Melyik programozási nyelv most a No 1, legfelkapottabb?
Aki azt állítja, hogy a CSS programozási nyelv, annak igaza van.
Aki azt állítja, hogy a CSS nem programozási nyelv… Nos… Annak is igaza van.
Az, hogy a CSS, vagy a HTML és az XML programozási nyelv-e az definíció kérdése. Lehet, hogy valaki – akár egy szaktekintély, akár egy egyetem – úgy definiálja, hogy programozási nyelv az, ami Turing-teljes, de ez sincs azért kőbe vésve, nem írja elő jogszabály, hogy ez az egyetlen elfogadható definíció. Bizonyos értelemben a CSS is programozási nyelvnek tekinthető, mert bár nem szekvenciálisan végrehajtandó utasításokkal, hanem leíró jelleggel határozza meg a (X)HTML kinézetét, de a végén a leíró nyelvből közvetett módon mégiscsak végrehajtott lépések lesznek. Ergo van egy ember által értelmezhető kód, ami közvetve gépi kódú utasítások sorát generálja. Ilyen definícióban a leírónyelvek a programozási nyelvek egyik családját jelentik. Persze közkedveltebb, de semmivel sem indokoltabb az a nézet, hogy a leírónyelvek halmaza nem részhalmaza a programozási nyelvek halmazának.
Persze a CSS az, ami. Hogy minek hívjuk, milyen skatulyába próbáljuk begyömöszölni, az csak játék a szavakkal. Bár ha a CSS nem programozási nyelv, akkor hirtelen felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan nevezzem azt, mikor CSS-t írok. Mert ugye nem programozok. De akkor mit csinálok? Milyen ige passzol ide?
Én úgy tudom, h a CSS nem Objektum Orientált Programozási nyelv, de attól még programozási nyelv. Annak lehet tekinteni.
Van mondjuk a gépi kód és talán az assembly nyelv. Amelyek abszolút (úgymond) gép közeli programozási nyelvek, de távolról sem OOP nyelvek. A CSS is egy prg-ozási nyelvnek tekinthető, de az sem OOP nyelv. A CSS az a böngészőben a böngésző valós időben értelmezi a CSS kódsorait és a böngésző kellékeit, azokra csak hivatkozva használja. Nem értek a CSS-hez, de valami ilyesmit látok. Elkezdem a HTML kódolást tanulni, de nem célom a weboldalak készítésének csínjának-bínjának elsajátítása. Nem is szeretem. A HTML kódolását például egy sima szövegbeviteli szoftverrel meg lehet oldani. (NotePad) Áthevezni a .txt fájt .html-re és kész is a statikus weboldal. Mondjuk egy Delphihez (ez a példám, mert ezt láttam már) kell egy futtatható környezet, ami lefordítja a gép számára a kódot és futtatható állományt készít a kódsorokból, amit értelmezett. Ezeknél az OOP nyelveknél a kinézetet, egyes elemek tulajdonságát, nem kell külön a programozónak lekódolni, mert az objektumok minden lényeges dolgot tartalmaznak. (De újat is létrehozhat gond nélkül és meg is változtathatja a kódoló.) Persze ezt is meg lehet írni NotePad-ba és .pas kiterjesztéssel, de ezt még nem fogja a számítógép értelmezni. Ezért kell az úgynevezett fordító környezet, ami a gép nyelvére lefordítja a sorokat.
Tudom, aki most olvassa ezt és tanult programozást az most az asztalba verdesi a fejét, h milyen elnagyolt írás, de nem volt célom a pontos OOP nyelvnek a leírása.
Azt akartam megtudni, mi most az OOP nyelvek közt a "király" a favorit. Tudom a programozási nyelvek jönnek, mennek, de talán van, vagyis kellene egy- kettőnek lennie, melyikek jobban bírják kicsivel a gyűrődést és nem olyanok, hogy két évig tanulom és utána bejön helyette egy másik. Aztán felejthetem is amit tanultam jó borsos összegért.
12# Ne vond bele a HTMLt és a XML-t :D Akkor kb 50 válaszos lesz ez a kérdés.
Amúgy nem ... azok sem programozó nyelvek, soha senkit sem láttam annak hívni, sőt aki a CSS-t és bármelyiket az előbbiekből annak hívja általában tanulatlan kezdőnek nevezik.
Ne akarjátok bemagyarázni, hogy csak azért, mert a CSS3mmal már lehet nagyon nehézkesen pár műveletet csinálni hírtelen programozási nyelvlett. Soha sem szánták programozási nyelvnek ... és nem is az.
#9 azt mondja "tuning képes" :D :D :D :D
És még az ILYEN vitatkozik bármiről is programozás témakörben :D :D :D
Azért írtam, hogy nem értek a CSS-hez. Mert talán ki is tünt :-)
Lényeg, hogy milyen Objektum Orientált Programozói nyelvet érdemes így 2017 végén elkezdeni, ami előre láthatóan nem megy a kukába két éven belül?
Akkor a Delphi mégis jó!
Hurrá!
Az árra tényleg eszeveszett húzós. Már néztem korábban. 1.8 alatt nem kapni, amit érdemes meg is venni. Abban a verzióban a mobilra is lehet kódolni. Vagyis le lehet (megszorításokkal, máshogy kódolva) fordítani androidra az egyszer megírt programot. Ehhez csak annyi kell, hogy csak a közös platformú objektumokat használd és egy csomó eljárást függvényt, koordinálás máshogy kell használni, mintha csak a Windowsra fejlesztenél. Tehát tanulni-tanulni. Az meg megy.
Akkor Ne hallgassak szerintetek azokra a károgókra akik szerint a Delphi-nek már fel is adták az utolsó kenetet?
A Delphin kívül szerintetek milyen nyelv jöhetne szóba? Sajnos a Delphi irányítás-, vezérlés technikába nagyon gyenge. Inkább az adatbázisokon alapuló progik írásában erős.
Ugye alternatívája a Lazarus/Free Pascal ami mindenre fordítható csak néha 'nyűgös' a fordító egyes rendszerek alatt. Nem egészen olyan gyors mint a Delphi, de viszont könnyen kezelhető és nagyon-nagyon szépen fejlődik - meglepően szépen.
A Delphi 7 - 2002 - volt az amiben sok vállalatirányítási rendszer készült - mai napig is a Delphi programozók kedvence az a verzió -, kismillió minden készült hozzá. Ritkán van Delphi-s állás - általában itt nálunk ráncfelvarrásra keresnek - de akkor nagyon vastagon fog a ceruza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!