Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mekkora tudás szükséges egy...

Mekkora tudás szükséges egy programozói álláshoz?

Figyelt kérdés
c# nyelven tanultam programozni, jelenleg az emelt érettségi megoldásához szükséges szinten vagyok. Eddig csak console programokat írtam. Ezen minimális szinten ismerem az SQL, php, html, css nyelveket. Nagyjából mi az a szint ami után már érdemes programozói állást keresnem? Mit várnak el a pályakezdőktől? Elegendő ez az alapszintű tudás, és tanítgatnak, vagy alapból jóval többet várnak el?

2016. aug. 27. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
A programozói tudás csak az egyik része a dolognak. A másik része az angol nyelv, mert azzal tudsz naprakész infóhoz jutni, és fejleszteni magad. Pályakezdőként szerintem a lényeg az, hogy kitartóan keress, és hogy lássák rajtad a cégek, hogy elhivatott és lelkes vagy, aki képes fejlődni.
2016. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az angollal nincs gond, felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem. A válaszod alapján valószínűleg el kellene kezdenem nézelődni.
2016. aug. 27. 23:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom figyelmedbe az állásajánlatok olvasgatását. Abból derül ki, hogy mire van szüksége a cégnek. Általában fel szokták sorolni az elvárásokat, hogy mihez kell értened, és mi az, amiről nem árt ha hallottál (azaz ebből is legyél expert).
2016. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Pályakezdés csak egy átmeneti állapot, amiből úgy jutsz tovább, hogy munkát vállalsz. :) A munkahelyeden annyi tudást fogsz beszippantani, amennyit otthon/suliban talán soha nem tudnál. Másrészt egy tapasztaltabb programozónak ugyanúgy el kell tudni adni magát egy komolyabb álláshoz, főleg ezen a folyamatosan változóban lévő területen, és állandó önfejlesztésre van szükség.
2016. aug. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Kezdd el mindenképpen. Egy junior jelölttől nem várnak sokat. Legyél tisztában a szintaxissal, alapvető runtime-mal, és legyél képes tkp. tankönyvi jellegű problémákat megoldani (pl. láncolt listából bizonyos elemek kidobálása).


Ami igazán lényeges, az az, hogy egy interjún kiderül számodra, milyen kérdésekre kell számítanod, valamint jellemzően feedbacket is kapsz. Így akkor is mindenképpen megéri elmenni, ha esetleg nem sikerül.


Fontos, hogy lehetőleg multinál helyezkedj el, mert ezeknél jó esélyed van egy tisztességes tréningcsomagra, illetve sok tapasztalt kollégától kaphatsz értékes ismereteket, tanácsokat.

2016. aug. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát azért az érettségi szint pokoli messze van a pályakezdő szinttől, szerintem teljesen fölösleges még ezen agyalni.
2016. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez így egész konkrétan nulla. Persze, egy junior programozó nem világot fog megváltani, de amit felsoroltál az alapján úgy érzem, hogy egy közepesen értelmes embernek a fejébe ezt intenzív segítséggel kevesebb mint egy hét alatt a fejébe lehetne verni. Ennél még egy szakirányú OKJ-ről is nagyobb tudással kerülnek ki az emberek, pláne egy egyetemről.
2016. aug. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves #7. Most fogom kezdeni az egyetemet, szerintem nem olyan meglepő dolog, hogy egy OKJ-t, vagy egyetemet embernek nagyobb a tudása mint nekem egy középiskola után.
2016. aug. 31. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szerintem te is érzed, hogy a válasz: a tiéd nem elég. 1-1,5 év egyetem után visszatérhetsz erre a kérdésre.
2016. aug. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!