Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programnyelvet, enginet...

Milyen programnyelvet, enginet, stb. használnak tervezőprogramok elkészítésére?

Figyelt kérdés
Egy olyan szoftvert szeretnék elkészíteni a "jövőben", amiben 2d ben tervrajz szerűen meg lehet rajzolni egy adott objektumot, meg lehet adni a méreteit, és azt 3d ben megjeleníteni rendes grafikával pl. egy ablakot vagy egy ajtót. Olyan, mint egy tervező program. Milyen programozási nyelv, engine, stb. szükséges egy ilyen elkészítéséhez? (tudom, hogy léteznek már ilyen programok, csak érdekel milyen módon lehet ilyet készíteni).

2017. dec. 30. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol fontos a sebesség, ott általában C/C++-t.
2017. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb azóta készülnek ilyen programok, mióta megjelent a pixel alapú megjelenítés, így nem nagyon van értelme ilyen program írásába belekezdened, főleg hogy azt sem tudod, hogy milyen programnyelven írják ezeket. Mondjuk ha legalább a felhasználási területet megadnád, az tök jó lenne
2017. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Magyar nyelvű faipari szoftver nem sok van, amely megfelelne az igényeknek. A programozási nyelvet azt selytettem, csak a 3 dimenzios teret mivel szokták általában megvalósítani: opengl stb...?
2017. dec. 31. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Pl. OpenGL, vagy egy arra épülő renderer.

Guglival pl: simple render engine for OpenGL

2018. jan. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3DS Max-ot, Maya-t, AutoCAD-et C++/C# nyelveken írják, de egy csomó kisebb feature-t más nyelvekből merítenek pl. OpenGL, ahogy előttem is írják.
2018. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!