Junior szintű, alap OOP (php) ismerettel mit tudok kezdeni, hogy alkalmazott lehessek?
Jelenleg dolgozok, szabadidőmben érnék rá csak hétvégén, de magamtól nem mindent értek meg ha önképző módon állok neki.
Amikor a sulit elvégeztem, az nem adott megfelelő tudást, csak alapokat. Esetleg valami továbbképzés nincs véletlenül, ami segíti az oop szemlélet elsajátítását? Valami ami könnyen rávezet, és tudnám is élesben értelmesen alkalmazni?
Az egyetemek sem adnak megfelelo tudast, csak alapokat. Megfelelo tudast az rlso par munkahely ad majd, ezt ok is tudjak ha palyakezdot keresnek. Annyit segithetsz nekik, hogy otthon epkezdesz valmin dolgozni, vagy valahova besegiteni onkenteskent (githubon lehet valogatni) es ezzel hasznalhato tapasztalatot szerzel.
Van oka annak, hogy csak szabadidodben akarsz ezzel foglalkozni? Ha nem erdekel nagyon akkor ugyse fogsz tudni elmelyulni a szakmaban, ugy pedig akar gyari munkaskent is tobbet kereshet az ember.
"Az egyetemek sem adnak megfelelo tudast"
De adnak. Itt egy diplomamunka részlete:
A BSP módszer alkalmazása során a felépített struktúrát bináris fás ábrázolással szemléltethetjük a legjobban (14. ábra). Ebben a csomópontok reprezentálják az algoritmus során választott vágósíkokat, illetve fogjákössze a sík által felosztott két részteret. A fa levelei a felosztás végén keletkező konvex térrészek.
Vágósík választása
Ez a pont a faépítés talán egyik legkényesebb része, mert nem áll rendelkezésünkre nem-exponenciális költségű, minden esetben a legoptimálisabb vágó síkot kiválasztó algoritmus. Két megközelítés létezik.
Az egyik, hogy válasszunk egy olyan síkot, ami a legjobb közelítéssel vágja két egyenlı számú elemet tartalmazó részre a teret. Ennek hátránya, hogy a választott sík akár az összes többi elemet is két részre vághatja, így megduplázva poligonjaink számát.
A részlet egyébként a John Carmack féle, Bináris térfelosztás egyik implementációját magyarázza. Ezt használta Carmack az első 3D-s játékprogramjaiban. Természetesen Carmack a technológia kidolgozója is. Ennek gyakorlati jelentősége a játékprogramokon túl a CAD területén, valamint úgy általában a 3D megjelenítésben látszik.
Csatlakozom viperM-hez:
- Az egyetemi oktatástól nem érdemes túl sokat várni. Hasznos, de a "túléléshez" édeskevés.
- Az önállóan, előre megszerzett tudás mindig előny.
- A junior apanázs gyakran elég vérszegény, még olyan területeken is, amelyek jobban fizetnek, mint a PHP.
"Hogy a keretrendszert használjam vágni kéne az oop-t"
OOP nélkül nem fogsz boldogulni, az minden valamirevaló munkahelyen alapvető elvárás. Szóval a dilemmád sarokpontja talán nem is az, hogy alapszintű OO ismerettel mit tudsz kezdeni, hanem hogy anélkül biztosan nem jutsz semmire. Ha fejlesztő szeretnél lenni, szélsőséges kivételektől eltekintve megkerülhetetlen.
Nem a sátántól való dolog ez sem, csak más gondolkodásmódot kíván meg. Az algoritmizálás, az egyes feladatok lépésekre való lebontása helyett az azok megoldásában résztvevő komponenseken, szereplőkön van a hangsúly. Nehéz úgy többet mondani, hogy az előismereteidről nem nagyon tudunk semmit; ideértendő a számodra optimális utat is.
"Juniorral (véleményem szerint) nem "bohóckodnak", csak aki nagyon rá van szorulva, ha nincs ló jó a szamár is alapon."
Ezt sem látod teljesen jól. Az OOP ismerete pályakezdő szinten is elvárás - teljesen jogosan, hiszen arra azért senkinek nincs kapacitása, hogy kvázi a nulláról tanítsa meg programozni az utcáról betévedőket.
Juniorokra azonban komoly szükség van, hiszen mégiscsak ők az utánpótlás.
A lényegre visszatérve: Szeretnénk tudni, mit szeretnél tudni.
# 3/4 ma 12:32:
Releváns az, nagyon is.
Teljesen mindegy, hogy mi a diplomamunka témája, lehetne éppen egy webes frontend/backend rendszer is. A lényeg, hogy az egyetem megadja a kellő tudást, akár OOP-ről, WEB-ről, CAD-ről vagy bármi másról legyen szó.
Sajnálom, hogy nem értetted meg.
#5 Releváns? Igen. Elegendő? Semmiképp, ahhoz túl általános és a legtöbb ágazathoz elavult ismeretet ad, csupán elméleti tudásban nyújt többet az OKJ-nál, de valóban eléggé eltértünk a tárgytól.
Szerintem kérdező, csak panaszkodni akarsz. Mikor én a te helyedben voltam (mert nagyon sokan voltak így, hidd el), akkor egy külföldi fejlesztő kezdett mentorálni, akitől hónapok alatt jól eladható tudást szereztem és közben fizetett is (magyar viszonylathoz képest rendesen) a munkámért. Ez nekem nagyon bevált, ezért javaslom ismét, hogy githubon vagy valahol csatlakozz egy nyílt projecthez, ha pénzt nem is kapsz érte, tanulhatsz nálad jobbaktól, ennél jobb módszert nem tudok ami itthon megoldható lenne.
# 6/6 ma 20:55:
Hogy ebben a kérdésben érdemben hozzá tudj szólni, egyetemre kellett volna járnod. Nem tetted, így fogalmad sincs arról amiről beszélsz.
Srácok, komolyan...
Miért nincs még ez a baromállat kib#szva innen?
Néhány hónapja még 35% körül volt, sikerült elérnie a 26%-ot...
Komolyan meg kell várni, amíg 1%-ig süllyed?
A kutya nem kíváncsi rá, teljesen haszontalan, ráadásul még fenyegetőzik is privátban.
Kinek kell ez?
"A személyeskedni próbáló tipp bizonyította igazad!"
Dehogy, csak az ne beszéljen a marhapörkölt ízéről, aki még életében nem evett.
Egyébként, soha nem leszel abban a helyzetben, hogy az én életrajzomat olvasd. Ha valami, hát akkor ez biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!