Ezt jól látom a programozáson belül?
Most kezdtem el vele foglalkozni jobban.
Szeretnék majd ebben dolgozni.
Na szal, jól látom, hogy egyes függvényeket vagy parancsokat úgy be kell tanulni, mint egy képletet matekból, hogy bármikor meg tudd írni?
Nem feltétlenül. Kevsbé a magolásról szól a programozás, mint inkább logikáról... A nyelvi elemeket kell tudni, pl. milyen kulcsszó írandó a függvény elé C nyelven például, meg persze az adott függvényt is kell tudni, de utána lehet keresni bárminek.
Ha szövegesen megtervezed az algoritmust a tényleges programozás előtt, az is sokat segíthet. A függvényeknek és paramétereiknek utána lehet nézni.
Az adott programozási nyelv gyári függvényeiben segít az IDE vagy a programnyelv dokumentációja. De egy idő után úgyis fogod tudni a fontosabbakat.
Az alapvető algoritmusokat pedig nem árt ismerni - nos én itt érzek hiányosságot az autodidakta tanulásomban és az OKJ-n is.
A design pattern-eket se árt ismerni.
Nem igazán látod jól. Egyetlen mérnöki szakma sem a magolásról szól, és egyébként Magyarországon a matematikát is nagyon rosszul oktatják ezzel a szemlélettel. Valóban nem árt tudni egy-két fontosabb függvényt, parancsot, de nem ezen múlik. Ahogy belejössz a dolgokba, lesz, amit gyakrabban használsz, lesz, amit ritkábban, és ehhez képest fogsz megjegyezni dolgokat. Nem ez számít, hanem a szemlélet és a felfogás.
Én több, mint húsz éve vagyok hivatásos programozó, és 12 éves koromban kezdtem programozni. Mind a mai napig előfordul, hogy alapvető dolgokra rákeresek, mert olyan ritkán használom őket. Például véletlenszám-generálásnál sosem vagyok biztos benne, hogy is kell megadni a határokat. C alapú nyelveknél (JavaScript, PHP) még mindig van, hogy felcserélem a for ciklus paramétereit. CSS-nél is gyakran előkeresem a ritkábban használt attribútumokat, ma például nem jutott eszembe, hogy "text-transformation: uppercase".
Felejtsd el a matekórákat, ahol az idegbeteg tanár lebegett a fejed fölött, és ordítva lecsapott, ha valamit nem tudtál szó szerint visszaböfögni. Nincsenek képletek, nincs magolás. Nincs benne semmi szégyen, ha nem tudsz fejből megírni pl. egy buborékos rendezést. Nem ez a lényeg, hanem hogy ha rákeresel, megértsd és tudd implementálni.
Programozást magolni olyan, mintha könyvből akarnál megtanulni focizni.
Egyébként for ciklus:
NetBeans: beírod, hogy for és nyomsz egy tab-ot
Visual Studio: beírod, hogy for és nyomsz két tab-ot.
Ettől még nem árt tudni és érteni kell.
Jó tehát csak jó, ha tudsz valamit.
Az meg, hogy erted is, persze alap.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!