Mennyibe kerül egy olyan weboldal készítettése ahol az oldalon keresztül fizetés is van, tehát pénzügy dolgok nem csak egy sima blogszerű oldal?
"az oldalon keresztül fizetés is van, tehát pénzügy dolgok nem csak egy sima blogszerű oldal?"
Ezt kifejtenéd, mert marhára nem értem.
@Gugu Gabor
Nyilván arra gondol a kérdező hogy a weboldalba van beépített banki API.
attól függ, milyen fizetési megoldást akarsz. pl. lehet blogokat támogatni PayPal scripttel, ehhez nem kell semmi, csak regisztrálni a PayPalre és beszúrni egy kódot az oldaladba. akár így, vagy síma banki utalással is működhet, hogy fizessenek, te meg fizetés után küldöd terméket - bár ez nem automatikus, de működőképes.
vannak külöböző külső szolgáltatások, mint pl. Ebay, Amazon, vagy sok másik, amikbe már be van építve a fizetés is, a terméket ebbe a másik rendszerbe töltöd fel, a saját odlaladba csak beszúrod a linkjét, vagy valamilyen beágyazó kódját és az üzlet náluk köttetik, ők meg elászámolnak veled.
vannak már mindenéle webshop motorok is, amik általában a fizetést is tudják, ezt telepíted az oldalardra és már megy is a webshopod.
ezek a nagyüzemi megoldások nem feltétlenül annyira szépek és az oldaladhoz illeszkedőek (bár általában elég jól lehet őket finomhangolni, hogy jobban illeszkedjenek) és általában kevésbé specializálhatóak, ha valami extra igényed van, de cserébe hatékonyak, olcsók és egyszerűek.
ha valami saját megoldást akarsz készíttetni, akkor az általában jóval többe kerül és az egyedi fejlesztésekkel MINDIG az a gond, hogy utána bármit változtatni kell rajta, azt újra mással kell megcsináltatnod. már egy egyszerű blog motorral is sokat lehet szívni, ha csináltatsz rá egy olyan sablont, amiben pár dolgot átalakítanak, aztán a motor frissítésekor, ha az új verzióval nem működik minden tökéletesen, máris fizethetsz érte, hogy újra módosítsák neked és ez egy ördögi kör. a saját fejlesztésekkel mindig sok feladat és költség van - ami persze megérheti, ha a speciális funkciók tényleg megtérülnek és kitermelik a fejlesztési költségeket...
egy programozó óradíja 5-30 ezer forint között mozog és egy óra alatt nem sok mindent lehet megoldani, főleg ha komolyabb feladatról van szó, vagy komplikációk lépnek fel és sokat kell tesztelni, hibát keresni, javítgatni és az óra már akkor is ketyeg, amikor elmeséled, hogy mi a feladat.
persze lehet projekt alapon is árazni, csak ilyenkor fontos pontosan dokumentálni, hogy mit is szeretnél, hogyan legyen, mert a programozó azt fogja megvalósítani, amit kértél. ha utána előállsz vele, hogy "de azt én ehelyett úgy gondoltam hogy", akkor ő azt fogja mondani, hogy "akkor miért nem ezt írtad le a specifikációba?"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!