Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » IPhone programozást honnan...

IPhone programozást honnan lehet megtanulni?

Figyelt kérdés
Van valami jó részletes leírás, mint pl. a többi programozási nyelvről?
2010. okt. 19. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak Mac-en tudsz programozni.

Itt nézelődj: [link]

2010. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Ja kell hozzá mac gép, meg minden. Elég nyakatekert, sehol nem használható nyelvezete van. Szerintem érdemesebb inkább Andriod, Bada rendszerekre fejleszteni, azok nem csak az elit kategóriában vannak. A programozás nyelve a C++ máshol is az van, csak az IPhone ilyen visszamaradott.
2010. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Köszönjük a másodiknak, ő egy igazi szakértő.


iPhone-ra objective-c -ben tudsz programot készíteni. Az objective-c -t simán le lehet fordítani GCC-vel, úgyhogy nem egy spéci iphone-only nyelv.


Androidra meg Java-ban lehet fejleszteni, C++ -ban nem.


Ha iPhone-ra akarsz fejleszteni, akkor a C nyelvet kell rendesen elsajátítanod. Ha melléraksz még egy kis OO szemléletet, akkor könnyen rászoksz az objective-c -re is.

2010. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És nem lehet mondjuk pascal vagy php nyelvet valamivel ráfordíttani iphoneos objektíc C re?
2010. okt. 23. 14:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát ha freepascallal fordítasz, az pl C-re (vagy C++-ra) fordít mielőtt gépi kódot csinálna belőle.


"Androidra meg Java-ban lehet fejleszteni, C++ -ban nem." Oh wow, tényleg? Ilyen hülyeséget is régen hallottam. Nem terjedt volna el az Android ennyire sem, ha minden szar lassú lenne rajta...

2010. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Ilyen hülyeséget is régen hallottam."


Na hát akkor én mit mondjak... Mielőtt akarsz oktatni valakit egy olyan témában, amihez közöd sincs, talán érdemes lenne kicsit utánajárni a dolgoknak. Nem kell nagyon, elég elolvasni a Wiki szócikket.

[link]


3. mondat: "A fejlesztők Javában írhatnak alá menedzselt kódot, az eszközt a Google által fejlesztett Java programkönyvtárokon keresztül vezérelve."

2010. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

De azért azt csak belátod, hogy LEGALÁBB a JVM-et meg kellett írni valami emberi nyelven.

Amúgy meg amit írtál az nem jelent semmit, nem zár ki más lehetőségeket. Kezdjük például azzal, hogy ellátogatsz az angol változat Software development részére.

Gáz is volna, ha csak egy fostos, lassú, korlátolt nyelven lehetne fejleszteni egy linux alapú rendszerre, aminek az anyanyelve a C... Na ki okoskodik? Idióta barom állat, jézusom. Mindig felidegesítenek az ilyenek. Gondolkodni nem megy, csak osztja az észt.

2010. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Te annyira hülye vagy és még paraszt is. Légyszíves, tényleg olvasd már el a Wiki szócikket. Hogyan írsz rá programot C-ben? Mondd el kérlek, hogy hogyan lehet futtatni C programokat úgy, hogy csak és kizárólag a JVM-hez fér hozzá a fejlesztő. Ezt szerintem sokan szeretnék tudni. + mutass már egy programot a Marketben, amit nem Java-ban írtak!


"Gáz is volna, ha csak egy fostos, lassú, korlátolt nyelven lehetne fejleszteni "

Már írtam egyszer, hogy NE okoskodj bele olyanba, amihez nem értesz!

2010. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hogyan? Lefordítod. Talán. Látom ilyenről még nem hallottál, biztos nagy szakember vagy, inkább nem is szólok hozzá, mert hogy is érhetnék fel a szakértelmedhez...
2010. okt. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jó, kész, te hülye vagy és még mindig fogalmad sincs az android működéséről. Azt mondd meg nekem, hogy hogyan fordítod le androidon a C-t? Vagy ha PC-n fordítod, akkor hogyan futtatod a binárist úgy, hogy kizárólag a JVM-hez férsz hozzá? Hm? Az tök irreleváns, hogy linux kernel van alatta.
2010. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!