Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan aki elvégezte...

Van itt olyan aki elvégezte valamelyik gyorstalpaló programozó képzést és talált is állást?

Figyelt kérdés
Greenfox, reaktorlabs, progmasters stb. által hírdetett pár hónapos tanfolyamokra gondolok... érdemes belekezdeni vagy lehúzás? (Láttam, volt hasonló kérdés, de engem tapasztalat érdekelne...)
2017. febr. 2. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár hónap alatt nulláról nem lehet piacképes tudásra szert tenni, teljesen mindegy milyen oktatásról beszélünk. Ennyi idő elég ahhoz hogy tisztában legyél az alapokkal, aztán vadul kontárkodj, másra nem - engem őszintén meglepne ha bárhol alkalmaznának ilyen embereket.
2017. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

A codecool eleve úgy hirdeti magát, hogy nem kell fizetned a tanfolyami költségeket, ha nem találsz állást.

A greenfox szóvivője szerint szintén van érdeklődés a cégek felől az általuk oktatott, náluk végzett személyekre.


A codecool mondjuk annyira nem gyorstalpaló, mivel 18 hónapos képzésről írnak.


Kicsit alávág a hype-nak, hgy egyik iskola sem tesz lépéseket, hogy államilag elismertessék a képzésüket.

2017. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a codecool a 1+0,5 képzéssel valóban korrektebb viszont gondolom pont ezért bekerülni sem könnyű, a greenfox meg stb nyilván úgy nyilatkozik hogy "van érdeklődés" a kérdés 10-ből hány tudja ezt realizálni... erre lettem volna kiváncsi esetleg személyes tapasztalaton keresztül
2017. febr. 2. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

A baj, hogy:

1. nem rég indultak, szerintem max 100 ember ha összességében eddig végeztek, a legtöbb is meg valószínűleg a kötelező hónapokat tölti rendes állásban a suli után (ki tudja, hogy nem rúgják-e ki egy hónap után)

2. kevés az esélye, hogy erre felé jár egy ilyen ember és hitelt érdemlően tudja bizonyítani, hogy igaz amiket mond.

2017. febr. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Röviden pár dolog, amit reaktorlabsről tudni lehet:


A reaktorlabs az N-ware kft alatt, de legalább is azzal szoros kapcsolatban létezik.


Így a céljuk, hogy rövid idő alatt képezzenek olyan munkaerőt, aki a legalapabb ITs feladatokat el tudja végezni, így belépő szintű ITs állást be tud tölteni.


4 hónap pont ennyire elég, gyorsan lehelyezik az alapokat, majd a végén elhelyeznek egy partnercéghez, ahol már kezdő IT fizetéssel képezheted magadat tovább.


Saját elmondásuk szerint az eddig lement egy turnusból a kurzust sikeresen elvégzett hallgató 2 héten belül sikeresen elhelyezkedett a beígért feltételek szerint.


A fő probléma, hogy a kurzus önmagában nem ér sokat, a reaktorlabs nem egy elismert létesítmény, nincsenek náluk neves oktatók. Ha ígéretük szerint elhelyeznek, akkor munkatapasztalattal már egész jól el tudsz helyezkedni utána, de ezt csak ígérik, semmi nincsen garantálva.


Nem is nevezném olcsónak az oktatás, a maga majdnem 1.2 milliós tandíjával vagy a 2 éves röghöz kötésével, szóval elég sokat felteszel a kockára, garantáltan pedig nem sok jön vissza.

2017. aug. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!