Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell olyan ExE file-t...

Hogy kell olyan ExE file-t készíteni ami hogyha indul akkor megnyit egy file-t?

Figyelt kérdés
Tehát én aztszeretném hogy ha rákkatintok egy általam készített exe filrera megnyissa az xy helyen lévő xy.vbs file-t
2010. jún. 8. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
jobb klikk-új-parancsikon-rá mész a tallozásra kikeresed a file-t amit megfogy nyitni megadod a nevit és kész
2010. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer a kérdést, és ha még midnig ez a hüyleséed van akkor tartsd meg magadnak köszi (:
2010. jún. 8. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

???


Te meg szimplán hülye vagy. Minek akarsz programozni olyan file-t, ami teljesen felesleges, és parancsikonból/egyszerű BAT file-ból megoldható?


Mellesleg, ha már az osztásnál tartunk, mielőtt hülye kérdést teszel fel utánajárhatnál, hogy exe file-t "csinálni" nem lehet, hanem programozni kell.. és újfent, mielőtt hülyeséget kérdeznél, tanulj programozni...

2010. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy esetleg egy ExE mátrixot szeretnél file formájában leírni? Matematikában NxN-ként jelölöik, nem ExE-ként.
2010. jún. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

program ize;

uses dos;

begin

exec('c:\program.exe','');

end.


Elmented .pas néven, és leszeded a FreePascalt innen:

[link]


Majd megnyitod vele, és megnyomod a Run gombot az egyik menüben. Ekkor lefordítja és elindítja, a .exe meg ott marad ugyanabban a mappában.


Ez bármilyen programot elindít, ha neked vbs kell, akkor valami ilyesmi lesz:

exec('vbscript','xy.vbs');

Lehet, hogy nem vbscript a program neve, ennek már nézz utána...


Jó szórakozást!

2010. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utolsónál a pont(: Mondjuk azért mert egy program csak exe filet tud tallózni, és nekem az kell hogy azt a vbs scriptet nyissa meg amit irtam.
2010. jún. 8. 18:49
 7/7 anonim ***** válasza:

#include <stdlib.h>

int main()

{

system("<fajl_eleresi_ut.kiterjesztes>");

}


Ez is egy megoldás, ez C vagy C++ fordítóval lesz jó. Arra ügyelj, hogy a \-t kétszer kell beleírni (azaz C:\\valami.txt), mert alapból az a levédő karakter.

2010. jún. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!