Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell ujratelepiteni a...

Hogyan kell ujratelepiteni a PC-met?

Figyelt kérdés
nos, elég jól értek a gépekhez már egy ideje, viszont tegnap fölmerült egy oan problémám hogy ujra kéne rakni a gépemet.Ekkor ugrott be hogy ilyet még nem is csináltam.Szval az lenne a kérdésem hogy ezt pontosan hogyan kell? és hogy windows XP-t vagy 7-et éri meg jobban feltenni ha játékokhoz használom a gépem?
2010. jún. 29. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs meg akkor:

cd be és nemtom neked mejik gombot nekem delt kell nyomni és bejön egy kép!!!

ott boot firstboot(vagy ha nincs csak boot és :cd

kilépsz nyosz egy gombot mert kiírja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

és utánna meg olvass!egyszerűűű


de csak azért írtam igy le mert 14 vok!!:)

2010. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem, én leszek az 1. aki normális választ fog adni néked. Én egyébként, most vagyok 12. De már 10 éves korom ótA TUDOK telepíteni oprendszert. Ezzel most NEM lehülyéztelek. Nekem így hozta a szükség.Most a családba 5 gépünk van 4 személyre. A kérdésedre visszatérve: azt, hogy milyen vindóz kell játékhoz, azt az dönti el, hogy milyen játékokat akarsz játszani rajta. Meg hogy mennyit tud a géped. A win7 inkább csak marha új játékokra való. Oda a régi játékokat csak nehezen tudod feltelepíteni. A win xp-re pedig nagyon könnyen tudsz telepíteni akármilyen játékot, ha service pack 3-asod van. A win 7-et telepíteni, nagyon egyszerű. Amikor rámész, hogy bootoljon a cd-ről, ott vársz 1kicsit, majd jáccik könnyedséggel telepíteni fogod. Kitöltöd a kérdőívet, és ha nem eredeti a windowsod, akk arra mész rá, hogy ne frissítse. Kitöltöd a jelszót, nevet, meg mindent. Ja. ÉS elfelejtettem mondani, hogy előtte, még kérdi, hogy hogyan particionáljad a gépet. A meglévőket türülni tudod, majd újat csinálni. Miután ujratelepítettél, a particiókat, amin nem a windows van, le kell formázni, másképp nem ismeri fel. A win xp jóval bonyolultabb. A boot után, itt a particionáló menü jön be. Persze előtte van olyan, hogy elfogadom a felhasználási feltételeket... A particionálónál itt is el tudod intézni nagyon egyszerűen. Eztán elkezdi formázni a particiót, amire rányomtad, hogy fel akarod tenni. Előtte kiválaszthatod, hogy milyen tömörítést akasz. Az ntfs az ajánlott. És ne a qick re menjél rá, mert akkor károsulhat a vinyó. A formatálás után, eggyből elkezdi telepíteni. El is olvashatod, hogy közben mit írk ki. Eztán, jön itt is, az a kitöltős valami. Ezt is kitöltöd, és ha nem eredeti a windows, rámész, h ne frissitse, amikor internet kozelbe kerul. Persz windowsonként változhat a sorrend, hogy mi miután kovetkezik. Az en eggyik windowsomnál(xp) feltelepít mindent, aztán amikor már bejött a windows, akk kérdezi meg, a felhasználói nevet, meg mindent. Hát... kicsit furcsa. Egyébként, ha nem eredeti a windowsot, ajánlom, hogy tegyél fel mellé egy linuxot is. A nem erdetei windows könnyebben mennek a virusok, a linuxra meg semmi sem kompatibilis. Minden linuxnak van magyar nyelve, úgyhogy ezt érteni fogod. Remélem tudtam segíteni. Ha még bármi problémád adódna, nyugodtan írj nekem privit. ÉS még annyit, hogy felfele mutató hüvelykujjat kérnék szépen :)
2010. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Linux ymlf os van. Használtam már ubuntu 9-et, és mint-et.
2010. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
amugy meg most akit látok 1. 2 kommentelő érdekes módon képes volt normális választ irni, (nekik köszönöm is) ha meg az a gond hogy azt irtam hogy értek a gépekhez akk azt ahoz képest értem amenyit én gép előtt ülök (napi 1-2 óra, ha mondjuk belekockulok vmi játékba akk 5 óra max.
2010. júl. 2. 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

igen ez is relatív de amit írtam még azért is írtam mert tudom milyen az amikor valaki tud valamit és nem mondja el neked!!!!

én-tesóm

:)

2010. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!