Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP mysqli lekérdezésre...

PHP mysqli lekérdezésre szolgáló függvények?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az elmúlt időben nem használtam sql-t, szimplán fejlesztettem a PHP tudásomat. Most viszont el szeretném kezdeni az adatbázis kezelést. Az elmélet megvan, mert suliban tanuljuk, viszont nem nagyon értem a lekérdezést, illetve amit magamnak silabizáltam ki, az nem jó (nem írja ki a tartalmat, amit lekérek az adatbázisból). Milyen függvények szolgálnak adatok kinyerésére egy táblából, illetve milyen formában adják vissza azt?

2016. ápr. 17. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Ez visszaad egy resourcet, amit egyszerűen pl így dolgozhatsz fel:


$mysqli = new mysqli("localhost", "my_user", "my_password", "world");


$query = $mysqli->query("SELECT * FROM `users`");

while($row=$query->fetch_object()){

//végigmegy az összes talált soron

echo $row->id; //kiírja az aktuális sor id mezőjének tartalmát

echo " ".$row->name; //kiírja, tegyük fel a sorban a name mező tartalmát.

}


a fetch_object() objektumokra bontja szét a találatokat, ha az nem tetszik akkor a fetch_assoc() -ot ugyanígy kell használni, csak ott tömbösítve: $row['id'] lesznek a sorok



[link] - innen a mysqli result rész ami első körben érdekelhet téged.

2016. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tessék, ezt anno szedtem össze, mikor én is csak ismerkedtem vele.


[link]


Első lépésekre jó, működő példát ad. Aztán úgy is jön a sok okos, hogy objektum orientálj mysqli-vel.

2016. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!