Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit jelent ez? (tesztelés)

Mit jelent ez? (tesztelés)

Figyelt kérdés
Egy tesztelésről szóló tételt dolgozok ki, amelynek az utolsó feladatát nem értem. Pontosabb azt nem, hogy mit kell ennek tartalmazni: Definiáljon egy teljes tesztelési környezetet! Mit kell ezen belül írni?

2018. ápr. 24. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Képzeld el, hogy készítesz egy komolyabb programot, majd ezt teszteled. Milyen környezetben teszed ezt?
2018. ápr. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A tesztelők és a fejlesztők munkája teljesen elkülönül egymástól. Ha ugyanazon a környezeten kell dolgozniuk a tesztelőknek és a fejlesztőknek, a tesztelők munkája gyakorlatilag semmit sem ér. Időpocséklás az egész, mivel mialatt tesztel, azalatt megváltozhat alatta az alkalmazás. Így az addig lefuttatott tesztjei érvényüket vesztik, a tesztelő kezdheti elölről a munkáját.


Folyamatosan kontroll alatt lehet tartani a tesztkörnyezetre kikerült alkalmazás verziókat. Így a hibák rögzítésénél pontosan meg lehet jelölni, melyik verzió, melyik funkciójánál találtuk meg a hibát. Az új verziókat a fejlesztőknek illik dokumentálni, hogy abban milyen új funkciók kerültek bele, illetve milyen eddig ismert hibákat javítottak ki. Ez segít a tesztelőknek az adott verzió feladataira koncentrálni.


A verzió számot ismerve a fejlesztőnek pofon egyszerű lesz ismét előidézni a hibát, megtalálni az okát és kijavítani. Ha egy környezeten van a fejlesztés és tesztelés, akkor az egyes verziók nem tudnak elkülönülni egymástól, egyes hibák okát nem lehet majd kideríteni. (Megjegyzem pont azok a hibák a legrosszabbak, amelyek nem reprodukálhatóak, látszólag kijavultak.)


A tesztkörnyezetre célszerű stabil verziókat kitenni, hogy amíg a fejlesztés dolgozik, addig a tesztelők is tudjanak haladni a munkájukkal. Így ha a következő verzió instabil, kritikus hibákkal van teli, akkor a fejlesztés egyszerűen tovább dolgozhat anélkül, hogy a tesztelést nagy mértékben hátráltatná a feladataiban. (Általában az szokott előfordulni, hogy az egyes verziókat idő hiányában nem tudják teljesen leellenőrizni a tesztelők, az új verzió már készen van, a fejlesztők már tesztelésre akarják adni. Egy hiba kijavítása legtöbbször kevesebb időbe telik, mint a teljes körű tesztelése, ellenőrzése.)


Nem utolsó sorban a tesztadatok is tiszták maradhatnak. Míg a fejlesztők tesztelnek a saját adataikkal a fejlesztő környezeten, addig a tesztelők sokkal életszerűbb adatokkal dolgozhatnak. Akár az éles környezetről lehet adatokat migrálni, ezáltal is precízebb tesztelést elérni.

2018. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!