Egyetemeken hogy zajlik a programozás tanulása?
Könyv ha van is, a kutya sem kéri számon és senki se olvassa el.
Ülsz egy gépteremben, a tanár monitorja ki van vetítve, aztán mutogatja mit hogyan.
Léteznek egyetemi tankönyvek, de gyakoribbak a jegyzetek.
Az egyetemeken, főiskolákon az előadó leadja az anyagot, plusz monstanában vetít, illusztrál is, a hallgatók meg jegyzetelnek, ezeket tanulják meg később, ezekből vizsgáznak. A programfejlesztés alapjait elmagyarázzák, ezt követően kerül sor gyakorlati fejlesztésre géptermi tevékenységre. Az alapelvárás, hogy ha valaki orvosira megy, akkor ne csak a tananyagot tanulgassa meg, hanem önerőből is tanuljon, tehát tisztában legyen azzal, hogy milyen az emberi test felépítése, hol helyezkedik el a máj, a lép, a tüdő, stb. Ugyanígy a programfejlesztés során sem fogja senki szájba rágósan elmagyarázgatni senki egy-egy hallgatónak, hogy mi az az include file, vagy hogy az éppen aktuális c++ fordító x-edik kapcsolója mire jó. Ilyesmit már nyilván önerőből kell elsajátítania a hallgatónak. Ebben segítségére van az internet és maga az egyetemi közeg, a jobb fejű évfolyamtársak, vagy esetenként a tanár, a témavezető.
Az oktatók rendszerint kiosztják a jegyzeteiket a hallgatóknak, úgyhogy kevés hallgató ír jegyzetet programozó szakokon.
Egyes gyakorlatokból beadandók (is) vannak, ezek a ZH előfeltételei. Működniük kell, tudniuk kell, amit az oktató elvár. Ehhez a oktató segítséget is nyújt, de nem rágja a hallgatók szájába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!