Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan leszek jó programozó?

Hogyan leszek jó programozó?

Figyelt kérdés
Magam ura szeretnék lenni egy idő után, de nyilván elsőnek cégeknél kell dolgoznom. Várom azoknak a válaszát akik már elértek valamit, hogyan kezdték, mit tanultak elsőnek,másodiknak, mennyi gyakoroltak, hogyan állhatnék neki, tanfolyamra jelentkezzek illetve magamtól otthon? érettségi után szeretnék ezzel foglalkozni ebből élni. mindenkinek köszönöm aki segít!
2017. febr. 6. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Érettségi után először is egyetemre menj. Lesznek, akik azt mondják, hogy elég egy OKJ-s képzés, 4 hónapos yellowr0ad, de még olyanok is, akik szerint otthon autodidakta módon is meg tudod tanulni.

Na ez mind hülyeség. Mindenképp menj továbbtanulni, mert ott olyanokat is megtanítanak(kötelező jelleggel, + kemény számonkérés is van), amiket magadtól csak simán átugranál, mert nem tartod fontosnak, vagy nem érdekel, vagy túl nehéznek találod.

Erre a tudásra persze építkezned kell magadtól is, mert az egyetem csak alapokat ad.

Tanulj magadtól is nyelveket, technológiákat. A legfontosabb pedig a gyakorlás. Ne hidd, hogy elég, ha elhiszed, hogy meg tudnál írni egy aknakeresőt! Írd is meg, mert abból tanulsz.

2017. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! igazság van benne, de viszont sajnos egyetem nálam kizárt, nem vagyok olyan jó tanuló, hogy felvennének, inkább ahogy mondtad is az ember tanulhat magától is akkor arra fogok oda figyelni, hogy ne ugorjam át, illetve megpróbálok egyetemisták körébe kerülni, hogy velük gyakorolhassam azt amit tőlük számon kérnek.
2017. febr. 6. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Csinálhatod úgy is, de borítékolom a kudarcot. És ezt most nem rosszból mondom.

Vizsgaidőszak nélkül, szűk határidők nélkül nem lesz akkora nyomás, hogy tényleg úgy megtanuld, ahogy ők.


Első félévben még lehet, hogy tudod magad tartani, de aztán rájössz, hogy "nem kerget a tatár", aztán az lesz, hogy "a piros-fekete kiegyensúlyozott bináris keresőfa algoritmust úgysem fogom soha használni, ezért átugrom". Aztán nem tanulod meg a perceptront, a folyamot, meg hasonlókat, mert "úgysem AI-val fogok foglalkozni".

Főleg, hogy pont magad mondtad, hogy nem vagy jó tanuló.


Javaslom ezesetben tűzz ki valami kisebb célt, ne akarj szoftverfejlesztő cégvezető lenni.

2017. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Az hülyeség, hogy nem vennének fel. Csak szólok, hogy engem 32 évesen, régi (tehát középszintűnek számító) KETTES matekérettségivel, plusz egy utólag megcsinált 80%-os emelt szintű informatika érettségivel (ami gyerekjáték volt) vettek fel ÁLLAMI programtervező szakra.


A másik, hogy az egyetem ahhoz kell, hogy pályakezdőként egy cégnél elkezdj dolgozni. Ugyanis már diploma előtt kaphatsz gyakornoki melót, amiből utána állandó állás lehet. Azt viszont ne reméld, hogy az egyetemen olyan sokat fogsz tanulni. A magyar PTI 70% baromság 30% hasznos infó.

Hasznos dolgokat tanulhatsz pl. a projektmanagementről, a fejlesztési technológiákról (ami kell, hogy egy csapatban jól tudj működni), a különböző paradigmákról, patternekről és hasonlókról. Jó alapokat kaphatsz mesterséges intelligencia fejlesztésből, verziókezelők használatából, a grafika kezeléséből és az információk hatékony kezelési módjáról. Ezeket magadtól is meg tudod tanulni, de autodidakta tanulással nem biztos, hogy fogsz rájuk elég energiát szánni.

De, és itt jön a DE! Tanítanak egy csomó haszontalan matekot, amit SOHA, ismétlem SOHA nem fogsz használni, ellenben jó nehéz (integrálás rulez!), lesz egy csomó töltelék, amivel csak az időd pazarlod (de a kötelező kreditszám miatt benne kell lennie a képzésben) és lesz pár dolog, amivel ugyan volna értelme foglalkozni, de épp csak a felszínt súroljátok. Ergo: az egyetem önmagában semmire nem elég, ha magadat nem képzed, mert csak az alapokat kapod, amit jó eséllyel magadtól is megtanultál már.

Egyetem nélkül viszont kevés helyre vesznek fel, hacsak nincs ütős referenciád és gyakorlatod.


Ellenben ha elve szabadúszó akarsz lenni, akkor semmi szükséged az egyetemre, mert még mindig nagyrészt elméleti tudást ad csak a gyakorlati helyett.

2017. febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyar egyetemeken matekot azt jól megtanulhatod, de a programozás oktatástól ne várj többet, mint egy pár hónapos képzéstől.
2017. febr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulj nagyon sok matekot, válas egy nyelvet és gyakorold a programozást. Menj egyetemre, főiskolára (ha felnőtt vagy akkor felvesznek bárhova) vagy fizess be egy éves, másfél éves tanfolyamra. Enélkül semmit nem fogsz érni.

Az az igazság, hogy otthon csak nagyon kevesek tanulnak meg programozni. Még iskolában, egyetemen is.

2017. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!