Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nehéz megtanulni a programozást?

Nehéz megtanulni a programozást?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Emberfüggő. Aki jó matekból, és érdekli a téma, az könnyebben tudja megtanulni. Az Assembly nyelvet nem ajánlom az biztos.
2008. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
egy kis logika sem árt hozzá és én a Java nyelvet sem ajánlanám, legalábbis kezdőnek semmiképpen. Kezd python-al, aztán C++, utánna Java.
2008. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem a matek a lényeg, logika kell és angol nyelv. Ha tudsz angolul és van egy kis eszed az egész adja magát és iszonyatosan egyszerű.

Rengeteg példafeladat, magyarázat és segítség van a neten ami letisztítja az alapokat és a haladó részeket egyaránt.

2008. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi
2008. okt. 30. 20:50
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Azért kell egy kis matek alap, meg jó gondolkodás, hogy minnél egyszerűbben oldd meg a feladatot. Igazából erről van szó, a problémamegoldó képességről! Maga a programnyelv megtanulása már semmi, a gondolkodásformát kell elsajátítani!
2008. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Srapnel ***** válasza:
85%

Alap szinten nem. De igazán jó programozónak lenni már nem egyszerű. Sok-sok év gyakorlata kell, meg mindenképpen ajánlott a magas szintű absztrakciós képesség.


Ha algoritmusokat kell kitalálnod, vagy szoftvert designolnod, ahhoz sok gyakorlat kell, meg némi matekos véna sem árt.

2008. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

itt egy páran leirják hogy mivel ajánlott kezdeni...nos elmondanám ezeknek az emberkéknek hogy aki programozást tanul az suliban tanul és az azt tanul amit tanitanak neki!!!nincs választás én javat tanulok és azse tom milyen a többi szoval nehéz tanulni!!!egyértelmüen!

viszont ha alakinek szerencséje van és kifogja a könnyüt akkor jo dolga lesz...de programozást minden téren nhéz megtanulni, csak van akinek könnyebben megy!

2009. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Srapnel ***** válasza:
Gondolom, azért senki nem akadályoz meg abban, hogy a neten v. könyvből azt tanulj, amit csak akarsz...
2009. okt. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondok 2 nyelvet? ami egyszerű.


1. VBScript

2. Bat fájl kódolás (annak a nevét nem tom)


Én ezekkel kezdtem. Mostmár ott tartok hogy Visual Basic-be programozok, egyelőre egyszerű programokat (1 internetes segítségnyújtó, 2 böngésző, 1 játékkiegészítési programozás segítő (ez hosszú volt :D) illetve 1 baromságból készített versenyscript (feladatokat kell megoldanod időre, ha nem, kikapcsolja a gépet :D)

2010. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én tavaly Visual Basic-kel kezdtem magamtól tanulni egy könyv segítségével. Az viszonylag könnyű.

Most suliba a Pascalt kezdtük el és így át váltottam rá.

A Pascalról még nem nagyon tudok mit mondani mivel egy-két programot csináltam még csak benne.

2010. szept. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!