Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Raspberry pi 3, őszintén mire...

Raspberry pi 3, őszintén mire jó? Lehet bármi értelmesre is használni?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt hogy 1080p filmek lejátszására zenék rájátszása usb kulcsra képek nézegetése , képek lementése és tárolása fényképezőröl , pdf fájlok megnyitása , ennyi tervem célom volt az eszközzel, de egy egyszerü VLC player telepitésénél elakadtam mert a neten rendes leirá sincs hogy kell bármit is feltelepiteni arra a vacakra , mert ugye életképes telepítő nemvolt rajta, legalábbis az operacios rendszeren amit én felraktam nemvolt, a noobson, a többi alapbol elsem indult, lehet vele bármit is kezdeni vagy jobban járok ha eladom ?

2017. jan. 27. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem arra van kitalálva, hogy a PC-t helyettesítse. Olcsó, kis helyen elfér és könnyen programozható így bármilyen kísérleti projecthez kíváló. Beépítheted drone-ba, robot-ba, bármilyen hordozható eszközbe, vagy építhetsz belőlük szervert, amit kismillió dologra használhatsz.
2017. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Semmit nem ér!


Jobban jársz, ha eladod.

Ajánlok érte háromezret.

2017. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rossz eszközt választottál ilyen célra. Egy sima Androidos médialejátszót vehettél volna ugyanennyiért, azon már adott a rendszer és van rá millió alkalmazás ami le tudja ezeket játszani (lásd okostelefonok, csak itt HDMI-vel képernyőre csatlakoztatod).
2017. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
3: Nem választott ő rossz eszközt, csak kicsit több hozzáértést igényel a raspi, mint amennyivel ő jelenleg rendelkezik.
2017. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem az eszköz a hibás ha a felhasználója nem ért hozzá. Egy VLC-t 1 parancs telepíteni, milliónyi leírás van ahhoz hogy hogyan is kell linuxot használni, ha pedig nem megy és a google-t sem tudod használni, akkor még mindig telepíthetsz rá Win10-et, de elnézve hogy már az előre telepített rendszerek elindításával is küszködsz, azt hiszem ez nem neked való. Egy egyszerű, programozható és könnyen hordozható eszközre sok helyen szükség lehet, de home media lejátszására vannak olcsóbb idiot proof eszközök amikkel nem kell semmit csinálni és működnek.
2017. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Látom már segítettek neked és szerintem sem nagyon értesz hozzá ezért számodra ez nem a legjobb választás volt.


A kérdésre, hogy "Lehet bármi értelmesre is használni?" csak pár válaszom lenne:

Én jelenleg egy beléptető rendszer és hőmérséklet kezelő rendszer magjaként használom. Szóval igen lehet.

2017. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vettél volna egy Intel Compute Stick-et... Igaz, hatszor annyiba kerül, de jó lesz arra, amire neked kell.
2017. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, vannak eszközök, amik a hülyéknek lettek kitalálva, például az asztali gépek, a laptopok, az előző válaszoló által említett Intel Compute Stick és társai, valamint vannak azok az eszközök, amikhez érteni is kell - például a Raspberry PI 3.


Szóval én valami hülyéknek szánt eszközzel próbálkoznék be.

2017. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát remélem akkor minimális veszteséggel elfogom tudni adni mert nyilván nemképes annyira hogy esetleg egy weekend házon mobilnetes böngészésre stbre használjam egy kicsit hozzáteszek még és lehetett volna egy tabletem,használt akár, ami a netes tutorialokat illeti. videó szerint csináltam a dolgokat pontrol pontra és hibaüzeneket dobált, a VLC telepítési parancsra hibát írt idővel már azt sem, gondok voltak utólag az OS beolvasással is hibaüzenettel újraindult, stb. a hivatalos oldal meg semmi magyarázatot nemadott rá. szóval egy életre kiégtem rajta sajna
2017. jan. 28. 01:17
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"mert nyilván nemképes annyira hogy esetleg egy weekend házon mobilnetes böngészésre stbre használjam "


De, képes.

Töltsd le a RISC OS-t, írd ki SD-re és bootolj be vele.

2017. jan. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!