Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire nehéz mobil programoz...

Mennyire nehéz mobil programozást tanulni?

Figyelt kérdés
Az iOS vagy az Android érdekelne, nőként mennyire lehet nehéz ilyenbe kezdeni? Netes tanfolyamokból, könyvekből mennyire megtanulható ez a terület? A párom webfejlesztő, az a rész számomra sem idegen, a mobil fejlesztés mennyire tér el ettől?
2016. ápr. 13. 12:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy régen nagyon jó voltam matekból, de már 6 éve, hogy érettségiztem, azóta semmit nem gyakoroltam (vagyis az egyetem első 1-2 évében, de az sem info szak volt). Infóból meg már a 2-es számrendszer is gondot okozna. :D
2016. ápr. 13. 13:02
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak ilyen könnyű olvasmányok, az is meg tudja érteni, akinek köze sincs a programozáshoz.

2016. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
iOS-en swift-ben programoznak, Androidra a hivatalos programozási nyelv a java(lehet hogy swift lesz a mostani hírek szerint), de lehet c#-ban is. Nem tudom hogy mivel foglalkozik a párod(PHP és/vagy Javascript esetleg más) a swift hasonlít ezekre a nyelvekre, a java és a c# erős típusosság jellemzi(szerintem ez előny), de nem okozhat különösebb problémát, ha gyakran foglalkozik az ember vele!
2016. ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megtanulható online, meg könyvekből, tapasztalat. Én bölcsészből vedlettem át programozóvá, kb 6 év matek kihagyással, szinte csak webes anyagokkal, meg pár könyvvel. A programozós tárgyak mellett nagyon ajánlott belemenni a matekba is, minimum a mátrixok szintjén, de inkább deriválás-integrálás szintjén, meg statisztikába, meg a formális logikába.


Nézd meg a Udacity kurzusait, szerintem nagyon frankón felépített anyagaik vannak Androidhoz. Van ios-es is, de azt még nem láttam.


Szóval lehetetséges, de nagyon-nagyon sok kitartás kell hozzá, és folyamatosan kell magad képezni.

Nekem 3 év kellett, hogy átmenjek egy állásinterjún, úgy, hogy mellette teljesen más területen dolgoztam.Kicsit jobb hozzáállással gyorsabban is mehetett volna.


Nem nagyon látom, hogy sokat nyomna a latban, hogy nő vagy. Talán inkább előnyöd származik belőle, mert a sok kocka fiú nagyon lelkesen segít neked a fórumokon. :)


A web és a mobil fejlesztés az alma és a körte esete. Mind a kettő gyümölcs. Szóval ha rákapsz a programozásra úgy istenigazából, akkor mind a kettőben tudsz értelmes dolgokat létrehozni. Elmélyülni viszont csak az egyikben tudsz idő hiány miatt.


Sok sikert!

2016. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg jó tutorial, leírás érhető el a különböző platformokhoz, így autodidakta módon is meg lehet tanulni a különböző rendszereket programozni. Egy biztos, más, mint a webes világ. Először azt kell eldöntened, mire szeretnél fejleszteni. Én az Androidot ajánlanám, mivel iOS-re jóval körülményesebb elkezdeni (kell egy OS X-t futtató gép, erősen ajánlott egy valamilyen iDevice), és a használt nyelv tekintetében sem olyan egyszerű a helyzet, mint #3 lefestette. Objective-C-t egyelőre nehéz kikerülni (felmerülő problémák esetén sanszos, hogy csak Obj-C nyelvű megoldást találnál), Swift szintaxisa még folyamatosan változik, így időnként tanulhatod újra; illetve Swift nyelv korábbi verzióin írt tutorialok, megoldások sem feltétlenül fognak lefordulni... Egy biztos, nyelvi szempontból kezdő fejlesztőnek sokkal nehezebb dolga van, mint Androidon.


Nem tudom, mi a végső célkitűzésed, de alternatíva lehet, ha valamilyen webes technológiákra alapozó Frameworköt kezdesz el használni (Cordova, vagy a Facebook féle ReactNative), amelyek ráadásul keresztplatformosak is (értsd: kisebb-nagyobb módosítások után mindkét nagyobb platformon működni fog az appod).

2016. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!