Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lépésmérő - hogyan kell...

Lépésmérő - hogyan kell számolni a lépéseket, ha pl. a jobb lábammal számolok 10 lépést, akkor az algorimusnak 20-at kéne kiszámolnia - mivel kozben lepek a bal lábammal is - accelerometer RAW x, y, z adatait használom (kep lent)?

Figyelt kérdés

10 lépést számoltam normál tempoban a jobb lábammal, es 20 lépést számol a matlab (zero-crossing algorimussal)

kék adatok - sima raw accelerometer adatok

kék adatok kisimítva (a piros )


[link]



#MATLAB #lépésmérő
2017. márc. 28. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem sükséges nagy pontosság, akkor elég egy láb számlálás és szorozni kettővel.

De kis távolság esetén ez magas hibaszázalékhoz vezethet mert 10 méteren belül kezdhetsz jobb lábbal és azzal is fejezheted be.

2017. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

azt elfelejtettem leirni,hogy azert szamolok a jobb lábammal, mivel 1 szenzorom van, ami a jobb labamra van helyezve.


SZoval akkor most rosszul szamol az algorimus,vagy erzekeli azt is hogy bal labammal is csinalok valamit ?!

2017. márc. 28. 19:36
 3/3 anonim ***** válasza:

De hát ott van a screenshotodon.

Be van jelolve kis háromszögekkel, hogy hol lépi át a függvény a 0-t. 20 ilyen pont van.

Nyilván, ha 10-et lépsz a bal lábaddal és 20-at számol a matlab, akkor számolja a jobb lábbal történő lépéseket is. Gondolom ezek a "kisebb gödrök" a grafikonon.

De ez logikus is, amíg a jobb lábaddal lépsz, addig a bal lábad is mozog, úgy lehetetlen lépni, hogy az fixen álljon.

Szóval sztem amit tehetsz, hogy lejjebb veszed a limitet és nem a 0 metszéseit számolod ki, hanem pl a -0.5-öt és utána szorzol 2-vel. Vagy hagyod így ahogy van.

2017. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!