft).

Tehát az ismétlődő költségek évente 16.878 Ft (ha nincsenek kedvezmények). A fentebb javasolt szolgáltatásokon biztosan gyors lesz 1500 termékkel (még többel is).



Ezen felül vannak az egyszeri költségek, ami a webáruház elkészítésével kapcsolatos.


1. Téma

Vannak ingyenes és fizetős témák. A fentebb javasolt Divi-t én is ajánlom, illetve több oldalnál és webáruháznál ezt használom. Ha a hellowp-ről rendeled, 9900 Ft.

Vannak ingyenes kifejezetten webáruház témák is, például ezen az oldalon több is letölthető: [link]

Viszont én inkább prémium témát vennék, mivel azok megbízhatóbbak. Ingyenes témáknál gyakran előfordul, hogy egyáltalán nem frissítik, vagy nem megfelelően frissítik, ezért biztonsági és kompatibilitási problémák lehetnek velük (ingyenesnél nincs is tétje ennek). Mondjuk ez fizetősre is igaz, ha nem megfelelő helyről vásárolunk, itt is ki lehet fogni rosszat.

Ami témák biztosan jók: Divi, Avada, Astra, Flatsome (ez utóbbi kifejezetten egy webáruház prémium téma).


2. Bővítmények

Webáruháznál gyakori, hogy olyan speciális bővítményekre van szükség, ami csak prémiumban érhető el. Ebben vannak egyszeri és éves díjas bővítmények. Tehát ha olyan "extra" igény van, ami csak prémium bővítménnyel oldható meg, akkor sajnos akár az éves fenntartási díj összege is növekedhet. A tapasztalatom azonban, hogy a legtöbb kérésre van ingyenes bővítmény, 1-2 prémium bővítmény megvásárlásnál többre eddig még nem volt szükség, ezek is egyszeri díjasok voltak. Én 15-30.000 Ft költséggel kalkulálok átlagban a prémium bővítményekre, de ahogyan írtam, ez az igényektől függ.


3. Webáruház elkészítés díja (ha fejlesztőt bízunk meg vele)

Itt az árak változóak. Függ az elvárásoktól, meg attól, hogy a fejlesztő milyen órabérben dolgozik.

Ha nincs nagy tapasztalatod benne, mindenképp érdemes megkérni egy hozzáértő személy segítségét.


4. Webáruház későbbi karbantartása

Ezt WordPress + WooCommerce esetén akár saját magunknak is meg tudjuk csinálni, csak rá kell nyomni a frissítésekre és telepíteni.

Viszont ennél összetettebb a dolog, mert vannak frissítések, amik kompatibilitási problémákat okozhatnak (különösen, ha sok bővítményt használunk, akkor nagyobb az esély rá). Ezért a frissítés előtt ajánlott biztonsági mentést készíteni.

Én ehhez az ingyenes UpdraftPlus bővítményt ajánlom. Ez összeköthető Google Drive-val is, érdemes ehhez egy külön fiókot regisztrálni, így 15 Gb tárhelyünk lesz a mentéshez ingyen. Tehát a frissítés előtt menteni kell az UpdraftPlus-al, ha pedig gond van, akkor vissza tudjuk ezt állítani.

Ha nagyon nagy a gond, a Nethely is csinál naponta mentést, amit 30 napra visszamenőleg tárolnak (ez is egy elég erős érv mellettük). Ezt a mentést munkaidőben vissza tudják állítani. Évente egyszer díjmentes a visszaállítás, utána azt hiszem 3000 Ft+ÁFA alkalmanként. Ezt viszont csak végszükség esetén használd, normál esetben az UpdraftPlus elegendő.



Ha bármilyen kérdés felmerül, írj nyugodtan üzenetet (rendszeres látogató vagyok a Gyakorikerdesek.hu oldalon, hamar válaszolni fogok). A WordPress + WooCommerc-ban nagyon sok minden megvalósítható, én úgy gondolom, hogy minden kérésre lesz kész megoldás.

2021. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

1.-nek fogalma nincs semmiről.

Most is fel lehet építeni CMS alapon kvázi bármelyik mezei infós megoldja neked egy 100-asért.

2021. okt. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!