Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lassan aktuális lessz de nem...

Loldik kérdése:

Lassan aktuális lessz de nem tudom milyen iskolába menjek mert érdekel a a programozás othon még csak ismerkedem vele bár mégcsak alap iskolás vagyok de nem tudom, hogy milyen iskolát válasszak tovább tanulás céljából?

Figyelt kérdés

2017. jún. 15. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A programozáshoz elhivatottság kell.

Csak akkor menj annak ha ezt érzed különben veszett ügy.

2017. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minden álmom, hogy progrmozó legyek de nemtudom, hogy mivel tudnám elkezdeni elöször hobbi formájában
2017. jún. 15. 01:17
 3/8 Hominida ***** válasza:
58%

"mivel tudnám elkezdeni elöször hobbi formájában"


Nem gondoltam volna, hogy ehhez lesz a legnehezebb valami segédanyagot találnom. Az első 130 Google-találatból 1 (egy) darab olyat látok, amely a kezdést segíti, a többi mind valami átképzési vagy gyorstalpaló szakanyagnak látszik, bár sokan kezdőknek szánták, a címek szerint.


Jobb híján nézd meg ezt:

[link]


Nem elég jó, de olvass el belőle valamennyit. Az a baja, hogy egy ma már végletesen primitívnek tekinthető, bár működőképes programnyelvet használ a tanításhoz, a szöveg pedig kissé tagolatlan és nehezen áttekinthető. De nem találtam jobbat. Ha olvasgatod, akkor megértesz pár olyan alapcélt, amit a programírás jelent. A használt fejlesztőprogram innen szedhető le: [link] .


Ha érted már, hogy a program írásának mi a lényege, akkor választhatsz egy programnyelvet és fejlesztőrendszert, és elkezdheted a próbálgatását, egy tankönyvvet használva. Ha teljesen kezdő vagy, akkor én a FreeBasicet ajánlanám, de annak csak angol nyelvű leírása van. A tankönyvek gyakran a Python vagy a C nyelveket ismertetik, de ezek első ránézésre kicsit bonyolultak.

2017. jún. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel alapiskoláról írsz, ezért gondolom Szlovákiában jársz iskolába, ezért konkrét tanácsot nem tudok adni.

Ha megy a matek, akkor keress egy erős matekos középiskolát, majd utána irány az egyetem.

Ha nem, akkor keress egy gimnáziumot.

Mindkét esetben gyakorolj sokat!

2017. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. jún. 15. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
PYTHON!!! Pythont tanulj! A Python az élet értelme és a Pythonon kívül minden más szar!
2017. jún. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
Az a baj a Pythonnal, mint szinte mindennel, hogy ha elkezdesz olvasni hozzá egy tananyagot, akkor azzal kezdi, hogy milyen karakterek használhatók a változónevekben, melyek az implicit változótípusok, hogy megy az eljáráshívás paraméterezése stb. De hogy mi az a változó, azt már nem olvashatod sehol. Vagy ha mégis, akkor bitmanókról meg mindenféle debil dolgokról szóló részeken kell átrágnod magad, ami legalább annyira lohasztó, mint a magas kezdés.
2017. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező nem nyelvet akart választani, hanem iskolát a továbbtanuláshoz. Majd keres egy szimpatikus nyelvet, ha már eddig nem kezdte el.


Kérdező, ezt nem vedd kötözködésnek. Tudom, hogy nektek kevesebb magyarórátok van, de javítanod kell a helyesírásodon is.


Amúgy pedig Python, Ruby, Lua, Java, C#, ha gyorsan akarsz haladni, és C, ha mélyebben akarsz érteni, és van türelmed.

2017. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!