Melyik két esetben kerül végrehajtásra a Java Script?
A kérdés adott, mely két esetben kerül végrehajtásra a JavaScript?
1, Ha HTML fájlon belül script tagok közé írjuk
2, Ha külön fájlba írjuk a kódot és erre hivatkozunk a HTML fájlban?
Ezek a válaszok jók lennének, vagy köze sincs a kérdéshez?
Az az igazság, hogy ez egy igazi tipikus hülyekérdés, és abszolút semmi értelme, bármit lehet rá válaszolni.
A két eset:
1. Amikor szándékosan lefuttatják
2. Amikor véletlenül lefuttatják
A két eset igazából egy és ugyanaz, csak az egyikben van egy extra lépés. Az, hogy behivatkozod a HTML fájlban a javascriptet, az lényegében annyit jelent, hogy az oldal betöltésekor külön lekéri a JS fájlt, majd a DOM adott pontjára copy-paste jelleggel bekerül a script, ugyanúgy mintha alapból oda írtad volna. Lényegében véve a JS kód mindig lefut, méghozzá úgy, ahogy az oldla betöltődik, tehát a <head>-ben levő scriptek még akkor lefutnak, amikor maga a <body> be sem töltődött. Fontos megjegyezni, hogy a "lefut" viszont nem kizárólag azt jelenti, hogy a leírt utasítások végrehajtódnak, hanem azt is jelenti, hogy a különböző függvények feldolgozásra kerülnek. Nyilván, ha egy függvényen belülre írsz kódot, az csak akkor fog lefutni, amikor maga a függvény meghívásra kerül, de a függvény maga úgy kerül betöltésre, ahogy töltődik be a fájl.
Annak elkerülésére, hogy egy script még azelőtt lefusson, hogy a szükséges DOM elemek betöltődnének szokás az adott scriptet a dokumentum load eseményéhez kötni, így akkor fut le, amikor az oldal teljsen betöltődött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!