Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » (C#) Ha egy metódus visszatéré...

(C#) Ha egy metódus visszatérési értéke int, hogy lehet null t varázsolni belőle?

Figyelt kérdés
Hogy egy kicsit érthetőbb legyen, hogy miért szeretném ezt, van egy pöttömnyi adatbázisom, szeretném megnézni, hogy az adott elem benne van-e, ha megtalálom visszaküldöm az indexét, viszont ha nem, akkor null t szeretnék küldeni(meg tudnám oldani pl -1 el, aztán egy if ben ellenőrizni a másik oldalon, de boldogabb lennék, ha manuális munka nélkül rámkiabálna a konzol).
2016. ápr. 3. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt van rá egy példa hogy kell:

[link]


De én szerintem sokkal tisztább ha dobsz egy kivételt hogy nincs ilyen elem.

2016. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szuper, köszi, elképzelésem sincs, hogy hogy nem futottam bele. :)

Alapvetően egyetértenék, de ebben az esetben szétesik az egész ha nem jó értéket kapok(ez meg legfeljebb kódolási hibával történhet, ezért szeretném ha minél szembetűnőbb lenne ha netán később összehoznám).

2016. ápr. 3. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha szetesik az egez, akkor rossz a kod.


Erre valo a kivetelkezeles, try-catch parossal elkapod a hibat, es tajekoztatod a usert, hogy valamit elrontott, vagy a program megteszi a szukseges lepesek.


Masik lehetoseg, hogy nem futas hibat dosz, hanem pl -1 indexxel tersz vissza, es erre ellenorzol (bar szerintem ez rondabb, de ha csak egyedul dolgozol, akkor hasznalhato megoldas, plane, ha oda is irod :P )

2016. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért esik szét, mert az adatbázisba nem rakta be senki az adott elemet - ez egy szerkesztőben történik, nem kódból, ha nincs ott a cucc akkor sem a program sem a felhasználó nem tud mit csinálni, viszont a konzol sír, hogy null reference, jelzi a sort is, ennél komplexebb hibaüzenetet én sem írnék. Persze szebb lenne, de hát kinek van arra ideje..
2016. ápr. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!