Szerintetek így lehetek programozó?
Próbálj meg figyelni minden matek órán. Ne hagyd elkalandozni a figyelmed. Ha megérted hogy mit magyarázott a tanár, akkor pofon egyszerű lesz megcsinálni a házikat. Talán jobban meg is kedveled a tárgyat.
Ha nem értetted meg, hogy miről volt szó akkor miután hazamentél és kipihented magad egyből nézd át az anyagot amíg még friss az emlék. Esetleg kérj segítséget a szüleidtől.
Általános iskolai matek ismeretekre mindenkinek szüksége van, nem csak a programozóknak.
Lehetsz, simán. Mára eléggé elavult az a nézet, hogy a jó szoftverfejlesztőnek sok matek kell. Tény: valóban vannak olyan feladatok, amihez kifejeztetten kell matek, de, hacsak nem kifejezetten ilyen irányba specializálódsz, az alapszintű tudás bőven elgendő.
Technikai tudás tekintetében jó, ha az alapoktól beleásod magad abba, hogy hogyan működik a hardver, a programok, az operációs rendszerek, stb. Kimeríthetetlen a téma, ráadásul te már most hozzáférsz az internethez. Válassz egy programozási nyelvet, amelyik szimpatikus, és kezdj el vele dolgozni. Első nyelvnek majdnem mindeg, hogy mit választasz (Én anno Turbo Pascal-lal és Delphivel kezdtem - jó tíz éve egyetlen sort sem írtam egyik nyelven sem, mert .Net-el foglalkoztam), a lényeg, hogy tudatosan lépkedve fel tudj építeni egy masszív tudást. Jó, ha van egy tanár segítséged, de ha ismersz a környezetedben aktív fejlesztőt, szerintem ő is szívesen segít abban, hogy jó irányba haladj.
Ne félj próbálkozni, legyenek álmaid. Akarj operációs rendszert írni két hónap után, akarj 3D-s játékot írni, új Office-t, stb. Minden ilyen próbálkozás közelebb visz ahhoz, hogy jó legyél. Tíz saját kis tanulós projektből lesz talán egy, amelyik úgy-ahogy működik majd: ez nem baj, ez a tanulás.
Fontos, hogy fejleszd az ún. "soft-skilleket": tudj értelmesen fogalmazni, menjen tökéletesen az értő olvasás, tudd szabatosan és szépen kifejezni magad. Mindez azt jelenti, hogy az irodalom a nyelvtan és az idegennyelv legalább olyan fontos tárgyak számodra, mint a matek és az infromatika. Pro tipp: ha van dráma-tagozat, menj el oda is. Aktív fejlesztőként jó eséllyel kell majd előadásokat tartanod, nem árt, ha megtanulsz "szerepelni" közönség előtt. (Nem utolsó sorban interjún is jól jön a rutin)
Én a helyedben fővárosi egyetemet választanék: és ez már most fontos kérdés, másképp hgyan is tudnád, hogy mire kell fókuszálnod. Ugyanakkor hagyj nyitva ajtókat magadnak. Most még nem tudod, de pár év alatt körvonalazódni kezd, hogy főleg mi érdekel. Ha mérnöki irányba akarsz elmenni, akkor egyértelmű, hogy valamelyik hardcore szak a te irányod: villamosmérnök, programtervező, mechatronikai mérnök, mérnök informatikus. Ha úgy érzed, hogy a dolog üzleti oldala érdekel jobban, akkor a Corvinus viszont jobb választás. De ezt úgyis látni és érezni fogod, hogy mi érdekel.
Szóval hajrá!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!