Mi alapján választotok webfejlesztőt?
Milyen szempontokat vesztek figyelembe és mik a döntő tényezők, hogy kit válasszatok?
Webfejlesztők vagyunk, de nem szeretnék önpromózni, nem azért hoztam létre ezt a kérdést és kérlek Ti se írjatok cégeket.
Csupán érdekelne, hogy nektek mik azok a szempontok, amik elvártak lehetnek és amik meggyőzhetnek titeket abban, hogy melyik cég az, akivel szeretnétek együtt dolgozni.
Legyen szó akár landing pageről, akár céges weboldalról, akár webáruházról. WordPress weboldal elég vagy fontos, hogy egyedi fejlesztés legyen?
óccó és látványos legyen.
ez a kettő amit szoktak szemelet tartani az ügyfelek, ezért tudnak WP pistikék szépen teljesíteni, ha rátudják dumálni az ügyfélre.
A 2. - 3. körben keresnek "fejlesztőt" amikor az egyedi marhaságukat nem tudták (lehalább is maradéktalanul) integrálni, első körben hogy hozzá adják, a meglévő kupac kakihoz, aztán mikor ezen is túl vannak, és még nem ment el az életkedvük, akkor keresnek olyat aki programozni is tud. :-D
Az élő referenciák.
Az alap, hogy legyen saját készítésű, gyári CMS mentes weboldala. Ha ez nincs, már régen bukó.
Egy olyan webfejlesztőt nem tudok komolyan venni, aki csak közösségi (FB, Insta, Twitter) oldalakkal reklámozza magát, vagy WP-t kattintgatott csak össze.
Ugyanez vonatkozik a referenciákra is. Csak az élő, elérhető referenciái érdekelnek. Ha azok egyediek, a 0-ról kódoltak, megfelelő kinézetűek és funkcionálisan is rendben vannak, valamint nem egy CMS van csak átszabva, akkor rendben van a dolog.
Ha a korábbi "ügyfeleinek" is csak egy CMS-t kattintgatott össze, vagy össze copypaste-elte a kódot, esetleg borzalmasan néz ki, akkor nem fogok vele dolgoztatni, akkor sem ha olcsó!
A legeslegelső a minőség, azt pedig meg kell fizetni.
#2 (magam sem írhattam volna szebben)
#4 A CMS nem ördögtől való. A gond ott kezdődik, hogy "Pistiék" akkor is azt használják, ha a feladat már az igényspecifikációnál is túlnőtt rajta, de mivel Pistiék egy marketingügynökség elsősorban (1db "fejlesztővel" aki máshoz nem ért), ezért bevállalják így is...
Tehát a CMS (WP, Joomla, Drupal, akármi..) jó lehet ha egy egyszerű céges bemutatkozó oldalról van szó.. pl egy nagykernek az oldala. Ritkán változik, de pl egy új márkát vagy kiskereskedőt lehet néha a tulaj is szeretne felrakni az oldalra. Na erre tökéletes.
De jó lehet pl egy állami intézmény esetén is (iskola) ahol vannak frissülő tartalmak, de kicsi a látogatottság és kevés (vagy nincs) pénz.
Éppen ezért (akár) jó lehet a webfejlesztő bemutatkozó oldalának is, gyakorlatilag egy onepagesite, néha bővíti 1-1 referenciával, szerintem ez nem szégyen.
DE!!! Ha a referenciák között csak WP-s oldalak vannak, akkor ott már baj van.
Amúgy a "0-ról kódoltak" sem tökéletes kifejezés, mert az esetek többségében valamilyen framework-öt használunk (gondolom te is). Laravel, Yii, Symfony, Django, stb... frontenden pedig (ha a feladat igényli) React, Angular, VueJS, (esetleg jQuery), stb... tehát a nullától azért ez is messze áll.
Egy jó fejlesztő a tervezési fázisban eldönti, hogy milyen technológiákat akar (kell) használni az adott munkához. Van ahova elég egy mysql, de van ahova a postgresql, redis, mongodb és elasticsearch is kell. :)
Sokan az ár alapján választanak webfejlesztőt. Általánoságban elmondható, hogy a legolcsóbb árkategóriában valamilyen CMS-el (pl. WordPress vagy Joomla!) készítik el az oldalt. Az induló ár 20-30.000 Ft körül szokott lenni, ezért egy egyszerű bemutatkozó weboldalt készítenek, maximum 5-6 aloldalasat.
Sokan ingyenes kinézetekkel dolgoznak (vagy az ügyfelekkel vetetnek egy témát, de akkor már nagyobb lesz a költség). Ha egy témát is kell venni, 50.000 Ft alatt aligha sikerül kihozni egy kisebb bemutatkozó weboldalt.
Ma már egyre gyakoribb, hogy a webfejlesztők befektetnek valamelyik prémium téma korlátlan licenszébe, és ezt adják tovább az ügyfeleiknek. Ez így már korrektebb ajánlat, hiszen a 20-30.000 Ft-ért nem csak megcsinálják a weboldalunkat, de egy olyan prémium témát is kapunk, amit ha magunknak kellene megvenni, ennek a többszörösébe kerülne. Én például megvettem a Divi és Astra Pro témákat, ezeket plusz díj fizetése nélkül biztosítom az általam készített weblapokhoz.
Van aki azt mondja, hogy azok akik CMS-ben dolgoznak, nem igazi webfejlesztők. Én azt mondom, hogy webfejlesztők, csak nem programozók. 20-30.000 Ft-ért valóban nem kapunk olyan weboldalt, mint többszázezer, vagy millió forintért, de ez nem is várható el. Akinek csak egy sima céges bemutatkozó weboldalra vagy egyszerű webáruházra van szüksége, teljesen megfelelnek ezek a sablon oldalak.
A közepes árkategóriában még mindig CMS-el, és sablonokkal dolgoznak, csak ezek már összetettebb, illetve terjedelmesebb weboldalak. Itt már egyértelműen prémium sablonnal készítik el a weboldalt. Ezek ára 100.000 Ft-nál kezdődik.
Ha valaki egyedi sablont szeretne készíttetni, az már ott kezdődik az félmillió forintnál. Ez még mindig a CMS weboldal, de már egyedi. Van aki saját tartalomkezelő rendszert is ír, ezek biztonságosabbak, mivel zárt a forráskód. Ezen a szinten már érteni kell a programozáshoz.
A legfelső kategória a teljesen egyedi weboldalak, teljesen egyedi rendszerekkel. Ennek az ára már milliós nagyságrendű, és aki ilyen szinten ért a programozáshoz, ő garantáltan talál is munkát a nagyvállalatoknál.
Sima bemutatkozó weboldalakhoz és webáruházakhoz tökéletes a CMS, de sokszor felmerülnek olyan egyedi igények, amit csak egyedi programozással lehet megvalósítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!