2 hónap után otthagyom a programozói munkámat clean code hiánya miatt. Tapasztalatok nálatok?
Alapvetően tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
Félmillió sornyi 10+ éves legacy java kód, jelenleg is fut, supportálják, tesztelik, ezen kell fejlesztéseket írni nyilván csapatban. Segítenek, magyaráznak, ők is látják hogy egy rakás szar, a létező legbonyolultabban van minden megoldva. Abszolút zéró clean code vagy code quality szempont. Cég egyébként minden tekintetben jó, fizetnek, iroda tökéletes, főnök normális, semmi rosszat nem tudok mondani róluk.
Első munkahelyem, nettó 400 körül incl.caf. Konkrétan ott vagyok hogy jövőhét pénteken beviszem a felmondásomat. Amivel egy baj van, hogy rosszul néz ki a CV-ben. Várjak még egy évet vagy mi az istent csinálnátok Ti ilyenkor?
Cleaneld te:
Ebben igazad van, csak van a dologgal 2 gond. Egyik, hogy nem látom át, annyira szét van ütve és nem merek struktúrális változtatást csinálni. Másik, hogy ha televagom a gitet bugfix commitokkal -egyszer már megcsináltam, 120+ class-, azt mind egyenként le kell valakinek tesztelni. Naná hogy visszavonják.
Maradjak:
Én is kezdek inkább effelé hajlani. Az az egy év jól néz ki, valóban tapasztalatszerzés, ahogy mondod. Meg ott van az a szempont, hogy a már ittlévő emberek ezt átlátják. Hogy legyek én értékes része a csapatnak így? :D
Igazából olyan szinten fogalmam sincs hogy mi a rákot csináljak, hogy itt ülök és lézerpointerrel rajzolgatok a szőnyegre, annyira kivagyok.
Akkor szolok, hogy a legtobb helyen legacy code-al kell dolgozni...
Harcold ki, hogy nehany reszt refaktoraljatok...
Amugy ha jol ertem kezdo junior vagy, egy jo tanacs: ne te probald meg megmagyarazni a tapasztalt kollegaknak, hogy mit hogyan (otleteid persze lehetnek). Inkabb tanulj toluk!
Jó dolog a Clean Code, de élesben nagyon kevés helyen lehet tényleg tartani.
Tudni kéne pontosabban, hogy mi az ami igazán zavar ott, mert ennyiből nehéz megmondani, hogy csak te vagy túl hisztis, vagy tényleg nagyon sz*r a helyzet.
Hidd el, amikor az jön, hogy hopp, amin dolgoztál 3 hetet, most van 3 napod teljesen átalakítani, neked sem lesz annyira szép az eredménye, sajnos ez megesik, amikor határidőre kell dolgozni és esetleg a PO-k és a többi döntéshozók nem állnak a helyzet magaslatán.
Néhány éve ugyanebben a cipőben jártam. Pályakezdőként, első cég, 2 millió sor kód, minden ipari ajánlással és szabvánnyal szembemenve, saját framework mindenre természetesen. 1 évet maradtam, utána felmondtam. Kezdőként nehéz volt ugrálni a válság közepén, amikor még a programozókat is leépítették pár cégnél.
Neked is azt javaslom bírj ki 1 évet, ez már egy CV-ben is értelmezhető szakmai tapasztalat. A következő állásinterjún most mindenki azt kérdezné tőled miért hagyod ott ilyen gyorsan életed első munkahelyét és nagyon rosszul veszi ki, ha az igazat mondod, azaz azért mert rossz volt a meló.
Ahogy fentebb is írták a clean code nagyon szép meg minden, de sokszor nem tartható való életben és bizony lesz más legacy projekted is. Ettől függetlenül a szarnak is vannak szintjei, szóval azért ne maradj itt 1 évnél tovább.
Én még a boy scout rule-tól is óva intenélek. Nem egyszer láttam, hogy kezdők próbáltak lelkesen segíteni a helyzeten, fű alatt "javítottak" a kódon és várták a dícséretet, amikor bedobták a code reviewt. Csak hát az eredmény rosszabb volt, mint a kiindulási helyzet. Szóval refaktorálásnak (főleg automata tesztek nélkül, amik fognák a kezed) csak akkor menj neki magadtól, ha 100% biztos vagy a dolgodban és triviális dolgokat javítasz. Az ilyen átírok 120 osztályt és megszakértem az architektúrát dolgok nem szoktak jól elsülni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!