Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha nem szeretném, hogy egy...

Ha nem szeretném, hogy egy fotót lelopjanak az oldalról, akkor ?

Figyelt kérdés
Hobbi weboldalról van szó. Csak egy elvi ötlet/kérdés. Ha egy fotót szétdarabolok sorokra és külön képként mentek el minden sort, akkor ez betöltésnél okozhat e jelentős lassulást, illetve minden böngészőnél jól jelenne e meg ?
2021. aug. 20. 00:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

a szétdarabolást én is elengedném: lazán egy pár soros szkripttel össze tudod rakni. sőt, a képek/szövegek letöltése sem egy nagy kunszt csak ha böngészőből futsz neki. ha sima css-el van letiltva a kijelölés akkor megnyitod a forráskódot és már ott is van a szöveg.


ha picit nehezíteni akarod az ember dolgát (szöveg esetén) akkor backend és külön js frontend (pl react/angular/akármi) és köztük jwt és pluszban kijelölés tiltása js-el. Persze így sem lesz extrém nehéz (tulajdonképpen csak emiatt nem éri meg a befektetett munka) de aki egyáltalán nem ért hozzá csak leragadt a Ctrl+U Ctrl+F szintjén azon lehet kifogsz egy kicsit.


képek védelmére pedig nincs jó megoldás. a screenshot mindig ott lesz.

a darabolás helyett amúgy jobb a közvetlen link tiltása és a kép szkipt általi kirajzolása. úgy pl robotok és szkriptek ellen meg tudod védeni, (pl weboldalon megjelenik normálisan) de ha közvetlenül a kép url-t próbálod letölteni akkor egy vízjelezett képet ad be.

[link]


de a lényeg, hogy tökéletes védelem nincs. persze vannak különböző DRM megoldások, viszont ott is az a helyzet (és ezzel a nagy szolgáltatók is küzdenek), hogyha túl szigorú, akkor azokat is szivatod akik csak chromium vagy valami egyéb nyílt forráskódú böngészőből érkeznek. ha pedig lazább, akkor megkerülni is könnyebb.

2021. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 2*Sü ***** válasza:

Ami egy böngésző képes a képernyőn megjeleníteni, az lementhető. Amit képes hangszórón megszólal az szintén lementhető. Nincs valódi másolásvédelem, azt maximum hardveresen lehetne megoldani, maximum megnehezíteni lehet az adatok lemásolását. Nem véletlen, hogy a stock fotó oldalak elsősorban vízjeleket használnak.


#5: > user-select: text !important;


Leginkább ezt is arra találták ki, hogy az oldal nem tartalmi, hanem funkcionális részeit – pl. a logó melletti szlogent, vagy a menüt – ne lehessen véletlenül kijelölni.


~ ~ ~


Érdemes azt is szem előtt tartani, hogy a másolás megnehezítésére ne használj olyan megoldást, ami más, jogszerű, kényelmi szolgáltatást is ellehetetlenít. Pl. az amatőr oldalaknál időben elég elterjedt volt – mostanság mintha kicsit kiment volna a divatból – a jobb egérgomb letiltása. Ez azt, aki kicsit is ért hozzá, nem gátolja meg a tartalom – szöveg vagy kép – kimásolásában, cserébe aki nem ért hozzá, annak elérhetetlenné tesz egy csomó funkciót. (Pl. fordítás, a kijelölt szóra, szövegrészre való rákeresés, link új oldalon való megnyitása, kijelölt szöveg felolvasása mondjuk egy gyengénlátónak, stb…)

2021. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!