Milyen egy jó webfejlesztő? Használnak template-et, vagy mindig nulláról kezdenek?
Van html és css alapismeretem, illetve egyszerűbb weboldalakat meg is tudok csinálni a nulláról magamtól template-ek nélkül, viszont egy kínszenvedésnek tűnik az egész.
Az a problémám leginkább, hogy nagyon lassan dolgozok így (csak hobbi projektek), és hamar meg is unom, mert hetekbe telik mire valami kinézhető a weboldalból. Meg nem is a legszebb..😅
Egyetemen csak 1 félévnyi webfejlesztésem volt, de nem is ez a fő területem, szimplán csak hasznosnak tartom, ezért gyakorolgatom azóta is.
Az előadóm szerint a wordpress, dreamweaver stb progik csak gyerekeknek valóak, így ez be is rögzült, ezért mindig egy üres notepad++-al indul a fejlesztés.
A kérdésem az lenne, hogy a webfejlesztők hogy dolgoznak?
Ha van egy munka, akkor a nulláról bepötyögik maguk a többszáz sornyi kódot?
Vagy template-eket használnak? Ha igen, azokat hol lehet megtalálni? Vagy mindig egy korábbi projectből indulnak ki, és azt szabják testre?
Valóban ciki website builder tool-okat használni, ahogyan a tanárom is említette?
Mi az igazi követelmény a versenyszférában ezen a területen?
Kipróbáltam a minap egy wordpress-hez hasonló tool-t gyakorlásképp, és egy nem intenzív pár óra alatt ez lett az eredmény:
Nyilván nem tökéletes, de magamat ismerve ugyanez nekem hónapokba került volna ha a nulláról elkezdem pötyögni a kódokat..
De ezt megtapasztalva, megfordult a fejemben, ugyan miért kezdenék el bármit a nulláról, ha léteznek ilyen segédeszközök? Vagy a copyright miatt szoktak nulláról felépíteni weboldalakat?
Nemtom én most jelentkezdem a Ruanderbe a szoftverfejlesztőre, visual studió lesz az alapprogram.
Eddig én is ilyen notepad stbkel játszadoztam, de azokban nincsen csapatmunka funkció.
Gondolom egy webfejlesztő max akkor dolgozik egymaga, ha már vezető fejlesztő, viszont akkor sem árt azért ha van egy grafikusa...
Ma már nem csak a webfejlesztés hanem a legtöbb fejlesztés esetén használnak templateket, keret rendszereket, fejlesztő környezeteket stb. Ezek rengeteg mindent adnak hozzá. Nagyon ritka az, hogy fogj egy notepadot vagy egy vim-et másik oprendszer esetén, és 0-ról írd meg. Sok cégnél saját template készlet van, meg sok esetben már a kódok is nagyrészt "modulosak" amiből a nagy cégek már betáraztak. Pl. egy login eljárás a hozzá tartozó táblákkal is nagyrészt megvan a polcon csak leveszik, esetleg kicsit customizálnak rajta.
Nyilván van egy csomó olyen hely ahol van még 0-ról fejlesztés (de az nem igazán a web területe).
Köszi a válaszokat :)
Most megnyugodtam, mert az előadó miatt bennem volt az, hogy márpedig tudni kell egy teljesen profi weboldalt készíteni a nulláról, rövidebb idő alatt, mindenféle segítség nélkül.
Kicsit be is pánikoltam, hogy mennyire le vagyok maradva dolgokkal, meg milyen lassan dolgozok, meg sokszor olyan mintha csak paint-ban szerkesztettem volna meg a weboldalt...
De ezek szerint ma már a webfejlesztés az az, hogy letöltesz egy kész template-nek a html+css stb fájljait, és kedvedre változgatgatod. Így mindjárt sokkal egyszerűbb, kényelmesebb és gyorsabb a dolog :)
Így nem vágom el annak sem a lehetőségét, hogy egyszer felcsapjak webfejlesztőnek :D
Vagy ha annak nem is, akkor pár appomnak jó lesz reklámnak egy-egy weboldal a későbbiekben.
Meg mindjárt jobban hangzik, hogy nem magad kell 5 ezer sornyi kódokat beírkálni, amikor elég csak egy template-t használni.
A kérdés az az, hogy a klienseknek mennyire jön ez be? Hogy csak a betűket írjuk át, meg a képeket cseréljük ki egy weboldalon, meg némi kisebb simítások, és kész is?
#6 Igen, úgy értettem, hogy persze nyilván tudni kell nulláról weboldalt fejleszteni, csak éppen nem érdemes ezek szerint azt csinálni a template-k miatt, meg persze az idő miatt sem.
Viszont a nulláról fejlesztés tudása persze abban is segít, hogy eligazodjak egy bonyolultabb weboldalal kódsorai között, meg persze akkor is amikor át kell írni ezt-azt benne.
Félreértés ne essék, nincs bajom a nulláról indulással, hisz mindenképp tudni kell azt is. Csak én abban a hitben éltem eddig, hogy minden egyes megbízásnál a webfejlesztők mindig egy üres notepad++ (vagy hasonló) progival állnak neki.
Mert engem leginkább az tartott vissza az egésztől, hogy mennyire időigényes tud így lenni egy egyszerűbb weboldal is.
Vannak, akik alapból Wordpress és egyéb rendszerek tákolásával dolgoznak, mások a saját korábbi munkáikból hoznak létre keretrendszereket.
Olyanok is vannak, akik meg sem mozdulnak bootstrap nélkül.
#9 Nem teljesen mindegy, ha már valaki a nulláról indul?
Gondolom a progi mindegy, ugyanúgy sima notepad-ban is meg lehet csinálni. A kód ugyanaz, legfeljebb colour coding vagy automatikus kitöltés az ami egyszerűbbé teszi az írást. Nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!