Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne a legegyszerubb...

Hogyan lehetne a legegyszerubben beiktatni/valtoztatni egy C programon, hogy az egyik fociklusát nyomogobbal tudjam ki/be kapcsolni Raspberry Pi vel?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A ciklusok nem így működnek.
2017. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha még magyarul se tudod elmondani, hogy mit akarsz, akkor a gépnek mégis hogy akarod?
2017. jan. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mi okoz problémát?

Így lehet lekérdezni a GPIO pineket C-ben:

[link]

2017. jan. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

meg egyszer neki futok.


Van egy program ami annyit csinal,ha elinditom konzolbol elkezdenek mérni a szenzorok mindenfele adatokat (nyomas, szoggyorsulas, homerseklet...) mind ezt addig amig meg nem allitom a program futasat ctrl+c vel.


Ezt az egesz programot ami C nyelven irodott,kulomobozo driverek segitsegevel amik a szenzorokhoz elerhetok....

ezt kene atirni arra,hogy ne kelljen konzolbol mindig gcc ..... vel elinditani,majd ctrl+c vel megallitani - hanem nyomogombbal mukodne a program. RPI bootolasanal automatikussan ebbe a programba indulna, majd varna mig el neminditom majd meg nem allitom egy nyomogombbal.


Azt reszt,hogy ebbe a programba bootoljon nem is annyira elsodleges,mint az hogy most pl legelejen csak annyit tudjon,hogy nyomogombbal befejezodne a program futasa.

Ezt hogy tudom elerni?

2017. jan. 29. 21:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nyomógombot szerelsz az egyik I/O pinre és programból időnként lekérdezed az állapotát.

Vagy lehet úgy is, hogy a nyomógomb megszakítást generál.

2017. jan. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megnézted, amit belinkeltem? Úgy tudod lekérdezni a GPIO pin állapotát, amire a nyomógombot kötötted. Ezt teszed a ciklus feltételévé. Kész.

Háttérben futó program a daemon Linux alatt:

[link]


Nem tudom, nem csak elírás-e részedről, de nem kell minden alkalommal gcc, amikor csak futtatni akarod a programod. Az csak a fordításhoz kell, utána elég magát a futtatható programot elindítani, akárhányszor csak akarod.

2017. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen olvastam. Ugy tunik hogy a WirngPI Konyvtart lehetne hasznalni,ha C nel akarok maradni...

Lehetseges,hogy bemasoljam a wiringpi-t a meglevo C kodba? ugy ertem hogy a meglevo C programot kiegeszitem azokkal a funkciokkal amit a wiringpi bol szednek ki?

2017. febr. 5. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!