Létezik olyan program amely képes forráskódokból megírt weboldalt grafikusan szerkeszthetővé tenni? többi lent!
rendelkezek egy weboldallal amit teljes mértékbe forráskódba megírva készült, és nincs úgymond grafikusan szerkeszthető felülete lásd (wordpress) szimplán csak index.php-val megnyitva jelenik meg a weboldal.
Nekem így forráskód alapúan nehéz belenyulnom, képeket szerkeszteni benne és szövegrészeket.
Létezik olyan probram amibe belehúzom ezt a szerkezetet és abban tudok grafikuson dolgozni benne? Szóval nem kell a forráskódba elvesznem?
Írj neki grafikus felületet is.
Például, ha a beágyazott képeket hoztad fel, kérd le azokat adatbázisból, majd azokat szúrd be. [link]
Ezeket a képeket pedig egy admin részlegben tudod szerkeszteni, ahol leellenőrzöd (ha van regisztrációs rendszer) hogy rendelkezik-e szerkesztési joggal (leges legegyszerűbb ha a felhasználói táblához hozzáadsz egy 'group' oszlopot, majd értékét plédául 'admin' -ra változtatod magadnál, még a default pl. 'user' lesz.) Mikor a felhasználó fellép egy általad meghatározott címre pl: domained.com/𝒂𝒅𝒎𝒊𝒏.𝒑𝒉𝒑 akkor lekéred a felhasználó jogosultságait, ha nem rendelkezik a felhasználó megfelelő jogokkal, pl. 'user', viszont ha igen, amit már beállítottál 'admin' magadra, akkor megjeleníti az admin panelt, ahol adatbázisban tudsz értékeket szerkeszteni,
Komolyan érthetetlen, hogy milyen "informatikusok" vannak születőben.
Baszki a programozás javarésze próbálkozás, várakozás... ...miért nem próbáltad már ki egy weblapszerkesztővel betölteni a kódot és megláttad volna??????? Ahelyett, hogy itt kérdezgetsz másokat, hogy "mi lenne ha".
Pl.: KompoZer
Ha tetszik, akkor használod, ha nem akkor maradsz a jegyzettömbnél.
"nincs úgymond grafikusan szerkeszthető felülete lásd (wordpress) szimplán csak index.php-val megnyitva jelenik meg a weboldal"
Nem piszkálásból, de nagyon nem látod át ezt a webes dolgot.
Végső soron minden weboldal forráskódként jut el hozzád (pontosabban a böngésződhöz), legfeljebb csak annyi eltérés lehet, hogy azt a forráskódot egy személy állította elő úgy, hogy kézzel bepötyögte azt, vagy esetleg egy másik szoftver generálta le valamilyen módszerrel.
Az persze már egy másik kérdés, hogy ha egy szoftver állítja elő azt a weboldalt, hogy az miként működik. Ezeknek is rengeteg változatuk van, vannak pl. az úgynevezett CMS-ek (tartalomkezelő rendszerek), mint amilyen a Drupal és a Wordpress. Ez maga is tulajdonképpen egy weboldal, aminek van egy külön adminisztrációs felülete, ahol te tudod az oldal tartalmát szerkeszteni. (A felépítését már kevésbé.) De ez nem egy különálló szoftver, amibe "betöltesz" egy oldalt, és szerkeszted, hanem ő maga generálja le a kész HTML(+CSS+JS)-kódot a beléje programozott módon. Tehát nem webszerkesztőről, hanem tartalomkezelő rendszerről van szó. Az egyes CMS-ek pedig egymással nem kompatibilisek, hiszen mindegyik a saját belső logikája szerint dolgozik.
Aztán vannak vizuális webszerkesztő szoftverek. Kompozet, BlueGriffon, DreamWeaver, stb. Ezek javarészt kezdők számára kifejlesztett szoftverek, amiknek a célja pusztán az, hogy szaktudás nélkül képes legyen egy laikus is egy kis személyes weboldalacskát összedobni magának. Erre jó, komolyabb célokra már nem. Ráadásul csak statikus weboldalakat lehet ezekkel szerkeszteni. Más által készített weboldalak megnyitásával önmagában nem szokott gondjuk lenni (hiszen ők maguk is ugyanolyan HTML+CSS kódokkal dolgoznak, mint egy közvetlenül megírt weboldal), viszont egyáltalán nem garantált, hogy nem esik szét a weboldal, ha csak úgy vizuálisan belepiszkálsz. Meg hát mint írtam, dinamikus weboldalakat nem lehet benne írni. (Dinamikus weboldalak azok, amik bizonyos tényezőktől függően, a weboldal felkeresésekor kerülnek előállításra. Pl. a Gyakorikérdések. ;) Nem ül ott napi 24 órában egy tucat webfejlesztő, akik a forráskódba beírják az újabb és újabb kérdéseket meg válaszokat. Hanem van egy adatbázis, és amikor rákattintasz egy kérdésre, akkor a rendszer kiolvassa belőle a kérdést, meg az érkezett válaszokat, generál köréje egy HTML-vázat, és te már ezt látod. Ha egy dinamikusan megírt oldalt nyitsz meg webszerkesztőben, akkor te csak a már aktuálisa legenerált végeredményt tudod átszerkeszteni.)
"Ezek a programok már 10-15 éve sem voltak jók semmire"
Dehogynem.
Ma már aki jelen akar lenni az interneten, az Facebookon csinál magának egy "oldalt". Esetleg nyit egy blogot. De 15 éve más volt a szokás, már csak azért is, mert nem léteztek még Facebook-oldalak. Nem voltak rosszak ezek a webszerkesztő szoftverek, csak tudni kellett, hogy kiknek, és milyen célra készültek.
"csak hogy a középszintű informatika érettségiző diákságot vegzálják vele"
Na, ez is ostobaság. Soha nem volt kötelező vizuális szerkesztőt használni érettségin. Mindig lehetőséged volt az oprendszer beépített szövegszerkjesztőjét használni, illetőleg a legtöbb webszerkesztő szoftver rendelkezik kódszerkesztő nézettel is, ahol nem vagy a vizuális szerkesztő korlátaihoz kötve. Az, hogy te képtelen voltál gimisként átváltani HTML-nézetbe, és azt a kb. 30 taget megtanulni, az nem a szoftver hibája.
"Az, hogy te képtelen voltál gimisként átváltani HTML-nézetbe, és azt a kb. 30 taget megtanulni, az nem a szoftver hibája."
Nem is tanították soha, mivel nem infó faktra jártam, egy fél percig nem tanítottak nekünk html-t informatika órán.
Nem ismerem az oldalad, de ha csak nem retró módon statikus HTML lapokat includol be pl. egy mappából, akkor kizárt hogy ezt így szerkeszd egy programmal.
Ha pedig még is úgy megy, akkor is max 1-1 lap tartalmát tudod így szerkeszteni.
Ha PHP kód van egy fájlban és azt szerkeszted egy ilyen szerkesztővel, jó eséllyel működés képtelenné teszed az oldalt.
Már arra is érdemes figyelni hogy ne adjon hozzá HTML body és header részt, mert az egységes szokott lenni, és a tartalom egy része van kirakva fájlba.
DE! ha normális weboldal lenne, akkor adatbázisból töltené a tartalmat, lenne hozzá WYSIWYG szerkesztő amivel a tartalmat, képeket tudod cserélni alakítani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!