A PHP-t mért utálják és nézik le?
Nem olvastam nagyon utána, de mindenkitől azt hallottam, hogy tele van hibákkal, de senki sem tudta, hogy milyen hibákkal ....
Mi a baj a phpval?
Mert sz.r.
Eleve, nincs létjogosultsága, mert ami a php-ben megvan, az megvolt pl. a perl-ben is.
Csak akik hülyék egy perl szintű programnyelv elsajátításához, azok vannak jól el a php-vel.
Ráadásul qurva lassú, még ahhoz képest is, hogy scriptnyelv.
"de senki sem tudta, hogy milyen hibákkal"
Mert nem ért hozzá csak olvasgat mások véleményét és az alapján dönt, de fin*gja sincs az egészről.
A programok sebezhetősége abból adódik, hogy a programozó nem tartja be a főbb biztonsági előírásokat, és a nem biztonságos szerverbeállításokból adódik.
"Mert sz.r. "
Mert h/*ülye vagy hozzá.
#1 hozzászólása a kincs. A mintapéldája annak, akinek lövése sincs semmiről. Ennél nagyobb ostobaságokat ha akarnék, se tudnék összehordani.
A PHP-t a Perl alapján alkották meg, tulajdonképpen egy függvénygyűjteménnyel kibővített Perl létrehozása volt a cél.
Ráadásul pont emiatt, ha mennyiségre nézzük, a PHP bővebb, mint a Perl. PHP-ben szinte mindenre van kész függvény.
Aki pedig ismeri a PHP-t, az gyakorlatilag tudja a Perlt is, a kettő annyira hasonló. Még ha valami másabb jellegű nyelvvel hasonlítottad volna össze... de neked sikerült azzal, ami majdhogynem megegyezik vele. :D
Félreértés ne essék, semmi bajom a Perllel, sőt... de azért valótlanságokat már ne állítsunk...
Létjogosultsága meg biztos, hogy nincs, azért írnak minden második weboldalt PHP-ben, és azért alapoztak rá az összes valamire való CMS-t.
És nyilván tök lassú is, bár a gyakorlatban ezt még senki nem tapasztalta. :D
Mondjuk sokat elmond, hogy a PHP-t zsigerből fikázók milyen szép százalékos stattal rendelkeznek. Nyilván a válaszok relevanciája, és az értékelésük között nincs egzakt kapcsolat, de azért 40% alatt jellemzően csak azok léteznek itt, akik értelmes választ még nem tudtak írni.
Kérdező: nem utálják, és nem nézik le. Illetve de, minden nyelvnek, technológiának, rendszernek vannak rajongói, és vannak utálói is, de ezen természetes rivalizálástól eltekintve semmiféle utálat vagy lenézés nem övezi a PHP-t.
Igen, vannak benne hibák, mint ahogy gyakorlatilag mindenben. De ilyen elven semmit nem lehetne használni, mert hiba és hiányosság mindenben van.
Az igaz, hogy egy adott szintnél nagyobb rendszerekhez vannak ideálisabb megoldások is, mint a PHP. De a Ferrarit se nézzük le azért, mert csak öten utazhatnak benne, ellenben a vonaton több százan.
Szerver oldali nyelv felosztása világ viszonyltban:
1. PHP >75%
2. .NET
3. Java
4. Ruby
5. Python
weboldal:
1. PHP
2. ASP.NET
3. Ruby on Rails
"A PHP-t a Perl alapján alkották meg, tulajdonképpen egy függvénygyűjteménnyel kibővített Perl létrehozása volt a cél.
Ráadásul pont emiatt, ha mennyiségre nézzük, a PHP bővebb, mint a Perl."
LOL. :o))
Kösz, ennyi elég is volt.
A PHP-t egy Rasmus Lerdorf nevű emberke fejlesztette, a perl programnyelv kiváltására, abból a célból, hogy a weblapjait karbantartsa. Innen a név is, hiszen a PHP nem mást jelent mint Personal Homepage Pre-processort.
A nyelv első verziója lényegében egy nagyon erősen redukált perl-szerű programnyelvecske volt, amely lényegében a soványsága, korlátossága mellett abban különbözött a perl-től, hogy a gyakran ismétlődő feladatokhoz több függvényt összekapcsolt a fejlesztő, így ami perl-ben 6-8 sor lett volna, vagy még több, az PHP-ben leredukálódott egyetlen hosszabbra.
A korai verzió is azért vált népszerűvé, mert nagyon egyszerű volt elsajátítani. Sőt, bár a verziók során a nyelv számos lehetőséggel bővült, azért még ma sem a legbonyolultabb nyelvek egyike a php.
A perl programnyelvet a NASA fejlesztette ki - a fő fejlesztő neve Larry Wall - alapvetően szövegfeldolgozási feladatokra.
"egy teljes file-t képes beolvasni egy string változóba (ha van elég memória), tetszőleges mélységű rekurzió futtatható benne (ha van türelmünk és memóriánk). Asszociatív tömbök elérését hash táblákkal gyorsítja (ami meglepően hatékony programok írását teszi lehetővé). Nagyon gyors és rugalmas mintaillesztő algoritmusa van szövegek keresésére és cseréjére. Képes bináris adatokkal is dolgozni, és ezekből bonyolult adatstruktúrákat felépíteni. Az adminisztrációs feladatok megkönnyítésére az asszociatív tömbökhöz adatbázis file-okat rendelhetünk, melyek szerkezetét egy gyakorlott programozó maga is megadhatja.
Az 5-ös verziótól kezdve már használhatjuk a moduláris programozást támogató nyelvi konstrukciókat, sőt már Objektum Orientált eszközöket is.
A Perl-ben setuid programok sokkal biztonságosabban írhatók, mint C nyelvben az adatfolyam követését biztosító funkciók miatt (ld.: -T kapcsoló). Elkerülhetünk egy csomó egyszerű hibát, amit a C programban csak debuggolással fedeznénk fel. Egyszerűen sokkal jobb a fejlesztési idő/futtatási idő arány egy ritkán használt, vagy futási időben nem kritikus program írásánál."
Fentiek mellett még posix kompatibilis nyelv is a perl.
A Perl a php-hoz képest egy roppant bonyolult és nehezen tanulható nyelv. Többen állítják, hogy a perl programozási nyelvet a fejlesztőjén kívül senki nem ismeri a maga teljességében.
Ez az oka annak is, hogy a PHP előnyre, népszerűségre tett szert a perllel, vagy akár az asp-vel szemben is.
Azonban attól, hogy valamit sokan használnak, főleg az egyszerűsége okán, még semmi nem vált jobbá. Így van ez a php esetében is. A php elsődleges bűne mégsem ez, hanem a biztonság hiánya. Azon túl, ha egy programnyelv, bvagy bármi más elér egy kritikus tömeget, onnan kezdve bármilyen rossz is, fent fog maradni, mert csak egy újabb valami fogja tudni leváltani, ha az a valami is eléri a kritikus tömeget.
Erre jó példa az IBM kompatibilis PC, vagy a VHS szabványú videómagnók. Nem azért terjedt el, mert jobb volt a többinél, hanem azért, mert a többség ezt használta.
Emlékeztetnék sokakat, hogy kezdetben a PC grafikája sokkal silányabb volt a commodore 64 grafikai képességeinél (mindössze 2 vagy 4 szín!), a VHS szabvány meg úgy volt shit a u-matic-hoz, vagy a v-2000-hez képest, ahogy az meg van írva. Aki már álított le VHS magnót pillanat stop gombbal, az tudja, emlékszik.
Nem biztos, hogy arra való a PHP, amire nekik kell. Ekkor nem is a PHP-t kellene használniuk, vannak még más nyelvek.
Egy cikk a PHP előnyeiről és hátrányairól, amivel jó, ha tisztában vagyunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!