A statikus honlap miért előnyöv vagy éppen hátrányos?
Azért hátrányos a statikus, mert nincs benne változó tartalom, az meg kb. olyan, mint egy tábla, amire ki van írva valami és tessék.
Szóval csak akkor volna értelme, ha nem sokat változik a tartalom, de ha nem te csinálod, akkor szerintem a készítők nem szöszölnek statikus dolgokkal, mert a tartalomkezelőkkel könnyebb dolguk van.
Pedig olyan oldalaknál, ahol a kommunikáció elsődlegesen egy irányú, ahol a legenerált tartalom a későbbiek során nem változik, ahol nincs feltétlen szükség látogatói interakcióra - vagy a dinamikus tartalmi blokkok beilleszthetőek más módon a statikus oldalba (mint például egy hozzászólás-modul, vagy kapcsolati ürlap ) - ott a statikus oldalak erőforrás-takarékosabb alternatívát tudnak nyújtani. Akár egy híroldalnál, egy blognál, egy cég bemutatkozó oldalánál.
Érdemes utánanézni a statikus oldal generátoroknak:
vannak szép számmal (akár CMS-be, blogmotorba integrálható változatban is).
A statikus weboldal lényege, hogy csak HTML-t használ. Azt akár offline megszerkesztheted a számítógépeden, erre elég sok pogram létezik, pl. Artisteer. Ezt ezután feltöltöd FTP-n, és már elérhető is az oldalad.
A hátránya, hogy a tartalom módosítása nehezebb, mint egy dinamikus weboldalnál (pl. WordPress, Joomla!). Nincsenek hozzá bővítmények, pl. egy kapcsolatfelvételi űrlapot sem tudsz betenni (azaz be tudsz, de azt már PHP-ben kell megírni és az akkor már nem statikus).
A statikus oldalt kisebb céges bemutatkozó oldalakhoz ajánlom, viszont körülményesebb lesz az elkészítése, illetve a későbbi módosítása, mint a dinamikusnak.
Természetesen előnye is van a statikus weboldalnak, ez pedig a biztonság. A WordPess, Joomla! és a többi CMS sok sebezhetőséget tartalmazhat, ezért vannak ezekre rendszeres biztonsági frissítések. Egy statikus oldalnál viszont a HTML programnyelv sajátosságai miatt nincsenek sebezhetőségek, egy statikus weboldalt sokkal nehezebb feltörni, mint egy dinamikussat.
Talán még két dolog, amit nem említettek az eddigiek:
- általában jóval kisebb erőforrást igényel a statikus weblap megjelenítése - leszámítva, ha pl. sok megapixeles képeket pakoltak fel rá.
- nem "kötelező" rá a tanúsítvány, mert nincs rajta adatbekérés (böngészők nem rinyálnak alapesetben)
Sztatikus oldal a leggyorsabb ami van. Csak .html és ennyi. Nem lehet meghackelni sem mert nincs SQL adatbázis.
De viszont nem is mobilbarát, nem tudja hogy jelenjen meg.
#9 Elnézést, hogy javítom, de a statikus oldal is lehet reszponzív, mert alkalmazhatnak benne CSS-t, és akár Javascriptet is.
Abban különbözik a dinamikus oldalaktól, hogy nem lekéréskor állítja össze a tartalmát egy "mögötte működő motor" (pl. PHP), hanem a fájl maga jelenik meg abban a formában, ahogy az rajta van a szerveren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!