Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha azt mondja valaki, hogy ő...

Ha azt mondja valaki, hogy ő X időt programozott az adott nyelvben, az alatt napi hány órát értsek?

Figyelt kérdés

Szokták írni, hogy pl 2 év J2EE tapasztalat, meg 5 év C++ programozás, meg ilyenek, azt napi hány órában kell érteni? Napi 0.5 , 1 2, netán 8?

Konkrétan a magam megítéléséhez kéne, hogy én mint mondhatok magamról.


2010. júl. 7. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem úgyértik hogy 5 évig dolgoztál egy cégnél v vállalkozásban ahol c++ programozásban tevékenykedtél, nem pedig hogy otthon unatkozol és programozgatsz lottószámkalkulátort:D
2010. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az előzőnek tökéletesen igaza van. Attól, hogy ismersz egy programnyelvet, a munkáltatódat nem az érdekli mit csinálsz otthon, hanem milyen CÉGES projektekben vettél részt.


amit otthon tanultál meg, az 0 év tapasztalatnak számít, hiába ismered. Amit iskolában tanulsz, az szintén 0 évet jelent, mert ott csak alapvető műveletek i++; print(); for(); függvények ismerete nem számít programozásnak.

2010. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Van, ahol elfogadják a nem cégnél szerzett tapasztalatokat is. Sok cégnél úgy működik a dolog, hogy az önéletrajz után meg kell oldanod egy feladatot és ha jól teljesítesz, akkor kapod meg az állást.

Órában nemigazán lehet kifejezni a dolgot, mert nem arra kíváncsiak, hogy hány órát programoztál, hanem arra, hogy tudsz-e "csapatban dolgozni", átlátsz-e egy teljes programot, projectet, tudsz-e hibát javítani (esetleg mások hibáit), átlátod-e azt a kódot, amit más csinált, meg ilyesmik. Önéletrajzba írd be a nem cégnél szerzett tapasztalatokat is. És szerintem durván kb. napi 4-5 órával számolhatsz átlagosan.

2010. júl. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!