Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Php/mysql A következő lekérdez...

Php/mysql A következő lekérdezésre miért azt az eredményt adja hogy: "Resource id #9"?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. A sor:


echo mysql_query("SELECT DATEDIFF('2008-01-01 00:00:00','2007-01-01 00:00:00')");


Amit kiír az oldalra: Resource id #9

Ha a kódot sql-ben futtatom, gyönyörűen kiírj hogy 365. Miért nem jó akkor beillesztve php-ba a kód?



2014. márc. 18. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A mysql_query-ből nem így kell kiíratni az eredményt. Keress PHP-MySQL tutorialokat.
2014. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de gyorsan van szükségem megoldásra. Akkor hogy irassam ki az eredményt?
2014. márc. 18. 22:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mysql_fetch_assoc kell neked. Ja, és használj legalább MySQLi-t, vagy PDO-t.
2014. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Közben a tanácsodra utánanézegettem, és átírtam a kódot. Már működik:

____________________

$result = mysql_query("SELECT DATEDIFF('2008-01-01 00:00:00','2007-01-01 00:00:00')");


$table = array();

while($row = mysql_fetch_assoc($result)) {


$table[] = $row;


}



foreach ($table as $row){


foreach ($row as $value){

print $value;

}

}

____________________________________

Megérni áttérnem mysqli-re vagy a másikra? Elég sok munkám van már a projectben, és nem tudom megérné-e átírni az egészet, hogy később visszajönne-e. Szerinted?

2014. márc. 18. 22:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egyszerűbb lenne a


while($row = mysql_fetch_assoc()) {

print($row[0]);

}


Egyébként megéri áttérni mysqli-re. csak ne a függvényes, hanem az objektumos fajtára.

2014. márc. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Éppen tegnap javítottam egy ugyanilyen hibát, amit egy profi programozó csinált, aki a PHP-ből él. Csak mivel nem az eredményt íratta ki, hanem egy if(!...)-ba tette, és soha nem jött ki a negatív eredmény, nem vette észre a hibát.


Majd megírom neki is, hogy olvasgasson tutorialokat. :-)

2014. márc. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tengor ***** válasza:

Mennyi munkád lehet benne, ha egy ilyen alap lekérdezésnél jött elő a hiba?

Nem kell az egészet kukába dobni, csak az adatbázis részét átvariálni.

2014. márc. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mire és meddig akarod használni. A mysl_query deprecated státuszban van, hosszú életű projektben nem érdemes meghagyni, az átíráson meg egyszer kell túlesni, másképp csak görgeted magad előtt, és egyre több átírnivaló lesz benne.
2014. márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. márc. 19. 10:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!