Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban hogy tudok deklarálni...

C#-ban hogy tudok deklarálni egy tömböt, ha nem tudom az elemei számát?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok és az lenne a probléma, hogy van egy while ciklus amiben folyamatosan kérem be az adatokat mindaddig míg számot kapok. Ha más karaktert akkor kilép a ciklus. reguláris megy, ciklus ok, de nem tudom ,hogy oldjam meg egy tömbben az adatok tárolását.(vagy mást kellene használnom ,nem tömböt?)Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat és azoknak akik segíteni szeretnének !

2016. nov. 16. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs megkötve, hogy tömböt kell használnod, akkor a lista (List) lesz a barátod.
2016. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,ezt kerestem !
2016. nov. 16. 16:34
 3/8 anonim ***** válasza:
A tömb elemeinek száma mindig ismert. Ellenkező esetben nem tömb.
2016. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Deklarálni tudsz:

int[] tomb;


Más kérdés, hogy inicializáláskor már muszáj elemszámot beadni neki, tehát ha nem ismered a tömb méretét, amikor már pakolnod kéne bele az adatokat, akkor a mezei tömb nem feltétlenül a legjobb választás.

Kapásból listát mondani viszont elég beszűkült látásmódra vall szerintem, ne erőltessünk csak azért listaszerkezeteket, mert éppenséggel dinamikusan bővíthetőek. Ha viszont az adatokat sorosan akarod feldolgozni benne, és nem akarsz minden második utasításban közvetlenül elérni elemeket belőle (értsd, összevissza indexeled, hol a 3. eleme kell, hol a 8. hol a 19.), akkor jó lesz a listaszerkezet. Egyéb esetben hatékonyabb ha az adatok feldolgozása már tömbben történik, abban ugyanis közvetlen elérésűek az elemek. A javaslatom, hogy a beolvasásra használj ugyanúgy listát, de ez esetben az adatok beolvasása után a listából pakold át az adatokat egy tömbbe. Így az indexelés a későbbiekben gyorsabban fog menni.

2016. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SimkoL ***** válasza:
'A tömb elemeinek száma mindig ismert. Ellenkező esetben nem tömb.' Szerinted Pascal-ban a dinamikus tömbök hogyan működnek ?? Nem listának vagy akárminek hívják őket, hanem dinamikus tömbnek.
2016. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy ezt írod, elvégre mégiscsak te vagy itt a Pascal guru. A Pascal dinamikus tömbjei épp annyira dinamikusak, mint a C, C++, vagy akár a C# dinamikus tömbjei (saját meglátásomban semennyire). Ne haragudj, de a dinamikus tömbszerkezet egy kegyes hazugságnak mondható legfeljebb :)

Ha dinamikus adatszerkezetet akar az ember, az lista, fa, és egyéb szerkezetekben keresendő.

2016. nov. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SimkoL ***** válasza:

Igen végül is nézőpont kérdése. 'A tömb elemeinek száma mindig ismert' ez valóban igaz, de te változtatod a méretet vagy éppen a háttérben megteszi a nyelv, program.

A programozásban mindenki elfogadja a dinamikus tömb elnevezést, a Google 106 millió találatot dob rá.

Az hogy neked mi a meglátásod ez irányban az egy dolog.

2016. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egy elég jól alátámasztható meglátás. Valóban dinamikus tömb nem létezik. A tömbszerkezetek minden általam ismert nyelvben statikusak, a dinamikusságukat csupán egy olyan háttérfolyamat adja, ami szükség esetén új memóriaterületre költözteti a tömböt, nagyobb mérettel. A tömbök mindig statikusak, amit mi dinamikus tömbnek nevezünk, az csupán egy olyan háttér mechanizmus, ami új memóriaterületen, egy új statikus tömböt hoz létre, és az előző tartalmát átpakolja, majd az eredeti tömböt felszabadítja. Ez, ha a listákat vesszük viszonyítási alapnak, távol áll a valódi dinamikusságtól. Nem is lenne problémám vele, ha sokan nem használnák rosszul ezeket a szerkezeteket éppen azért, mert "dinamikus".
2016. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!