Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CPU erőforrást meglehet...

CPU erőforrást meglehet osztani hálózaton keresztül?

Figyelt kérdés
Programozásban lehet olyan programot készíteni ami nem egy processzoron megy hanem több másik gép processzorát is használja?

#processzor #megosztás #CPU #shared resources
2019. jún. 30. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Persze hogy lehet
2019. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Huuuuu-.- Ilyenkor marom le magam... Ha ezt komolyan kérdezed, húzzál vissza tanulni... Gyaaaa...
2019. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Persze majdnem minden egy működik :) még ez a weboldal is.
2019. jún. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

igen meg, mit akarsz te ennyire számoltatni?

meg van ennek a techológiának a hátránya is

2019. jún. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Lehet, de attól hogy összeraksz egy szerverfarmot nem feltétlen(sőt, szinte biztos hogy nem) lesz egyenesen arányosan gyorsabb a számítás, nagyon sok mindentől függ. Ha egymástól teljesen függetlenül tudnak dolgozni az a lehető legjobb helyzet, pár százalékot veszítesz amíg kiosztja az egyik gép a többinek a feladatot de ez nem vészes. Viszont ha szinkronizálni kell a feladatokat akkor rengeteg problémába ütközöl, már több szálra is rohadt nehéz hatékony kódot írni, ha erre rájön még több késleltetés akkor a legvalószínűbb hogy a processzorok szinte mindegyike egyetlen másikra vár az esetek túlnyomó részében.

Emiatt nem lesz ilyen soha pl játékokhoz, vagy bármilyen, valós idejű alkalmazáshoz(hacsak nem változik meg gyökeresen a technológia, de ez valószínűtlen, a közeljövőben biztos nem). Ugyanakkor remekül működik pl renderelésnél, renderfarmokról biztosan hallottál már.

Kérdés hogy mennyire lesz erre a legtöbb esetben igény, egyáltalán nem kizárt hogy 6-7 éven belül akár 128 magos procik is lesznek elérhető áron(2017 ben az AMD 10 ről 16 magra emelte a plafont, 2018 ban 32 re, idén, vagy jövőre nagyon úgy fest hogy 64 magos threadripperekre számíthatunk, a 6-7 év egy konzervatív becslés, ha tartják az ütemtervet 2021-22 magasságában már nem lesz technológiai akadálya(nyilván lehet ezer más probléma, de addigra már reálisan számíthatunk az első 128 magos procira), minimális késleltetéssel(legalábbis LANhoz képest), azon a ponton meg kérdés, hogy ad-e elég pluszt a rengeteg plusz fejfájáshoz mérten).

2019. júl. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az két külön dolog, hogy egy kódot átküldök egy másik gépre, ami ott lefut és esetleg visszaküld valamit, és hogy hálózaton keresztül processzoridőket osztok meg erőforrásként egy rendszeren belül. A második eset jóval összetettebb, erről szólnak az elosztott operációs rendszerek:

[link]

2019. júl. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!