Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Naponta hány órát programoztat...

Naponta hány órát programoztatok egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Napi hágy órát tanultatok és programoztatok az egyetemen?


Milyen az egyetemi élet infosként?


(Most 11es vagyok, érdeklődök a peogramozás iránt.)



2017. aug. 4. 15:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Had szögezzek le pár dolgot mielőtt válaszolnék.


1) Egyetem nem tanít olyan dolgot, ami éles helyzetekben kell majd

Tehát nem lesz szó:

- verzió követésről

- ORM-ről

- Keretrendszerekről (nyelvtől függetlenül)


2) Egyetemen nem éles körülmények között élő programozók tanítanak, hanem Tudományos fogazatú doktoranduszok, akik inkább kutatnak.

Tehát tudományosan fogod kapni az anyagot, tényszerűsítve.


Tehát a programozás abban kifullad, hogy ismerd meg a C, C++ és Java nyelvet. Esetleg egyebeket mellette.

Adatbázis is lesz.


De ami többnyire kitölti az anyagot: Számítástudományok és Matematika.


Tehát konkrétan: Komolyan programozni nem egyetemen fogsz megtanulni.

2017. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

#1-esnek:


Én nem tudom te milyen iskolákba jártál, ha jártál egyáltalán, de ekkora zöldségeket mondani...


Mi az, hogy: "Az egyetem nem tanít olyan dolgot, ami éles helyzetben kell majd."???


Aki szeret rajzolni, az egy művészeti iskolába megy, aki jogász akar lenni, az meg nem megy programozó matematikusnak.


Abban igazad van, hogy az iskolákat nem úgy tervezik meg, hogy kitalálják, hogy pl gézuka mi akar lenni majd a suli után... ...de minden iskola ad egy alapot ahhoz a szakmához, ami iránt gézuka állítólag érdeklődik!


Igen kérdés, hogy sok ember minek megy olyan iskolákba ilyen-olyan semmitmondó manager-szakra, amiről igazából ő maga sem tudja mi is az. A válasz egyszerű: diplomát kap és ahhoz magasabb fizetés társul, de belső motiváció nuku!


--------


A másik: "Tehát a programozás abban kifullad, hogy ismerd meg a C, C++ és Java nyelvet. Esetleg egyebeket mellette."


Az iskolának PONT valami ilyesmi a feladata, hogy legalább az alapokat jól elmagyarázza. Mellesleg ha ismered a C-t, akkor lesz fogalmad a Java-ról is, meg a PHP-ről is, JavaScripről is, stb...


De hogy azt várd el egy sulitól, hogy majd a leendő munkahelyedre (amit még te sem tudsz) készítsen fel, ez idiótaság!


Különben is aki mondjuk érdeklődik egy téma (legyen az rajzolás vagy programozás) iránt, az önmagát is képezni fogja, ez egy belső motiváció kell legyen. Az iskola meg ötleteket ad és tippeket, hogy merrefelé specializálódjon!


Tehát a kérdésre a válasz: ha tényleg érdeklődsz a programozás iránt, akkor már most is programokat írsz, sőt nem is nézed hány órát programozol, csak egyszer észreveszed, hogy már megint lement a nap... :-)


(Az egyetemen kapott programozási feladatokat pedig kiegészíted, hogy leessen az álla a sok kutatónak... :-) ...és egy pár tantárgyat, ami meg nem érdekel annyira szépen bemagolod, megírod a vizsgát és kész! ...aztán programozol tovább!)


Rajtad múlik, mint minden!

2017. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Elsőnek szerintem igaza van, az egyetem nem tanít meg programozni azon a szinten ami már használható munkában. Rengeteg dolog kimarad, ha mérnökinfos leszel akkor ott első X félévben zúdítanak rád mindent, nem csak azt ami a programozónak kell. Kapsz kőkemény matekot, egy kis számítástudományt, elektronikai, fizikai és mérnöki alapokat, továbbá sok kötelező tölteléket mint pl a közgáz I. , vagy a jogi ismeret. Szakosodás előtt nem erőltetik a programozást, és az alapokkal fárasztanak. Vannak iskolák ahol első 4 félévben 5 különböző prg nyelven tanítják meg kiírni, hogy helló világ. Az igazi programozás akkor jön amikor szofttech szakirányra vagy prog szakirányra választod magad. És ott is csak olyanokat tanítanak amit ha éles helyzetben használni kell és tudod, akkor is inkább rá googlezol hogy ki ctrl+c ctrl+v zhesd. Továbbá az adott szakirányon sem csak prog tárgyak vannak, hanem ott is jön a sok értelmetlen töltelék-tárgy. Az utolsó 3 félévben amikor progra szakosodsz, akkor meg már nem fog érdekelni, hogy tanuld. Egyetem, buli, piálás minden nap, tanárok elnézőbbek a legtöbb helyen utolsó pár félévben, meg be is illeszkedsz addigra, lesz 1-2 tanár akinél tudod hogy tanulni kell, de többsége már nem foglalkozik vele, hogy tudsz-e valami vagy nem. Programozni úgy tanulsz meg leghatékonyabban hogy leülsz youtube elé (vagy ncorerol szedsz linda és udemy videokat) és addig nézed és utánozod tutorial videokat ameddig nem kezd el vér folyni a szemedből....
2017. aug. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

"Egyetem nem tanít olyan dolgot, ami éles helyzetekben kell majd

Tehát nem lesz szó:

- verzió követésről

- ORM-ről

- Keretrendszerekről (nyelvtől függetlenül)"


Ez így nem teljesen igaz. Igaz, nekem csak SZTE-s tapasztalataim vannak, de verzió követésről van szó basic szinten harmadévben. ORM-et mesterképzés első évében tanítanak (illetve 1-2 keretrendszert is). De szerintem ezeket BSc-n speckollokon is meg lehet tanulni.


Viszont abban tényleg igazad van, hogy "rendesen" egy cégnél fogsz megtanulni programozni. Az egyetem csak az alapok alapjai.

Óraszámot így nem lehet mondani, az egyetemen más ritmusban történnek a dolgok (nem úgy, mint középiskolában, hogy reggel 8-tól suli, aztán délután 4-től tanulás másnapra stb). Valamikor ott ültem 10-12 órát, valamikor meg egyáltalán semmit.


Egy tipp: egyetem mellett minél előbb helyezkedj el gyakornokként egy cégnél.

2017. aug. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#2 SZó sincs arról, hogy Gézukát fel kell készíteni, hogy ő konkrétan mit fog csinálni az ő konkrét munka helyén. A probléma ott fakad, hogy a programozás oktatást szinte kizárólag matematikai oldalról közelítik. A legprogosabb ismeret amit elsajátítasz, az az, hogy megtanulsz pár érdekesebb dolgot a C++ vagy a Java nyelv alapjairól. Zsír. Csak a programozási nyelv ismerete majdhogynem a legkevésbé fontos a programozói szakmában. Ami fontos az a rendszerszintű gondolkodás, a tervezési minták ismerete, a technológiai ismeretek (és itt most nem konkrét technológiákra gondolok, hanem átfogó ismeretre a különböző célokat kielégítő technológiákról). A legtöbb hallgató úgy hagyja el az egyetemet, hogy nem tudja milyen biztonságos technikák vannak egy szolgáltatásban felhasználói azonosításra, nem tudják, hogy kell biztonságosan adatot kezelni, nem ismerik a tervezési mintákat (amit az egyetemi programozás oktatás egyik legnagyobb hiányosságának tartok), verziókezelést sem igazán tanulnak, csak néhány tárgyból bedobják, hogy amúgy SVN repóra kell majd feltolni a beadandókat. De konkrétan nem oktatják, pedig akárhova megy az illető, egy SVN vagy Git repository az első amivel szemben találja magát kb. Nem árt tudnia, hogy pl milyen lényeges különbség van pl az SVN és a Git között. Az egyetemek egyszerűen nemv eszik a fáradságot, hogy a programozói szakma legalapvetőbb elvárásait is integrálják a tananyagukba. Olyan dolgokat tanítanak, amikre bár nem mondhatjuk azt, hogy semmi értelme, de nagyon messze áll a hasznos fogalmától.
2017. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondjátok, hogy az alapvető metodológiágat sem tanítják?

Waterfall, Aglie, Scrum, Kanban, SDLC, Extreme Programming (XP),


Különféle tesztelési folyamatok?

Black- boxing, White-boxing, regressing tesztek, amik az automated teszteknek egy része, fuctional teszting,


és akkor ezekből következően Test driven fejlesztést és Unit teszteket?


#utolsó, pársz source control fajtát már írtál, de még a Centralised Source controlt sem? A DVCSeket megértem, mert az valamennyire újabb ötlet, de akkor is.


Lol én eddig két könyvet elolvastam és már tudok valamennyit róluk, persze még nem használtam őket, de legalább tudom, hogy léteznek. Ezek tényleg teljesen kimaradnak?

2017. aug. 4. 22:26
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Amiket most felsoroltál kérdező, én mindegyiket tanultam egyetemi keretek között is. Nem feltétlenül kötelező kurzuson (hanem mondjuk válaszhatón). Azért pl. a szoftvertesztelés egy elég népszerű kutatási terület az egyetemek körében (így jó hogy csinálnak belőle kurzust, nem is egyet). De speciel a felsoroltak közül a Waterfall már BSc legelső félévében is tanítják (elég sok ideje).
2017. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Csak azt az érzetett vettem le a kommentelők nagy részéről, hogy semmi értelmeset sem tanítank az egyetemen... Elég megoszlóak a vélemények.
2017. aug. 4. 22:41
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetemi képzés nem arra hivatott, hogy profi szoftverfejlesztőket képezzen ki nagy multiknak. Ha te is úgy döntesz, hogy belevágsz, látni fogod, hogy baromi sok területet fogtok érinteni a képzés során (grafika, képfeldolgozás, alkalmazásfejlesztés, stb és még ott vannak a matekos tárgyak - analízis, algebra stb stb). Ezekből mind-mind egy kis alapot adnak - egyrészről nem is lenne idő többre, másrészről sokszor valóban nem is értenek hozzá olyan magas szinten, hogy az alapoktól jobban elrugaszkodjanak. És ehhez még hozzájön, hogy a technológiákkal nehéz lépést tartani minden szakterületen.

Ezzel a képzés közben kialakul benned egy kerekebb kép úgymond a világról. Máshogy fogsz tudni neki állni egy problémának vagy simán nem fogsz megijedni, ha nem egy OOP nyelvet kell használod.

Az már a te dolgod, hogy egy adott területből (ami téged érdekel) a tudásodat magasabb szintre emeld.

2017. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hova jártál, de mi tanultunk ezt-azt még, aminek gyakorlati jelentősége is van. Például tervminták, tesztelés, módszertanok, Java EE, párhuzamos programozás.

ELTE IK.

2017. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!