Milyen programozási nyelvet érdemes abszolút kezdőként megtanulnom?
Abszolút kezdő szint alatt az IT ismeretek felhasználói szintű tudását értem.
Sokan a Pythont ajánlják, mások a mélyvízbe fulladást egy C++-al.
Természetesen én belefulladnék az utóbbiba, az kezdő szint alatt állok egy kicsivel :D
Soha nem voltam jó reál tárgyakból, de ez inkább a szorgalmamnak köszönhetően volt így.
Amit még tudni kell rólam az az, hogy a dolgok mélyebb megértéséhez nekem az kell, hogy szájbarágosan, egyszerűen megfogalmazva és lassan elmondják nekem a téma lényegét, hogy mit hogy kell, és mit miért, stb... (no de ezt inkább az oktatóanyag miatt említettem)
Az angoltól nem riadok meg, szívesen fordítgatom a YouTube videókat, könyveket.
A lényeg: nem számít, ha a nyelvnek nem veszem hasznát. Mindössze annyit szeretnék, hogy jól megértsem a programozás lényegét, és legyen tudásom és tapasztalatom egy hasznavehetőbb és keresettebb nyelv megtanulásához. Tanulás szempontjából nem utolsó szempont az oktatóanyag bősége és minősége sem.
Otthon tanulnám a nyelvet egyedül - egyelőre hobbi szinten -, hogy aztán később egy jó alapot adjon, mikor lesz időm komolyabban foglalkozni a programozással.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
Annak volt igaza aki a Pythont ajánlotta, az kezdőknek kifejezetten ajánlott.
Emellé még személyes tapasztalatként ajánlanám a Pascal-t. :)
Mondjuk én úgy kezdenék neki, hogy mihez szeretném majd használni?
Munkámból adódóan nekem is kell tudni alapnál kicsit jobban egy-két programot, lekérdezést, scriptet, azokat tudom, de ennél többet nem. Amúgy tök ugyanebben a helyzetben voltam, kértem programinfos ismerős segítségét, hol érdemes elkezdeni, de elég beképzelt válaszokat kaptam. Szóval én megmaradtam az alapoknál, de eddig még mindig rájöttem,mi a probléma, ha valami nem úgy alakult, ahogy kellett volna.
"Nekem is az lenne a legfontosabb, hogy ha problémát találok, akkor képes legyen azt felismerni és megoldani."
Erre egyértelműen a Pythont ajánlom. Gyorsan tanulható, egyszerű szintaxis, tulajdonképpen mindenre (IS!) van könyvtár gépi tanulástól kezdve, web-bejáráson és html paroláston át, képmanipulálásig minden. Ha valóban vannak egyszerű céljaid, problémáid, viszont nincs programozói tudásod, akkor a Python a no1.
Sokan erre azt válaszolják, hogy kezdj azzal, amire komolyabb piaci kereslet van.
Aztán így szoktak rengetegen elvérezni. Nagy buzgón nekiállnak, hogy elkezdenek Java-t vagy C++-t tanulni, mert hogy arra van kereslet, és azzal lehet sok pénzt keresni, aztán az első bonyolultabb feladatnál elbuknak, és legttöbbjük nem sokkal később fel is adja.
A programozók többsége nem pedagógiai zseni, ő csak azt látja, amiben dolgozik, hogy mire van igény, és mivel mennyi pénzt lehet keresni. Arra, hogy a nulláról egy adott szintre hogy lehet eljutni, általában nincs rálátásuk.
A tanulás az tanulás, az a lényege, hogy bizonyos készségeket fejlesszünk, és majd ha már pöpecül megy, akkor lehet azon agyalni, hogy épp most melyik részterület az, amire van igény. A "nagy öregek" döntő többsége BASIC-ben kezdett programozni. Természetesen egyikük sem abban érte el pályája csúcsát, de legtöbbjükből semmi nem lett volna, ha a "mélyvízzel" kezdenek.
Kicsit olyan ez, mint az alsó tagozatos matek. Ott se deriválással, meg másodfokú egyenletrendszerekkel kezdenek, hanem 1+1-gyel. Ha valaki író akar lenni, neki is előbb kisiskolásként az ábécéskönyvből kell megtanulni a betűvetést, és majd ha már készségszinten megy, utána kezdhet regényeket írni. A programozásban sincs ez másként. A tanulásnál a cél a megértés, hogy képes legyél az adott feladatnak megfelelő algoritmust megalkotni, és csak másodlagos az, hogy ez milyen nyelven történik.
Ha pedig már ez profi szinten megy, akkor lehet specializálódni. Amikor már benne vagy a programozásban, akkor egy újabb nyelv vagy technika elsajátítása nem nagy kunszt. Amikor viszont még csak kapisgálod, hogy hogy lesz elemi lépésekből kész algoritmus, akkor baromira el tudja vonni a lényegről a figyelmet, hogy például mi az a char*, vagy hogy mik azok az objektumok.
Kezdésnek valami egyszerű szkriptnyelvvel ajánlott kezdeni, vagy például - akármennyire is nem divatos - a Pascallal.
És a Pascal képes egy jó alapot nyújtani?
Bocsi a keresztkérdésekért, de miért nem annyira elterjedt kezdőnyelvként, mont a Python? :)
Mert sehol sem használják már a Pascalt.
Ezért jobb választás (szerintem) a a Python, mert annak az álláskeresés során IS hasznát tudod venni, és ahogy mondták, nagyon sok problémát meg lehet vele egyszerűen oldani. Nagyon jó oktatóanyagok is vannak hozzá (szájbarágósak is:)), úgyhogy ebből a szempontból is jobb választás. De szerintem ahány embert kérdezel meg, annyi választ kapsz, próbáld ki, hogy neked mi fekszik.
Én Java-val kezdtem el komolyabban tanulni (előtte volt némi alapvető tudásom mondjuk), és imádtam. Szóval ez nagyon emberfüggő.
Én szeptember óta tanulom a C++-t 1.nyelvként és nem fulladtak bele a mély vízbe (eddig) remélem nemis fogok.
Elején nagyon sokat tétováztam hogy java, vagy Pythont vagy C++ mind a 3-ba belekezdtek de csak a C++-t folytattam, mert tetszett.
Szerintem próbálj ki párat és úgy válassz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!