Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A rendszám felismerő kamerák...

A rendszám felismerő kamerák hogy működnek?

Figyelt kérdés

Vagyis nem is a kamera a lényeg, hanem a program ami alatta fut. Láttam a neten vannak már készen ilyen programok, egyes cégek ezeket használják fel vagy ők maguk csinálnak egyet? Mert ahogy elnéztem ez rohadt bonyolult, és újra feltalálni a spanyol viaszt elég sok pénz és idő lenne. Mindenféleképp ilyen bonyolult eljárást használnak a programok? Először a széleket meg formákat szedik ki, aztán fehér háttérre csinálják feketén, aztán karaktereket próbálja kiszedni stb...


Vagy ehhez még valami speckó kamera is kell?



2017. ápr. 28. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát ez eléggé megbízhatatlannak tűnik, ide streamelek, oda streamelek ... (elméletben) olyanra gondoltam hogy minden ott a helyszínen történik, ott dolgozza fel, menti el, és rakja adatbázisba stb...
2017. ápr. 28. 22:39
 3/11 anonim ***** válasza:

"olyanra gondoltam hogy minden ott a helyszínen történik, ott dolgozza fel, menti el, és rakja adatbázisba stb..."


Biztosan van olyan szoftver is, amelyik helyben dolgozza fel az információt, de ehhez drága, nagy teljesítményű hardverek is kellenek, hiszen egy ilyen kamera naponta több ezer, vagy több tízezer feldolgozást is kell végezzen, kis idő alatt. Ezek az algoritmusok pedig nem arról híresek, hogy 2 másodperc alatt feldolgoznak egy ilyen képet (holott az utóbb említett intervallum még túl hosszú is bizonyos esetekben).


Többnyire speciális kamerák vannak, amelyek nem feltétlen olyan képet készítenek, mint egy hétköznapi kamera. Egyáltalán annak az algoritmusnak a létrehozása, hogy képről olvasson egy program, nehéz és bonyolult. A rendszámok leolvasása is csak azért bontható le lépésekre, mert többnyire egységes mintákat keresünk.


Én úgy csinálnám, hogy kitennék a célhelyre egy nagy sebességű kamerát, amelyik folyamatosan streamel és egy komolyabb szerverre küldené a feldolgozandó képeket. Ott helyben már van lehetőség arra, hogy több szálon, lassabb módon feldolgozzuk a képeket.

2017. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolnám, hogy a karakterfelismeréshez komoly hardver kell (mai szemmel). Okostelefonos alkalmazások is képesek ilyenre, amit fel is használnak csekkbefizetésre, fordításra, de a QR kód felismerése is hasonló dolog (azt meg régi, gyenge eszközök is elvégezték). A rendőrautó kamerájánál is hasonló szoftver futhat, ráadásul nem is muszáj kapásból videót elemezni (főleg magas képkockaszám mellett), hanem pillanatképeket is vizsgálhat. Szerintem egy rendszámot könnyen felismerhet az alkalmazás, amit össze is vet a központi adatbázissal és kész. Persze ennek a technikai/programozási hátteréről mit sem tudok, de szövegfelismerés már régóta működik....gondoljunk azokra a szoftverekre amik dokumentumok fényképéről csinálnak mondjuk word fájlokat...néhány perc alatt egy könyvnyi betüt és írásjelet azonosíthat egy átlagos PC teljesítménye.
2017. ápr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de csak akkora, ha tiszta a kép. Autópályán pl hóesésben nincs ingyen autókázás, valahogy még úgy is képes leolvasni a rendszámot, meg ködben. Az már más, fejlettebb technológia? :D
2017. ápr. 29. 02:42
 6/11 anonim ***** válasza:

A teljes forrás fent van a githubon, ki lehet próbálni:

[link]

OpenALPR is an open source Automatic License Plate Recognition library written in C++ with bindings in C#, Java, Node.js, Go, and Python. The library analyzes images and video streams to identify license plates. The output is the text representation of any license plate characters.

Aki azt mondja, hogy ez erőforrásigényes feladat, az valószínűleg hibernációban töltötte az elmúlt tíz évet.

Természetesen viszonylag jó minőségű kép kell hozzá, de ez már nem programozási feladat, hanem fényképészeti.

2017. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én telepítettem ilyen kamerákat.

Nem egy nagy durranás ma már, hiszen 5 évvel ezelőtt is voltak olyan készülékek, amelykebe be volt építve a szoftver. Valós időben képesek voltak rendszámfelismerésre, kitakarásra, stb.

2017. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy csinálnám ha ilyet akarnák hogy tárolnám egy 2d tömbben a számokról egy mintát 0 a nincs ott semmi az 1 pedig van egy ilyen tömbb generálható egy olyan képből mint a rendszám először fel kell ismerni hogy egy pixel a másiktól nagyobb mértékben merre vannak egy másik pixeltől ez logika alapján generált 2d tömb hasonló alakú lesz mint a tárolt verzió ha nagyobb mint 85 százalékban egyezik a minta alakja(nem a két tömb elemei) akkor megvan hogy az melyik szám.
2017. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Githubon már néztem, hogy igazából nem is pontosan adja meg a rendszámot, hanem majdnem pontosan "confidence: 88.9371" , de akkor ez téves is lehet, nem? Mivel nem 100%. És pl egy olyan esetben, ha valaki lelépne fizetés nélkül, akkor nem biztos hogy csak 85%-ban kellene biztos lenni benne, hogy ő volt az. De mondom, nekem ez a dolog teljesen új, csak most kezdtem el foglalkozni vele, ezért vagyok kicsit szkeptikus, de köszönöm a válaszokat akik segítenek !
2017. ápr. 29. 10:36
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

A 8-asnak mondom, hogy ez már nagyon rég óta nem így megy.

A képen egy algoritmus kikeresi a rendszámot, bármekkora is az és vektorosan olvassa le, azonosítsa be, nem pixelenként.

2017. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!