Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen matek tudás kell a...

Milyen matek tudás kell a programozáshoz?

Figyelt kérdés
Ezt a kérdést úgy értem, hogy csak a jegy számít, vagy tényleg kell valami matek tudás ahhoz, hogy megértsd vagy tudj programozni. Vagy csak szimplán meg kell érteni az egészet?

#programozás #matematika #tudás #milyen matek tudas kell a programozáshoz #milyen matek tudás kell a programozáshoz
2016. szept. 4. 18:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy erős középiskolás szintel már elboldogulsz, ami meg kell éppen az adott projekthez, azt úgyis megtanulod kényszerből. Más kérdés, hogy egyetemen azért több matekot kapsz majd, mint szeretnél...
2016. szept. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 tabaki ***** válasza:
100%
Nem, mintha a hobbi szintet valaha is meghaladnám, de szerintem a kérdésed szempontjából nincs olyan, hogy „a programozás”. Van olyan terület, ahol jóformán nincs szükség matekra, és van, ahol minden arra épül.
2016. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. szept. 4. 18:44
 4/26 Hominida ***** válasza:
100%
A programozáshoz konkrétan nem kell semmi érdemleges matek, de az azért nem árt, ha a számrendszerek témáját valaki alaposan elmagyarázza. A programozáshoz leginkább akkor kell matek, ha a megoldandó feladat a matekhoz kapcsolódik. Jó logika kell hozzá, és rendszerező készség. A mateknál sokkal fontosabb az angol, mert a szakirodalmat főleg angolul találod meg.
2016. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%

"A programozáshoz konkrétan nem kell semmi érdemleges matek,"


Hát de, a programozáshoz konkrétan nagyon komoly matek tudás kell. Az egész lényegében matematikai problémák sorának megoldása a matematika nyelvén és annak eszközkészletével.

2016. szept. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivel évekig tanítottam matematikát mérnökszakos egyetemistáknak, akik között sok volt a jó programozó és egyben tehetségtelen matematikus is, nagy biztonsággal állíthatom, hogy nem kell feltétlenül jó matekos érzék ahhoz, hogy valaki jól tudjon programozni.


A jó progamozáshoz elsősorban algoritmikus érzék kell, amely azonban a programozási nyelvek révén leszűkül az olyan gyakran használt tipikus sémák és megoldási módszerek mindig visszatérő alkalmazásaira, mint a ciklusok, elágazások, adat ki- és bevitel, grafikus megjelenítés, adattömbök és osztályok definiálása, függvények és alprogramok írása, ezek paraméterezhetősége, modularitás és enkapszuláció, stb. Ezek sok nyelvben hasonlóan vannak kialakítva. Az adatkezelő és script nyelvek persze mások, de az alapvető sémák ezekben is mindig hasonlók. Ahogy az emberi nyelvekben is.


Ha pedig valaki megtanul ezekben gondolkodni és gyakorlatot szerez bennük, akkor egyáltalán nem szükséges, hogy értsen mondjuk a lineráis algebrához, analízishez vagy a gráfelmélethez. Előnynek előny, de nem szükséges előfeltétel. A matematikai gondolkodás ennél azért sokrétűbb és absztraktabb, és bizony több szürkeállományt is igényel.

2016. szept. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

6: A programozas algoritmizalas, de a matematika is az.

Azt meg ne meseld mar, hogy a remek programozo lehet olyan sotet a matekhez, amilyen csak akar, mert egy sima stream kompresszor implementalasahoz is eleg komoly matematikai ismeretek szuksegesek, legalabbis ha hasznalhatot szeretne valaki csinalni. De a mozgokep tomoritesnel, 3D grafikanal is jut szerep a linearis algebranak, felsofoku matematikanak eleg rendesen.


Matematikai ismeretek nelkul nincs Huffmann, nincs .mp3, .mp4, nincs CAD es nincs meg sok egyeb sem.

2016. szept. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Hominida ***** válasza:
Te egy igazi Nagymenő vagy, mi?
2016. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#pen-dragon


"A programozas algoritmizalas, de a matematika is az."


Nem, a matematika nem az. A matematikához absztrakciós készség kell, a fogalmak világos és pontos ismerete, a közöttük lévő kapcsolat alapos megértése és egyfajta intuíciós készség, hogy mindezeket matek nélkül is átlátva megsejtsünk tételeket illetve bizonyításokat. Algoritmusokkal matematikában a számításelmélet foglalkozik.


"Azt meg ne meseld mar, hogy a remek programozo lehet olyan sotet a matekhez, amilyen csak akar, mert egy sima stream kompresszor implementalasahoz is eleg komoly matematikai ismeretek szuksegesek, legalabbis ha hasznalhatot szeretne valaki csinalni."


Miért ne meséljem, ha egyszer 8 éven keresztül tanítottam olyanokat (is), akik jól programoztak, de kapartak a kettesért lineráris algebrából? Egy remek programozó nem feltétlenül stream kompresszorokat implementál, és esetenként bőven elegendő, ha a vektor- és mátrixműveletkehez ért, de fogalma sincs a Cayley-Hamilton-tételről. Ettől még nem lesz jó matekos.


"Matematikai ismeretek nelkul nincs Huffmann, nincs .mp3, .mp4, nincs CAD es nincs meg sok egyeb sem."


Ez nagyon szép, csak tökéletesen irreleváns. Én ugyanis nem azt mondtam, hogy minden programozó tök hülye a matematikához, hanem azt, hogy a jó programozáshoz nem kell nagyon agyasnak lenni matekból. Mást állítottam, mint amit te cáfolni akarsz.

2016. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"Én ugyanis nem azt mondtam, hogy minden programozó tök hülye a matematikához, hanem azt, hogy a jó programozáshoz nem kell nagyon agyasnak lenni matekból."


Hat igen. Mintha azt mondanank valakire, hogy ugyan semmit nem ert a boole algebrahoz, megis kivalo processzorokat tervez, holott a processzorok a boole algebrara epulnek, annak fizikai megvalositasai.

Ebbol kovetkezik, hogy aki nem ert a boole algebrahoz, az jo processzorokat sem kepes tervezni.

Igy van ez a programfejlesztesben is, aki nem jo matekos, az rossz programozo, mert nincs meg a kezeben, pontosabban a fejeben az az eszkozkeszlet, ami ahhoz kell, hogy jo programokat fejlesszen.

2016. szept. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!