Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit keres egy programozó?...

Mennyit keres egy programozó? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, mindenhol azt hajtogatják hogy az 5-600 ezer forint az alap és boldog boldogtalan megkapja ezt.

De nem mindegy, hogy ezt a pénzt 10 év tapasztalat és diploma után kapjuk meg.

Mi a helyzet egy tapasztalatnélküli OKJ-s szoftverfejlesztő végzettségűvel?

Speciel nekem van egy OKJ-s papirom, mint programozó és sehova se vesznek fel, csak 120-130 ezer forintért.


2017. febr. 21. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért is vennének fel, ha nincs semmi használható tudásod?

Én 4 év fejlesztés után 400 ezer forintot keresek, diplomám nélkül.

2017. febr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%

"mindenhol azt hajtogatják hogy az 5-600 ezer forint az alap és boldog boldogtalan megkapja ezt."


Ja, azért fúrják egymást a nettó 280 K-s fizetésekért is, igaz?


"nekem van egy OKJ-s papirom, mint programozó és sehova se vesznek fel, csak 120-130 ezer forintért."


Mert ez a piaci valóság. Öreg, nagy tudású, diplomás fejlesztők dolgoznak nettó 250-ért, vidéken meg 200 alatt is. Miért kapnál többet?

2017. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Annyit kap, amennyit kialkud magának - ez egyébként szinte minden szakmára igaz, kivéve a közigazgatást.
2017. febr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha csak OKJ-t végeztél akkor elérted a teljesen kezdő szintet kb (és ez nem az oktatás hibája). Legalább 1 évig érdemes lesz szenvedned, minél jobb szakik mellett, hogy irányba állj és eltanulj dolgokat.
2017. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 Azért szerintem ez nagyon erős túlzás, vagy csak nem annyira nagy tudásúak mint hiszed, sokan megragadnak egy szinten és képtelenek tovább fejleszteni magukat, szerintem 2-3 év után diploma nélkül reális a 250-es fizetés Budapesten.
2017. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Az, hogy mindenki félmillát hazavisz, az legfeljebb csak egy nedves álom.

A programozó szakmán belül is vannak különböző szakterületek és "szintek". Egy profi beágyyazott rendszer programozó 10 év tapasztalattal és hírnévvel a háta mögött lazán megkeres 300 nettót. Egy gyakorlati tudással alig rendelkező kezdő OKJ-s PHP-programozó meg nem fog 150-nél többet kapni, de valószínű, még annyit sem.

Nyilván nem mindegy, hogy mit kap a munkáltató azért a pénzért. Valakit, aki épp, hogy csak kapisgálja a dolgokat, vagy valakit, akinek a vérében van minden.

2017. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze mert kisgyerek tudás nélkül egy papírral azt hiszi egyből ölébe hull a lóvé ,azért tenni is kell nem csak rinyálni
2017. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő programozó fizu: 150-300e nettó között mozog.

5+ év tapasztalattal 400-600e nettó


"Speciel nekem van egy OKJ-s papirom, mint programozó és sehova se vesznek fel, csak 120-130 ezer forintért."

Ha a papírod az egyetlen, amit fel tudsz mutatni, akkor csodálom, hogy egyáltalán kaptál ajánlatot. Abból nem derül ki semmi. Milyen otthoni projectjeid vannak, amit be tudsz mutatni állásinterjún? Miből látják, hogy tudsz és szeretsz is programozni? Ha szabadidődben magadtól nem foglalkozol vele, akkor ez nem neked való munka.

2017. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy profi beágyyazott rendszer programozó 10 év tapasztalattal és hírnévvel a háta mögött lazán megkeres 300 nettót."


NEM, ennek also hangon a duplajat, legalabb, de meg tobbet.

En egyetem mellett is mar 180-as nettoval dolgoztam, heti 20 oraban, egy kis garazscegnel.

Kesobb, rendes helyen 260-as nettoval inditottam.


Kezdo a 150-300e netto korul teljesen jo.

Csakhogy sokan azt fejeltik el, hogy egy OKJ, vagy egy diploma lerakasa se feltetlen juttat el a kezdo szintre sem.

Attol, hogy meg tud valaki egy hello world-ot irni, meg nem lesz programozo. Ugyan igy, aki atmegy par vizsgan, meg baromi keves ismeretet szed fel.


Az elozo valaszolo jol megfogalmazta, ha csak a papir van meg, mar is szep, hogy egyaltalan vannak ajanlatok.

2017. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!