Az összehúzogatós weboldalkészítést vagy a programozását ajálnjátok?
Én személy szerint a programozást.
Sokkal egyedibb dolgokat tudsz csinálni, ráadásul te programozod le hogy melyik elem milyen legyen, és mindenről tudod hogy mi micsoda.
Nyilván a másik módszernek is van jó oldala, rövidebb idő alatt látványosabb dolgokat lehet csinálni,de nálam ebben ki is merültek az előnyei.
Ez csak az én véleményem és tapasztalatom.
Annak, aki nem ért hozzá és hobbiból csinálna magának weboldalt, annak elegendő lehet a Wix is.
De aki profizmusra törekedne, másnak (ráadásul pénzért!) csinálna weboldalt, főként ha dinamikus, szerveroldali dolgokat alkalmazna, annak illene megtanulnia a webes nyelveket. A HTML és CSS elsajátítása nem nagy kunszt, rengeteg jó ingyenes kódszerkesztő érhető el, amelyekben van kódszínezés, -javaslat, -ellenőrzés.
#2
"másnak (ráadásul pénzért!) csinálna weboldalt"
Én még idesorolnám azokat a Wordpress és Joomla harcosokat is, akik pár plugin telepítésével és egy már kész design átszínezésével készítenek weboldalt bruttó 200+ -ért.
Tudom, van aki plugin fejlesztéssel foglalkozik és azzal nincs is problémám. De az, aki megvesz pár kész plugint majd telepíti csak "fejlesztés" címszó alatt az a szakma szégyene. Utána meg szidja az ügyfél általánosságban a webfejlesztőket, hogy "ez sem pont olyan mint akartam", meg "miért ilyen lassú 10.000 termék betöltése".
(Na most ezzel tuti sok embert vérig sértettem... :D de attól még igaz.)
#3
Így van, nekem is pont ez a véleményem.
Mit értesz "programozás" alatt? Mert ha a HTML-t, akkor az azért még messze nem programozás. ;)
Az ilyen Wix-szerű oldalakat azoknak találták ki, akik nem tudnak, és nem is akarnak weboldalt szerkeszteni, és nem akarnak pénzt költeni arra, hogy mással megírassák. Előnye, hogy egyszerű, mint a faék, és hamar össze lehet dobni egész tetszetős oldalakat is. A hátránya pedig az, hogy többségül azért eléggé sablonosan néz ki, statikus oldalak, vagy csak nagyon korlátozottan lehet dinamikus elemeket belevinni, és általában még közvetlenül a forrásfájlt sem kapod meg.
A következő szint a vizuális webszerkesztő szoftverek használata. Kompozer, BlueGriffon, Sharepoint Designer, stb. Nem rosszak, de igazából ez sem a professzinális szféra. Előny, hogy a forrásfájl a tiéd, és bármilyen tárhelyre feltöltheted, amihez akár saját domaint is regisztrálhatsz. De igazából ez is csak a "hobbi" szint.
Aztán ezután következik az a szint, amikor már megtanulod a HTML elemeket, és a weboldalt teljesen átlátva, az alapokról építkezve megírod. Nyilvánvaló hátrány, hogy megfelelő tudás kell hozzá, és emiatt is jóval lassabb, mint Wixen összedobálni egy weboldalt, de így a weboldal teljesen a tiéd, olyanná alakítod, amilyenné szeretnéd; a megszerzett tudás meg soha nem felesleges.
Később CSS-sel is formázhatod az oldal kinézetét, amivel már tényleg profi külsőt is elérhetsz, illetve JavaScriptekkel teheted "élőbbé".
Na, és ezután jön a webprogramozás-szint. Amikor már megismersz egy (vagy több) szerver oldali technikát, és dinamikusan állítod elő a bemenő adatokból a weboldalt. Itt már tényleg csak az idő, tudás, és kreativitás szab határt annak, hogy milyen lesz az oldalad.
(Meg persze vannak különböző erre épülő keretrendszerek, és/vagy CMS-ek, amiket most annyira nem akarnék részletezni.)
Hogy melyiket ajánlom? Az attól függ, hogy milyen célra használnád, és mit akarsz elérni.
#3: Láttam én is már szépeket...
Intézményi (iskolai) weboldal, amit az egyik tanár volt kedvenc tanulója készített "ajándékba" az iskolának, mindössze 300 ezer forintért. Nem gáz, hogy már egyszer ugyanezt máshová eladta, csak kicsit módosítgatott rajta... Később igény lett rá, hogy online is mutassa a helyettesítéseket. Egyetlen batúr HTML-táblázat, meg hozzá egy admin felület... 150 ezer forint.
#3: Azért a Wordpressnek/Joomlának is megvan a maga helye és rendeltetése, lehet azzal is igényes munkát végezni, nem kell teljesen lesajnálni.
A probléma leginkább azzal van, hogy az "ipar" - ebbe beleértem a megrendelőket és a versenytársakat is - a gyors munkára, a jól kifizetődő eszközökre törekedik.
A megrendelő nem akar "fölösleges" köröket róni arculattal, A/B teszteléssel, SEO-optimalizálással, stb... - neki azonnali, kész, trendi megoldás kell - olyan, mint a szomszéd Józsinak van (és nem érdekli, hogy az, ami a szomszédnak talán optimális, neki nem annyira).
És ha a haver Sanyi fia is megcsinálja, akkor annak fogja kifizetni a 200000-et, nem a "lassan", de biztosra menő ismeretlen fejlesztőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!