Hogy tanuljak meg programozni?
Sziasztok! 18 éves vagyok. Szeretnék megtanulni programozni. Hogy kezdjek bele szerintetek? Milyen nyelvet ajánlanátok? Java? Python?
Milyen könyvből tanuljak? Milyen szoftverrel írjak meg egy programot?
Komolyan érdekel a programozás, de egyáltalán nem tudom, hogy kezdjek bele.
Matekból és angolból jó vagyok. Informatikához is értek, programozást leszámítva.
Valaki segítene?
Esetleg egy programozó útbaigazítana?
Köszönöm!
Esküszöm, ha valaki kifizetné nekem, írnék egy blogot vagy weboldalt, ami csak ezzel foglalkozik, hogy 0-ról elindít programozni, annyiszor tették már fel itt a kérdést.
Annak idején én is könyvből tanultam meg az alapokat. A könyvek erre jók. Semmi másra. Gondolkodni nem tanít meg. Elmesélik benne mi az a változó, függvény, objektum, stb.. Erre szinte bármilyen könyv jó, ami alapoktól indul. De ha komolyabban akarsz foglalkozni vele, akkor ANGOL NYELVŰ doksikat járj, hivatalos oldalon, videókat nézz youtuberól, és használd a Google-t. Minden benned felmerülő kérdést írj be a keresőbe (lehetőleg angolul) és 99% garanciát vállalok rá, hogy megtalálod rá a választ.
Például, mi az a függvény ( [link] Nálam kb 207 000 000 találat. Csak 10-et olvass el ezekből és tuti meg fogod érteni.
"Milyen szoftverrel írjak meg egy programot?"
Ami a legrelevánsabb a problémára. C#, C++: Visual Basic. Java: eclipse, netbeans. Javascript/jQuery, HTML, CSS: notepad++, eclipse, vagy erre van rengeteg editor, ezt is beírhatod google-ba ( [link]
Minden programozással kapcsolatos kérdést megkapsz, ha rákeresel. De egyet mindig elfelejtenek említeni a tanárok is. Az informatika alapja a fejlődés, tanulás. Ez szerintem a legfontosabb. Hogy képes legyél új technológiákat tanulni, új környezetben eligazodni, felfedezni dolgokat, stb. Enélkül nem megy. És persze emellett még fontos az algoritmikus gondolkodás is. Az, hogy pl egy vízivást szét tudj bontani kisebbnél kisebb részekre (megfogom az üveget, lecsavarom a fedelét, kiöntöm a vizet, visszacsavarom a fedelet, leteszem az üveget....). És még részletesebben (az üveg felé nyúlok, behajlítom az ujjaimat, megfogom az üveget....).
Milyen nyelven kezd? Könnyűn. Azon belül teljesen mindegy. Később ha komolyan gondolod nem az lesz a lényeg, hogy te anno milyen nyelvet tanultál meg, hanem, hogy a tudásod mennyire univerzális. Hogy vajon meg tudsz-e írni valamit egy teljesen más programnyelven. Az én utam a következő volt: HTML, CSS (csak, ekkor kezdtem átlátni mi is az a programozás, kb 4-5 hónapig foglalkoztam vele). Jött a PHP, az túl nehéz volt még, váltottam sima JavaScriptre. Ott szinte mindent megértettem ami fontos. Vissza a PHP-ra, már az objektumokat is megértettem. És később egy nyár ideje alatt (2,5-3 hónap) megtanultam a Java alapjait. Az OOP ekkor már szinte teljesen a fejemben volt. Végül egyetemen a többi, C++, C#, Java, Assembly, stb. Ma pedig már bármilyen nyelvben elboldogulok.
Amit fontosnak tartok, hogy érezz arra rá, hogy vajon melyik a te utad. Ehhez idő kell. A programozási nyelveket szintekbe sorolják. Nagyon alacsonytól a nagyon magasig. A nagyon alacsony azt jelenti gépi szintű. A hardvereket is ismerned kell, de teljesen rád van bízva hogyan és mit csinálsz, hogyan gazdálkodsz az erőforrásokkal. Alacsony nyelvek még a C, a C++, ezek jók mindenre, és mindenhol ahol nincs erőforráskorlát. Kell valamennyire ismerned a hardvereket, de a szoftverek világa nagyobb hangsúlyt kap. A magas nyelvek a Java, C#, stb. Ezek szinte mindent a feneked alá raknak, a hardverek ismerete szinte teljesen szükségtelen, amit akarsz meg tudsz bennük valósítani, de ne lepődj meg, ha a programod 2GB memóriát felzabál. A nagyon magas szint (pl.: JavaScript) pedig már egy teljesen más koncepcióra épül. A programozónak nem kell tudnia a hardverekről. Csak az adott környezetet kell ismernie amiben dolgozik (pl weblap felépítése).
Hát nagyjából ennyi. Tehát Java, Phyton? Ha ezek tetszettek meg dobj fel egy százast és majd az eldönti melyikkel kezdj. Ha nem megy elsőre, vegyél vissza, magasabb szintre menj, JavaScript mondjuk.
Remélem segítettem.
Köszi 3-as, arra gondoltam igen. :)
Szívesen, örülök, hogy segíthettem!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!