Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudok egy virtuális...

Hogyan tudok egy virtuális párhuzamos portot létrehozni és a leggyorsabban USB-n utasítást kiküldeni ha változott egy pinen az állapot?

Figyelt kérdés
Vagyis kell egy virtuális párhuzamos (LTP) port és készítek egy hardvereset is, ami USB-n csatlakozik a gépre. Milyen programmal tudom megoldani, hogy ezt a portot valódiként kezelje bármilyen program, azaz jeleket fogadjon (figyelje a virtuális pineket, adatvezetékeket) és küldjön rá, aminek megfelelően az USB-n átmegy mondjuk egy 8 bites utasítás, ami az adott lábhoz tartozik, hogy most magasba kapcsolt (1), vagy alacsonyba (0)

2017. jan. 1. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod, menni fog magától.

Milyen hardver? Az USB-s chip ha maga párhuzamos portként "mutatja" magát, akkor menni fog, a driver lekezel mindent.

2017. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy valamilyen a gépen futó programmal megcsinálni ezt a drivert, csak annyi kell, hogy a virtuális port lábaihoz utasításokat rendelni, illetve hogy fogadni tudjon megfelelő formátumút.

Én javarészt csak a hardverhez értek, az USB-től "kifelé". Mi erre a legegyszerűbb, mondjuk grafikus felületű program, amiben "le lehet rakni" a portot és a rövid szoftver sorokat?

2017. jan. 1. 23:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy oké, hogy a hardverhez értesz, de az USB-hez, mint "protokoll csomaghoz" nem.

Hidd el, erre PONT megvannak a bejáratott megoldások és az USB nem olyan, hogy csak úgy percek alatt összepakolsz egy drivert.


Ellenben szinte az összes USB-serial chiphez van készen, az USB-s csatlakozó rendelkező chiphez pedig igen sok példakód található, hogy miként lehet őket a géppel kommunikációra bírni.

(Amúgy igen, soros portot jobban szokták preferálni, ha már, mint a párhuzamosat.)

2017. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Usb-Lpt adapterek léteznek, de a vezetékenkénti elérés a hőskorban működött, manapság elfedi az oprendszer (és a driverek is).
2017. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi hülyeséget még asszem egy topikban sem olvastam, mint itt.


Lehet venni USB-LTP adaptert, elég drágán, de megoldható egy USB-serial adapter (~ 500 HUF) végére illesztett, az igénynek megfelelően felprogramozott kontrollerrel (~ 5-800 HUF) is. Ezzel tökéletesen leemulálható egy LTP port. Ez persze csak akkor működik, ha a PC oldalon elég a soros porti adatblokk.

Azt jó ha tudja a kérdező, hogy egy szabványos LTP port-nak két portja (regisztere) létezik, egy adat és egy kontroll.


Az előttem szólót olvasva, a vezetékenkénti elérésnél, már bocsánat, de vinnyogtam a röhögéstől.

2017. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"egy szabványos LTP port-nak két portja (regisztere) létezik, egy adat és egy kontroll."


Ez szép, és most érd el direkt módon a portokat. (Aztán vinnyogj.)

Persze megoldható, de nem úgy megy, mint DOS alatt. A kérdező írta, hogy a hardverhez ért, szóval felesleges elmennie ebbe az irányba. Eleve nem értem az egész LPT dolgot, minek egy LPT portot szimulálni, amikor mindenre fogja használni, csak nyomtatásra nem. Ennek régen volt nagy divatja (és előnye), mert nem kellett hozzá külön hardver, de manapság jóval egyszerűbb módon megoldható lenne, pl. emulált soros porton. Minek belekeverni az LPT lábakat, egy célhardver sem nagy macera, és legalább nem kell 20 éves trükköket használni olyan helyen, ahol pont semmi értelme.

2017. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

A "vezetékenkénti" elérésnek nem tudom mi köze van a portvédelemhez, ami nem csak DOS-ban, de Win9x-ben sincs.

XP-ben pedig megkerülhető.

Az x86 architektúrában a legkisebb manipulálható egység a byte.

Az LPT (LTP) port egyébként nem csak nyomtatáshoz jó, annak volna létjogosultsága, mivel párhuzamos és elvileg 8-szor gyosabb volna/lehetne a soros portnál.

A kérdező esetében azt nem látom be, hogy ha soros portot kiván igénybe venni és azon közlekedtetni adat- illetve státusz- vagy kontrollbiteket, akkor a PC oldalon miért nem lehet azokat sorosan kezelni, miért kéne neki ott is párhuzamosság?

Valószinűleg nem látja át a feladatát, vagy kevés hozzá a tudása.

2017. jan. 3. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A feladat a következő:

Van egy program, ami párhuzamos portokat tud kezelni (látni).

Van egy laptop; USB, LAN...

Valamint kell egy hardveres párhuzamos port is.


Az elképzelésem olyasmi, hogy van egy fizikai ltp port egy mikrovezérlő lábaira kötve és ugyanebben van USB modul.

Lenne egy virtuális párhuzamos port is a rendszerben, ami nem csinálna mást, mint hogy ha kap egyik lábára magas szintet, akkor azt egy utasítás formájában jelzi a uC felé, ami bebillenti azt a lábát magas szintbe, ugyanez akár fordítva, ha a hardveresen változik a szint, akkor átmegy az utasítás az usb-n és a virtuálisba billen át a bit...


Persze lehet a működés körkörösen állapot lekérdezés/vizsgálat, ha megfelelően gyors.

2017. jan. 3. 22:31
 9/10 A kérdező kommentje:

A legegyszerűbb az lenne, ha a virtuálison ezek a bites egy regiszterbe kerülnének, ugyanúgy a mikrokontrollerben és csak átvenné a regiszter értékét a program és küldené is a mikrovezérlő felé, ugyanígy a bemeneti lábakat az ltp porton puffereli és küldi is a program pedig egy az egybe azonnal ki is rakja a virtuális pinekre. Az alap irány a virtuálisból a hardveres felé lenne, ha bemenő adat van az megszakítást generálna.


Ez azért probléma, mivel a nyomtatókhoz kapható átalakító nem működik ilyen formában teljes értékűként.

2017. jan. 3. 22:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Bármelyik része fix/kész a dolognak?

Mert ez sokkal inkább a 2 eszköz kommunikációjának tűnik így, mint láb billentéseknek, vagy bármi olyannak, amihez LTP kéne biztosan.

Utóbbi esetben egy USB-Serial chip és egy minimális programozás a mikrokontrolleres megoldaná a dolgot. (Sőt, megfelelő chip esetén az USB-Serial is elhagyható.)

2017. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!