Programozás tanulása?
Az iskolák manapság leginkább a C# nyelvet tanítsák de van arra is példa hogy C++ al foglalkoznak. Hogy nézne ki? Pontosan mire vagy kíváncsi? Szerintem pont hogy nem kell erős matek (jó igen ha pl. játékot, 3D szoftvert fejlesztesz) ilyenkor általában a Geometriát használjük. (Meg még van 1-2 apróság majd rájössz)
Igen, ha komolyan veszed a C# (Szí sárp)-ot akkor ez lehetséges.
Remélem választ kaptál a kérdéseidre.
Üdv!
Nem nyelveket kell tanulni hozzá, hanem programozni kell megtanulni. Onnantól kezdve már mindegy a nyelv, hiszen az csak eszköz.
A felsőoktatásban azért használnak valamilyen nyelvet, mert úgy könnyebb és élvezetesebb a tanulás. Programozni lényegében meg lehet tanulni számítógép nélkül is.
A matek kell. Nagyon kell. Az első válaszoló fű a dologhoz, ne hallgass rá.
A számítógépnek sem véletlenül számítógép a neve. A programok pedig, amiket a userek futtatnak, a való világ egy részletének matematikai leképezései.
Ha valaki szöveget szerkeszt, az is matematika, pedig csak karakterek vannak a képernyőn.
A matek mindenhez kell, nem csak 3D-hez meg játékprogramokhoz. A banki szoftverek, a videó vágó szoftverek, a különféle CAD programok, a szakértői rendszerek komoly matekot tartalmaznak. De kellhet komoly matek már egy szimplább alkalmazáshoz is. Ha egy szimpla játékot nézünk, akár egy amöbát, már abban is lehet érdemi AI, amihez elengedhetetlen a matek.
Szinte bármilyen komolyabb algoritmus helyes és érdemi implementálásához kell a matek.
Mateknak elég sok területe van egyetemen, de legesleginkább az analízis van nyomva. De van ezen kívül számelmélet, logika, gráfelmélet, numerikus analízis, és tova. Szóval arra készülj fel, hogy a matek az elég erős. Ami a programozást illeti, itt picit enyhébb a történet, a programozásoktatást ugyanis rendszerint nulláról kezdik a legtöbb egyetemen, így nem feltétlenül baj, ha nincs előzőleges programozási ismereted.
Egyébiránt nem tudom pontosan melyik egyetem szakjait nézegetted, de ha tehetek egy javaslatot, az ELTE IK képzését ne válaszd. Az utóbbi időszakban sokat esett ott a színvonal.
A matek az egyetem túléléshez kell majd elsősorban, a szakmában szinte alig van relevanciája. Erősen szakterület függő.
A legtöbb területen főleg a technológiai ismeretek fontosak és az algoritmizáló képesség, ami lényegében annyit tesz, hogy egy komplex feladatot le tudsz e bontani olyan lépesék sorozatára, amit megért a gép. Ennek inkább a logikai érzékhez van köze.
Az egyetemen sajnos nem fogsz megtanulni semmit a szakmából. Ha 0 tudásod van most és frissen vágnál bele, akkor szerintem elsőre nagyon nehéznek találnád az egészet, amit a nyakadba zúdítanak ott. Ez egyébként teljesen normális.
A rossz hír viszont az, hogy ez a tudás nagyjából annyim mintha a magyar ABC A-betűjéig jutnál...
Szóval ha komolyan gondolod, akkor most azonnal megtanulsz guglizni és elkezdesz önfejleszteni. Youtube tele van ilyen videókkal ahol valami indiai fószer elmagyarázza dedósok módjára a dolgokat, akár a legelejétől. Az egyetem mellett is nagyon sokat kell programozz, hogy a végére legyen valami használható tudásod.
Én a Java-t ajánlanám először, de a C# is jó. Egyetemeken C# a legelterjedtebb manapság.
Köszönöm szépen a válaszokat!
YT-n találtam egy magyar csatornát: SanFrancisoból Jöttem
Érdemes onnan tanulni?
Még annyit kérdeznék,hogy a matekot is kezdjem el tanulni?
"a matekot is kezdjem el tanulni?"
Ha a hobbi sutyerákok szintjén túl akarsz jutni, akkor mindenképpen. Az előtted választ adótól meg kérdezd már meg, hogy egy fft-t, egy wavelet-et matek nélkül mégis hogy akarna leporgramozni?
Már ha tudna..
Milyen nyelveket kell hozzá tanulni?
Elsősorban angolul. Továbbá ismerkedj a programozással egy szimpatikus programnyelvvel. Van, ahol C-t tanítanak, van, ahol Javát, Adát, C++-t. Aztán tanítanak még egy csomó nyelvet, amit úgysem fogsz használni a munkában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!