Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Min kéne változtatnom, hogy...

Min kéne változtatnom, hogy helyesen működjön a programom? (Java)

Figyelt kérdés

Írtam egy hosszabb programot, de nem működik rendesen. Nem akartam azt végigfotózni, mert bonyolultabb és nem olyan átlátható, ezért írtam egy olyat, ami rövidebb és hasonlóan van megírva, amin látszik a probléma.


Így néz ki a program:


1: [link]

2: [link]

3: [link]


Így talán kicsit átláthatóbb az egész:

[link]


4: [link]



Így néz ki a program, ha a Gombfigyelő osztály nincs:


[link]


Ha van, akkor ez a hibaüzenet:

[link]


A problémák:

1. ha bent van, a Gombfigyelő osztály, el se indul a program

2. nem tudom, hogy kell az Emberek osztály HashMapjében keresni

3. nem működnek a második ablakon lévő gombok. Egyszer valahogy megírtam a rendes programomat úgy, hogy elindult, hozzá is volt adva az ActionListener a többi gombhoz is (azt hiszem, akkor talán ugyanabba az actionPerformed-be írtam mindkét ablak gombjaihoz tartozó eseményt, csak külön if-be ugye), de akkor sem működtek. Akkor úgy próbáltam tesztelni, ha bármit beírok, akkor feldobjon egy ablakot valami szöveggel, de semmi sem történt. Az első ablakon több gombom van, mindegyik rendesen működik, a második (gombnyomásra előjövő) ablakokon nem működik egyik sem.


A rendes programomban van hibakezelés, listához adás meg ilyesmik, de sehogy sem működik rendesen. Az meg ezt írja, ha elindítom:

[link]


Ha rákényszerítem, el is indul, de a második ablakokon a gombok nem működnek.


Min kéne változtatni?


2017. jún. 9. 10:35
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Kezdjük azzal, hogy: GUI egy új szálon indítjuk, mert ha csak lefut a program, akkor ki is lép


2)

Van különbség az AWT és a SWING között.

AWT natívú, tehát OS-nek megfelelően fog megjelenni, ami platformok között összeütközget a megjelenés. Az Swing pedig platformfüggetlen (relatív).

2017. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mostanában minden boldog-boldogtalan erőlteti magának a Java GUI-s frameworkjeit?
2017. jún. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!