Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Naponta hány órát programoztat...

Naponta hány órát programoztatok egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Napi hágy órát tanultatok és programoztatok az egyetemen?


Milyen az egyetemi élet infosként?


(Most 11es vagyok, érdeklődök a peogramozás iránt.)



2017. aug. 4. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%
kezdetenek 12 óra naponta, ha már megszoktad lehet emelni az óraszámot...
2017. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Első két évben semmit. Utána saját projektekkel dolgoztam, a sulival kapcsolatban csak utolsó évben a diplomamunkához írtam programot.
2017. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam suli mellett mint programozó, tehát olyan 22-24 órát hetente, ebből 20 volt a munka.


Elég jó, mivel sokan vagytok infós szakon, mindenki meg tudja találni a saját klikkjét akivel jól kijön, ha egyetlen tanácsom lehetne azt mondanám már az elején ne félj beszélni, ismerkedni másokkal, az egyetemi légkör már sokkal nyitottabb, mint a középiskolai, ha eleinte egyedül érzed is magad ezen lehet változtatni.


A tanulás része változó, ha sok dolgozatot(zh-t) írunk akkor napi 5-6 óra is lehet az egyetemi órák felett, ha nem, akkor mondjuk napi 1-2 óra a hétvégét nem számolva. A vizsgaidőszakban pedig a napi 8-9-től egészen a 10-12-ig mehet, de úgy sokkal könnyebb, ha követed az anyagot, bejársz és figyelsz.

2017. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1-es, 3-as, 5-ös válaszoló, ti miből éltek, koldulásból? Mert egyetemen nem fordultatok meg soha, az látszik abból a sok ökörségből, amit a válaszaitokban összehánytok.


"De konkrétan nem oktatják, pedig akárhova megy az illető, egy SVN vagy Git repository az első amivel szemben találja magát kb."


Ez talán azért van, mert tőledd eltérően, kedvbes 5-ös, egy diplomás elolvassa az SVN doksiját és elsajátítsa annak kezelését pár óra alatt. Viszont, úgy 4-5, 8 év múlva már nem lesz SVN, nem lesz GIT, hanem lesz helyette más. Az egyetemi anyagok összeállítói ezt tudják, mert nem hülyék,m mint itt egyesek, akik még büszkék is arra, hogy egy-egy szimplább applikáció kezelése megy nekik. Hah.. :))


Kérdező:

Ezt írod: "Csak azt az érzetett vettem le a kommentelők nagy részéről, hogy semmi értelmeset sem tanítank az egyetemen."


Ezek büdös vakondokok, akiknek fogalmuk nincs az egyetemi anyagról, annak milyenségéről. Ha az ottani légkörről, a tananyagról szeretnél képet kapni, akkor az egyetemi honlapokon nézz körül, netán látogass el egy-egy egyetemre. Az egyetem kikerülhetetlen és amellett, jó dolog. Nagyon sok jó fejjel találkozol ott, akiktől az előadótermen kívül is sokat tanulhatsz. A Google is az egyetemen született, vagy a Yahoo, és még egy csomó más, ma már meghatározó, kikerülhetetlen dolog.

Nem véletlen, hogy a cégek fejvadászai is az egyetemről szipkázzák el az erőforrásokat, nem az aluljáróból, a koldusok közül.

2017. aug. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Értem, hogy az egyetemet jó dolognak érzed, de ez baromság:


" akik még büszkék is arra, hogy egy-egy szimplább applikáció kezelése megy nekik."


Ha a git szimplább alkalmazás, amit meg lehet néhány óra alatt tanulni, ne menj egyetemre, mert már nem mondanak újat. A git rengeteg viselkedését, a csúnya felülírásokat, a mergelést szerintem legalább egy évig kell végigszenvednie valakinek mire azt mondja, ismeri a gitet. Nem azt mondom hogy nem lehet az alap, egy-kétszemélyes projekthez elég tudást megszerezni néhány óra alatt, de ipari környezetben hogy tényleg értsd a gitet egy olyan projektben ahová mondjuk tízpercenként kerül be új dolog, egyáltalán nem elég a pár óra.



Integrálni, számolni és kitalálni, mi mennyi ideig tart, mennyit fog fogyasztani sokkal jobban tudok, mint az átlagos programozó, aki nem végzett egyetemet, viszont egy mindkettőnknek teljesen új nyelvet egyáltalán nem biztos, hogy gyorsabban meg tudok tanulni.


Amit tudok, és amiért szerintem megéri az egyetem az az, hogy kategorizálni tudom a nyelveket, és a közös dolgokra építve gyorsabban sajátítom is el, ha olyan könyvtár kell, amiben van mesterséges intelligencia, formális logika, képfeldolgozás akkor megértem nagyjából a matekot mögötte, ha a pontos algoritmust nem is, illetve a fő szempont nálam, hogy több algoritmust ismerek, ami általában nem sokat számít, viszont ha valahol a sebesség lehúzza az egész applikációt, mindenki nagyon hálás lesz ha megoldod, és egyetem nélkül keveseknek van ilyen tudása.


A másik dolog amiért hálás vagyok az a szemléletmód, ezt kicsit nehéz leírni, de közelebb kerül a matematika és a matematikusok/korai programozók hozzáállása hozzád, így sok döntés egyértelműbb lesz, sok dologra rá tudod mondani, hogy már próbálták és nem lett jó vége, illetve nem bízol annyira az ezüst golyókban(általános reklámozott megoldások, például a deep learning/neutrális háló)

2017. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha nagyon alaposan végigolvassa, akkor fél óra:


[link]


Ennyit bőven elég, ha tud, de ami még kellhet, esetleg, azt kinézi a guide-ból.


De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy hülyeség verziókezelőkről előadást tartani az egyetemeken, pláne infósoknak.


Én már túl vagyok az egyetemi éveimen, te viszont nem, tehát ne alkoss véleményt. Amúgy is hülyeség amit írtál.

2017. aug. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezt írja 5-öske:


"A probléma ott fakad, hogy a programozás oktatást szinte kizárólag matematikai oldalról közelítik."


Pffff.

Meg ezt:


"A legtöbb hallgató úgy hagyja el az egyetemet, hogy nem tudja milyen biztonságos technikák vannak egy szolgáltatásban felhasználói azonosításra, nem tudják, hogy kell biztonságosan adatot kezelni, nem ismerik a tervezési mintákat (amit az egyetemi programozás oktatás egyik legnagyobb hiányosságának tartok),"


Hát, ezen csak nevetni lehet. :o)

2017. aug. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 K. Gergő válasza:
#2 valami bölcsész lehet, mert nem infóra járt az biztos... nem kell órákat programozni... át lehet menni többé-kevésbé... de ha jó szakember akarsz lenni, akkor ásd bele magad szabadidődben is!!!
2017. aug. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#17 Lekicsinylő megfogalmazás, ellenérv, vagy egyáltalán érdemi tartalom teljes hiánya. Visszajöttél, pupák?
2017. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!