Milyen könyvből kezdjek el Java nyelven programozni?
Elkezdem a "Tanuljunk meg programozni Java nyelven 24 óra alatt" c. könyvet, bár én nem értek hozzá , de eléggé elavultnak tűnik. Elvégre 2006-os könyv...
Fura benne az , hogy a kódírást egyszerű szövegszerkesztőben erőlteti, én meg sokkal szívesebben használnék NetBeans-t. (Abban kezdem el először ismerkedni a javával). Egyeltán maradjak a könyves tanulásnál, vagy inkább videókból érdemes?
1 könyvet mindig javasolnak erre:
Angster Erzsébet:Objektumorientált Tervezés és Programozás.
2 kötetből áll,ha kell írj PÜ-t és elküldöm.
Alapnak jó lesz és hiába régi de teljesen jól megtanulható.(én mondjuk most nem tanulok belőle hanem inkább majd a C-t.)
> Fura benne az , hogy a kódírást egyszerű szövegszerkesztőben erőlteti, én meg sokkal szívesebben használnék NetBeans-t.
Fura, de én is azt javaslom, hogy kezdetben text editor + parancssorral operálj. Így tanulod csak meg, mi az, hogy fordítás és futtatás. A NetBeans-beli [zöld háromszög] gomb nem lesz ott éles helyzetben, mikor pl. egy szerveren kell futtatnod a programod.
hát ha tudsz angolul, sztem először sololearn-en vidd ki a tanfogyamot érthető, de csak a leggyakrabba haszánlat dolgok vannak benne(if,switch,változók,metod,obj,objekt orientáltság)
Egyébként volt vhol a neten egy jo obj orientáltság könyv az OOP rész előtt próbáld meg elolvasni
U.I:
GUI is kimaradt belőle, úgyhogy ha letöltötted a könyvet ne töröld le
#2
Nem kötekedésképpen de az elmúlt 10 évben soha nem írtam be a javac parancsot a konzolba/terminálba. És valahogy elég viccesnek hat ha valaki mégis beírja. Ant, maven majd gradle, és a világ nagyon arra felé tart hogy hogy semmit ne keljen kézzel csinálni. Ez egy kicsit olyan hogy nem baj ha tudod hogy mi az assembly, de nem kell ismerned hogy C-ben programozz. Nem baj ha ismered, sőt előnyödre válik az ismerete, de soha nem kell majd használnod. Nem tudom elképzelni azt a szituációt hogy valaki egy szerveren javac-vel fordítana egy projektet kézzel. Akkor az egy rossz projekt. A tanács jó, az indoklás rossz. Ajánlom megismerni az alapokat, de csak azért hogy könnyen megismerhesse az azt kiváltó technológiákat.
@Kérdező:
Ha ez az első nyelved akkor mindegy hogy mikori a könyv, a gondolkodási mód elsajátítása lenne a lényeg, egyébként meg érdemes a mindig a korszerű technológiákkal ismerkedni, pl. Java5 helyett Java8-al, mert a kettőt össze se lehet hasonlítani.
#2 vagyok
#5: Egy szóval nem korlátoztam a parancssoros világot a javac és a java parancsokra.
#7
Akkor én értettelek félre. Mire gondoltál? Ne felejtsd el hogy egy kezdőnek ajánlottad hogy használjon text editort és konzolt, mert így tanulhatja meg a fordítást és futtatást. Úgy gondolod hogy egy kezdő aki egy text editorral bűvészkedik hogy létrehozza az első java fájljait, azt fogja megtanulni hogy kell használni a mavent? Esetleg éles szerveren az alapján fogja tudni hogy hogyan kell elindítani egy alkalmazást hogy kezdő korában mit bűvészkedett egy text-editorral és egy parancssorral? Bárhogy is, az még mindig rossz érv hogy azért használjon valaki kezdésnek parancssort hogy később egy éles szerveren el tudja indítani az alkalmazást. Nem győztél meg.
Köszönöm a válaszokat!
#4. Tudok angolul, megnéztem a sololearnt, nekem bejön.
Kérdésem még a következő lenne: Ha videókból, Sololearnhöz hasonló rövidebb, egyszerűbb leírásokból tanulok, annak nincs hátránya olyan értelemben, hogy a könyv részletesebben ír le bizonyos témákat? Mert én szívesebben tanulok videókból. (ciklusokat, tömböket , elágazásokat jobban megértettem videókból) Tehát szerintetek elengedhetetlen az hogy először könyvből tanuljak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!