Programozóként hogyan/milyen webáruházba fogjak bele?
Magát az oldalt el tudnám készíteni, csak nem tudom milyen webáruházat érdemes üzemeltetni, milyen termékekkel, illetve a jogi hátterével sem vagyok még teljesen tisztában.
Ezzel kapcsolatban esetleg valaki tudna adni tanácsot, illetve oldalakat ahol jobban utána tudok olvasnni?
Én most őszintén nem tudom, mit vársz egy ilyen kérdésre. Webáruház működtetése szempontjából nagyjából irreleváns, hogy programozó vagy. Nyilván nem fogsz nekiállni és 0-ról lefejleszteni egy vadiúj webshop motort, hanem letöltesz egy ingyeneset, hozzá a számodra szimpatikus pluginokat, vásárolsz hozzá egy témát és testreszabod. Ez az a része a dolognak, amit megspórolhatsz, ha programozó vagy, és ez a könnyebbik része.
A nehezebb része ott kezdődik, hogy folyamatos, kitartó, következetes marketinget kell folytatnod, brandet kell építened (ha csak nem valami franchise-ban vagy viszonteladásban gondolkodsz), olyan termékeket kell forgalmaznod, amire van kereslet, és gyors, pontos logisztikát kell csinálnod. Ma már a dropshipping nem működik, mindenki elvárja, hogy maximum 2-3 napon belül a kezében legyen a termék.
Nyilván senki nem fogja megmondani azt, hogy milyen termékeket forgalmazz. Ez attól is függ, mihez értesz, attól is, ki a célközönséged, ésatöbbi. Legyen egy elképzelésed, keress, kutass, elemezd a piacot, próbáld meg felderíteni az igényeket, és azt, hogy te miben lennél jobb, mint a többi több ezer webshop.
A jogi háttér megint egy másik dolog. Minimum egyéni vállalkozónak kell lenned, választhatod a tételes adózást vagy KATÁzhatsz, számold ki, melyikkel jönnél ki jobban.
Nézz körül az ismerőseid között, hogy kinek van bármilyen terméke, amit el lehetne adni egy webshopon. Még jobb, ha van valamilyen boltja, csak még nem gondolt eddig webshopra, de lehet egy művész, aki otthon festeget, stb.
Egyébként akár a saját felesleges cuccaidat is árulhatod a saját webshopodban. Igaz azokat valószínűleg könnyebb lesz Facebook Marketplacen eladnod, amin nincs mit programoznod, ellenben sokkal több embert elér, mint bármilyen webshop, amit te tudsz csinálni.
Ahogy előttem leírták, a webshop elkészítése legfeljebb programozói gyakorlatként lehet nehéz, amíg ezt akarod megtanulni, belejönni. Az üzemeltetésnél sokkal nagyobb kihívás a webshop ismertségét megteremteni, elérni, hogy vásárolni is akarjanak benne, bár ha több ezer termékkel akarod feltölteni, akkor a termékek befotózása, adataik feltöltése is kellően nagy szívás tud lenni, hogy te ne akard magad csinálni, viszont másnak meg fizetni legyen érte nagyon drága.
Ha találsz olyat, akinek már van terméke, netán még (legalább potenciális) vásárló közönsége is, akkor legalább azt nem neked kell kitalálni, hogy ki és miért akarna ott vásárolni. Főleg, ha még sosem csináltál webshopot, mindenképp jobban jársz vele, ha így közelítesz. Különösen mivel a felhasználói/üzemeltetői visszajelzésekből is sokat tanulhatsz programozóként, hogyan lehet még jobb a webshop.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!