Van értelme bemagolni konkrét algoritmusokat programozás
tanulásnál?
Figyelt kérdés
2018. jan. 3. 14:41
1/9 anonim válasza:
Nincs értelme semmit bemagolni. A programozás alapeleme a jó keresőhasználat.
2018. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Bemagolni nem.
Megérteni, hogy mit hogyan miért igen.
2018. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
szószerint "bemagolni" nincs de begyakorolni igen lehet, fejleszti a megoldókésséget...
2018. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Ha mondjuk az alapvető programozási tételekre gondolsz, és ezeket nem tudod megérteni, megjegyezni és ennek alapján rekonstruálni, akkor úgysem fogsz messzire jutni.
2018. jan. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Nem bemagolni kell betűről betűre, hanem megérteni, hogy hogyan működik. Szerintem érdemes ilyenkor random inputra papíron végogzongorázni, az általában segít.
2018. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Nem és nem is kell. Ha azt mondom, hogy tanuld meg a Merge sort algoritmust, akkor nem azt fogsz egy nagy kód darabot megtanulni :D csak a mögötte lévő ötletet és, hogy mikor érdemes használni.
Nem fogod karakterről karakterre pontosan megtanulni, hogy hogyan csinálta egy nálad okosabb ember, csak az alap ötletet, amit majd később alkalmazol különféle helyzetekben.
Ha nem elég az alap ötlet és nem tudod megvalósítani abból, akkor nem vagy még készen a nehezebb algoritmusokra. Ezt nem bántásból mondom .. tényleg nem.
2018. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Hát, én az RSA-eljárást bemagoltam, aztán őőőztem nagyokat mikor a vizsgáztató belekérdezett a részleteibe, de legalább egy kettessel átrugdosott.
Maradjunk annyiban, hogy ez az egész kongruencia, Fermat tétel stb, annyira homály volt számomra, hogy az hihetetlen. Egyetlen célom az volt, hogy átmenjek.
Nekem ezt muszáj volt tudni. Ha te azért tanulsz, mert te magad akarod tudni, akkor nem sok értelme van. Ha a cél a kettes, és számítasz rá hogy nem fogod a későbbiekben aktívan használni, akkor meg miért ne.
2018. jan. 4. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Érteni. Átlátni. Nem feltétlenül kell pontról-pontra tudnod, hogy mit csinál egy algoritmus, de nem árt tisztában lenned, hogy nagyjából hogy működik. Meg ami talán még fontosabb, hogy ismerd az algoritmus tulajdonságait (műveletigény, tárigény, párhuzamosított algoritmusoknál skálázódás, hasonlók). Jóeséllyel úgysem neked kell majd ezeket az algoritmusokat leimplementálnod, de ismerned kell őket, és tudnod kell eldönteni, hogy egy adott problémára melyik megoldóalgoritmust használd.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!